Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csak szerintem reménytelen...

Csak szerintem reménytelen albérletet találni Budapesten? Hosszú lesz, bocsi...

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletet keresek, munkahelyváltás miatt. Vidékről költöznék fel. A legtöbb esetben az a tapasztalatom sajnos, hogy a tulajnak irreális elvárásak vannak a jövendőbeli albérlővel szemben/nincs a realitások talaján. Néhány eset az elmúlt hétből:


1) kiadó szoba a Széll Kálmán Térnél: gyanúsan jó ár. Amikor kimentem a lakáshoz, akkor szembesültem vele, hogy a konyha tele van hangyával, amik elvileg pont akkor jelentek meg, azelőtt soha.


2) VII. kerület: jó állapotban lévő, fiatalos lakás. Csendes, visszafogott lányt keresnek, párt nem vihetsz fel, csak évi 2 db alkalommal, előzetesen egxeztetve, lehetőleg 25 év alatti legyèl.


3. XI. Kerület: a tulajjal megbeszéled, hogy szombaton lefoglalózod a lakást, majd hív Téged, legalábbis ezt ígéri. Természetesen ő nem keres Téged, de amikor Te felhívod, mentegetőzik, majd bevallja, hogy igazából már kiválasztott egy eü-s csajt, mivel akkor így protekciót szerezhet majd a körházakban. Ha mégis meg akarom nézni, akkor vasárnap tehetem meg, szombat helyett. Ezt követően elmondja, hogy minden albérlője lelakja a lakást, nincs tisztaság, és hogy a 80 000 000-s lakása már csak 70-et ér. Végül szidja a jelenlegi lakókat, hogy nem takarítanak és neki ebből elege van. Gyakorlatilag hisztiben tör ki.


...és persze vannak azok, akik nem is reagálnak a megkeresésre.


Jól szituált, 31 éves nő vagyok, 4 diplomával, fizetőképes is vagyok, mégse sikerül ez az albérletkeresés. Másnak is vannak ilyen tapasztalatai vagy csak én fogom ki?


2022. júl. 9. 04:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
170-ért gyorsan szépet találni.
2022. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%
Én albérletben lakok, de nem tökéletes, mert kicsi és sokat kell buszozni, ritkán járnak arra a járatok. De ha arra gondolok, hogy ezt a hercehurcát, amivel az albérletkeresés jár újra kell élnem, inkább maradok a mostaniban. Szörnyű, hogy egy csomó pénzt fizetünk a lakásért és még ki vagyunk téve a tulajok hülyeségeinek. Olyan jó lenne, ha önkormányzati lakások lennének mindenki számára és nem kéne tulajokkal egyezkedni. Nekem is elegem van belőlük. Pedig mindig pontosan fizető, megbízható, csendes bérlő vagyok.
2022. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1 albérletet néztünk ki, eljöttünk, egyből meg is kötöttük a szerződést. Elég egyszerű volt, és gyors volt kivenni. Nem volt vele gondunk. Leginkább 20 éves korunkban hajtott el midnenki mondván, hogy úgyse tudnánk fizetni, mert fiatalok vagyunk. Pedig soha életünkben nem volt ilyen gondunk, mindig időben fizettünk, szülői támogatás nélkül. Szóval ilyenek is vannak.
2022. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
aki rátermett az gyorsan talál magának megfelelőt.
2022. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!