Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csak szerintem reménytelen...

Csak szerintem reménytelen albérletet találni Budapesten? Hosszú lesz, bocsi...

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletet keresek, munkahelyváltás miatt. Vidékről költöznék fel. A legtöbb esetben az a tapasztalatom sajnos, hogy a tulajnak irreális elvárásak vannak a jövendőbeli albérlővel szemben/nincs a realitások talaján. Néhány eset az elmúlt hétből:


1) kiadó szoba a Széll Kálmán Térnél: gyanúsan jó ár. Amikor kimentem a lakáshoz, akkor szembesültem vele, hogy a konyha tele van hangyával, amik elvileg pont akkor jelentek meg, azelőtt soha.


2) VII. kerület: jó állapotban lévő, fiatalos lakás. Csendes, visszafogott lányt keresnek, párt nem vihetsz fel, csak évi 2 db alkalommal, előzetesen egxeztetve, lehetőleg 25 év alatti legyèl.


3. XI. Kerület: a tulajjal megbeszéled, hogy szombaton lefoglalózod a lakást, majd hív Téged, legalábbis ezt ígéri. Természetesen ő nem keres Téged, de amikor Te felhívod, mentegetőzik, majd bevallja, hogy igazából már kiválasztott egy eü-s csajt, mivel akkor így protekciót szerezhet majd a körházakban. Ha mégis meg akarom nézni, akkor vasárnap tehetem meg, szombat helyett. Ezt követően elmondja, hogy minden albérlője lelakja a lakást, nincs tisztaság, és hogy a 80 000 000-s lakása már csak 70-et ér. Végül szidja a jelenlegi lakókat, hogy nem takarítanak és neki ebből elege van. Gyakorlatilag hisztiben tör ki.


...és persze vannak azok, akik nem is reagálnak a megkeresésre.


Jól szituált, 31 éves nő vagyok, 4 diplomával, fizetőképes is vagyok, mégse sikerül ez az albérletkeresés. Másnak is vannak ilyen tapasztalatai vagy csak én fogom ki?


2022. júl. 9. 04:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Csak az 1-esponthoz:


Elképzelhető, mert most van a hangyák rajzása.

Nálunk a még átadásra sem került vadiúj lakás feketéllett a hangyáktól. 2-3 hangyacsapda örökre megoldotta a dolgokat.

2022. júl. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha keves a penz akkor remenytelen
2022. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen, sajnos ez a valóság, szabályozatlan a piac, a bérbeadók kénye-kedve szerint ugrál mindenki. Ismerősöket próbáltad már? Ismerős ismerőse?
2022. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tegnap sikerült lefoglalóznom végre egyet.


Első válaszoló: igen, ebben lehet valami. A tulaj egyébként elmesélte, hogy a lakók nem szeretnek takarítani igazán. A többi apróság is hozzátett ahhoz, hogy nem azt a lakást választottam.


A 3.albihoz kiegészítés: végül mehettem szombat 9:00-ra megnézni a lakást, 8:55-kor elegánsan felhívott a tulaj, hogy jajj hát ő megmondta és igaza is lett, de pont most adta ki. Mivel 250 km-ről mentem, így nem volt őszinte a mosolyom. Ezután mérhetetlen bunkó stílusban arról ömlengett, hogy én amúgy is csak második lettem volna és hogy még kamuból hív egy-két embert, hogy a látszat meglegyen és persze megint előjött a pénz (jelzem, én is foglalóval mentem hozzá). A leggázabb mégis az, hogy lek*rvázta az egyik előző albérlőjét is. Alapból gáz ez a viselkedés, de egy nőtől kifejezetten gusztustalan. Utólag örülök, hogy megúsztam ezt a "hölgyeményt"...


Nekem is ki lesz adva a lakásom egyik szobája, így jó tanulópénz volt ez nekem.

2022. júl. 10. 06:44
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Nézd kérdező, sajnos ilyen most a helyzet és ez rosszabb lesz. És még valami,szomorú tapasztalat...

A tulajok többsége közjegyzői ellenére is sokszor eladja fejed felől a lakást, a legtöbb tulaj pedig öt forintért a saját mamáját is....


Hat albérletem volt nyolc év alatt, ebből egyetlen egy volt korrekt, a határozott idő letelte után nem hosszabbított.

A többi hét anyagias, hátam mögött bejárkáló, díjat emelgető illetve lakást előzetes értesítés nélkul eladó volt.Az egyiknél pedig a tulaj volt férje járt oda részegen cirkuszolni, rendőrt is kellett hívni.

Kénytelen voltam rokonhoz költözni,de ez sem jobb persze.

És a lepukkant lakásokról, nyanyás bútorzatról stb nem is beszélve.

2022. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5, én is kuadom a saját lakásom egyik szobáját, de kezdem azf hinni, hogy én baromi jófej vagyok ehhez képest..
2022. júl. 10. 16:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem reménytelen.
2022. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Igaz még tavaly ,de simán találtam albit ráadásul cicával Budapesten. Azóta is minden ok, igaz megtehettem hála égnek, hogy nem csak a legolcsóbb kategória jöhetett szóba.
2022. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miből gondoljátok, hogy a legolcsóbb albikat nézegetem. Tény, hogy spórolósabbra vettem a formát, mivel próbaidőn leszek és nem akartam kapásból 6-700 000-et kidobni lakhatásra, aztán lehet, hogy végül nem jön össze a munka.
2022. júl. 11. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
120korul mar azert lehet valogatni +rezsi persze
2022. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!