Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan vegyek lakást?

Hogyan vegyek lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Hogyan tud egy mai fiatal saját lakást vásárolni? Sajnos a szüleim nem nagyon tudnak támogatni. Havi 240,000 a fizum körülbelül. A mai fiatalok hogy vegyenek lakást így? Milyen banki lehetőségek vannak?


Ti mit gondoltok erről?



2022. júl. 29. 22:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%

"Nem állunk úgy."

Írtam, hogy el lehet adni az ingatlant, amiben laktok, ha a szüleid amúgy támogatni akarnának, én így költöztem el, eladtuk a lakást és 2 fele akkorát vettünk belőle, egyiket nekem, másikat anyukámnak. Ez volt a szülői támogatás.


Ezen kívül 3 másik módot írtam.

2022. júl. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Noren1989 ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből csodàlkozom, h egyàltalàn megélsz.
2022. júl. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ennyiből meglehet normálisan.
2022. júl. 30. 04:10
 14/21 anonim ***** válasza:
17%

A mostani ffiatalok is akkor indultak meg, mikor a kormány beindította a lakástámogatási programot, addig meg csak sajnálkoztak, hogy nekik sosem lesz saját otthonuk.

De csak majd meglátjuk, hogy mi lesz év végén, mikor lejár a moratórium, és lehet kezdeni törleszteni a megemelkedett rezsi mellett, pláne ha nem jön össze a gyerek se. Én 2007-ben amolyan felezős megoldással vettem meg a szüleim házát, lényegében korai örökségelosztás volt. Akkor még volt örökösödési adó . Lényegében a ház felét kellett csak kifizetnem, abból ők meg vettek falun másik házat, ami meg tesóm nevén van, de neki volt lakása.

2022. júl. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi fizetésből egyedül sajnos túl sok esély nincsen.


Mi ketten vagyunk, korrekt fizetéssel sikerült tavaly vennünk (28-29 évesen). De ebben 5-7 év munka van benne.


Egyedül, alacsony bérből nekünk sem sikerült volna.

2022. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%

Feltétlenül kell venni egy lakást?

1) albérlet, hosszú távra is működik, bár még Mo-on kevésbé bevett gyakorlat, de egyre inkább működik.

2) ahogy a rendszerváltás előtt is, úgy ma is működik, hogy veszel egy telket, terveztetsz (ha jól tudom típustervek is vannak, hogy csak a telek sajátosságaihoz kelljen igazítani), aztán magadnak -barátokkal megépíted. Ez régen is működött, bár évekig tartott felépíteni + utána a többieknek visszasegíteni, de jelentősen olcsóbb, mint megvenni.

2022. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

#16 Egyrészt az albérlet nem hosszútávú megoldás, butaság, hogy működik, mikor eleve nincs bérlakásrendszer, csak a megörökölt, vagy befektetési céllal vett lakásokat adják ki, de bármikor kirakhat a tulajdonos ha kell neki, vagy eladja, és ha megéred, akkor a nyugdíjadból hogyan fogod fizetni? Abból a pénzből inkább fizetsz egy hitelt, és a sajátodban élsz.

A haverokkal való építkezés pedig tilos, már csak úgy építethetsz házat vállakozóval, és kell építésvezetőt, műszaki ellenőrt is fogadnod. Régen volt ilyen, mert az én házamat is így építették, de ma már nem lehet.

2022. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből sehogy. Egy éve sem, most meg pláne nem. Jelentősen növelni kell a bevételedet
2022. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
Azért ez nem olyan rossz fizu, hogy ne tudj vidéken építtetni egy faházikót.
2022. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%

Egyedül sehogy. 240.000-es fizetésből szinte csak annál a banknál tudsz hitelt felvenni ahol évek óta a folyószámládat vezeted. Az is csak pár millió.


Egy megoldás marad, olcsó zártkerti telek (max. 1M Forint) és ráépíteni valamit. Kapni rá építési engedélyt vagy sem, az már mellékes.

2022. aug. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!