Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zalaegeszegen vagy Nagykanizsá...

Zalaegeszegen vagy Nagykanizsán vegyek egy lakást/ kisebb házat?

Figyelt kérdés

Szóval saját kis lakást/házat szeretnék , igaz jelenleg független vagyok, szóval nekem kell állni majd a hitelt teljes mértékben. A fizetésem 220 ezer sajnos, diplomásan. Jelenleg nincs kapcsoaltom, de később szeretnék majd családot, most 31 éves vagyok.

Zalaegerszegen egy kisebb családi házat tudnék venni, ami a város szélén van és egy szoba, konyha. fürdő részből állna illetve kert is van hozzá, de megyeszékhelyen lennék, ahol a közalkalmazotti munkák is több számban vannak, szociális területen szeretnék majd dolgozni.

Nagykanizsán már tudnék venni egy két szobás nagyobb lakást, szinte ugyan ennyi pénzért, viszont azt a várost nem igazán ismerem, illetve úgy hallom ott alig lehet munkát válltani, viszont minden olcsóbb. Szóval lehet hogy bekellene járnom Zegre a munkáért.

Ti hogy döntenétek??



#Zalaegerszeg, lakás, vásárlás, költözés, család, Nagykanizsa, ház, udvar
2022. jan. 24. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy gondolom, hogy nem most kell egyedül megteremtened a későbbi és főleg egyelőre még nyomokban sem létező család részére az otthont, hanem azt a párok együtt oldják meg, egyforma tehervállalással.

(Megjegyzem, a kétszobás kanizsai sem lenne alkalmas egy családnak)

Egyelőre a saját kényelmedet tedd előtérbe, így településként Zalaegerszeget mondanám, de úgy, hogy a városszéli egyszobást felejtsd el!

Ma már alapvető igény egy 1,5 szobás lakás/ház, mert a hálót és a nappalit/dolgozót nem árt elkülöníteni egymástól.

Szóval, válaszd Zalaegerszeget és keress 1,5-2 szobás házat, lehetőleg ne a város szélén. Ha ehhez gyűjteni kell még, akkor gyűjts, vagy vegyél fel (több) hitelt!

2022. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképpen csak házban gondolkodsz?

Egyedülálló, dolgozó emberként a lakás lenne praktikusabb, kényelmesebb, kevesebb gonddal jár és olcsóbb fenntartani is.

2022. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy bőven lehet Kanizsán munkát találni, bár lehet, hogy nem diplomás melót. Szép kis békés város egyébként, nem tartom rosszabb választásnak Zegnél, igaz a megyeszékhely viszont szépen, töretlenül fejlődik. Nekem Kanizsa környéke jobban tetsik, bár ez meg csak kirándulás szempontjából lehet érdekes, és ritkán bárhonnan le lehet járni oda is, szóval ez lehet, hogy nem szempont.
2022. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is az 1 fős lakást javaslom.

Az elköltözés, esetleges felújítás és családról való leválás, önálló házvezetésre való átállás is egy nagyon komoly projekt, és ugye azt se tudod zsebből finanszírozni.

Ezzel úgy 10-12 évig biztos elleszel, mire kész lesz.

Minél kisebb hitelre kellene törekedni, hogy minél előbb kész legyél a saját részeddel, önállósodásoddal, mire esetleg következhetne a saját család megalapítása.

2022. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És nem utolsósorban: mennyi önerőd van?
2022. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2022. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiugrik nekem a találati halmazból jó ár-érték arányával:


[link]

De nincs lift.


[link]


[link]

De itt sincs lift. Jó-e a térded és a családtagjaidnak, akik fognak látogatni, segíteni költözni?:)


[link]


Hát ezek a legolcsóbbak, ezekhez kell kb. 7-9 millió önerő, ha nem akarod kicentizni az illetéket, a vásárlási és költözési költségeket, felújítást, berendezést.

2022. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!