Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennétek hozzá albérletbe...

Mennétek hozzá albérletbe vagy sem?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm barátjának vám egy kiadó albérlete. Megbeszeltuk elmondta mennyi az albérlet és mennyi a rezsi. Ő a fix rezsihez ragaszkodott azt mondta nem akar vele foglalkozni. Megállapodtunk mindenben 4 honnapal előtte. Most viszont ahogy mennénk már variál hogy mégis kevés a kaució és hogy ő arra gondolt hogy a fix rezsin felül ha túl fogyasztunk akkor azt is fizessuk meg. (A jelenlegi rezsi emelkedesek miatt fel) Szerződést nem írtunk még.
2022. aug. 15. 22:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kauciót már 4 hónapja ki fizetuk
2022. aug. 15. 22:25
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Miért???
2022. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ilyen rezsifeltételekkel, amikre újabban számíthatunk, teljesen reális a kérése. Ha ti adnátok ki lakást, ti is kénytelenek lennétek változtatni. Ez egy nem várt extrém helyzet.

Ezt 4 hónappal ezelőtt senki nem tudhatta, ő sem.

Másutt sem járnátok jobban, a rezsikülönbözetet egyetlen bérbeadó sem fogja tőletek átvállalni.

2022. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
A kauciót ha már kifizettétek akkor azzal ne variáljon, a rezsiben igaza van.
2022. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Érthető a kérése. Elszálltak az árak mint állat.


A rezsi alapból egy fekete lyuk, senki nem látja mennyi is lesz az annyi, de az egyértelmű, hogy több, mint eddig.


Kaució szempontból meg azt látom, hogy amit 1 éve vettem mosógép, hűtő, berendezések azok most 25-30%-al kerülnek többe.

2022. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Én inkább keresnék egy normális albérletet.. szerintem ez madárnak fog titeket nézni, mindíg kitalál valamit hogy többet fizess
2022. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 5-ös is írja!

Én a kauciót is megértem, ha eddig csak 1 hónapot kért a barátja miatt és 2 havira akarja emelni. Ha viszont 2 havit fizettetek neki, akkor nem jogos megemelnie.

A kaució általában a 2 havi bérleti díj. Ha beemeli a kauciót, akkor a lakbért is emeli?

2022. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bökd már ki Kérdező, hogy egy vagy kéthavi kauciót fizettetek, mert ez azért nem mindegy! Ahogy elszabadultak az árak és a rezsinél is legrosszabbra számíthatunk, nem mindegy egy bérbeadónak, hogyha van egy 100ezres elmaradásotok rezsiben, mert mondjuk egy hónappal el vagytok maradva + az aktuális, az felemészti az egész kauciót. Az esetleges károkra meg nem marad semmi.
2022. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon az az érzésem, hogyha a rezsik ilyen magasak lesznek, a kauciót 3 havira fogják emelni előbb-utóbb.

Ne legyen igazam!

2022. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt mondanám, hogy oké az emelt kaució, de akkor ne fix rezsi legyen, max majd foglalkozok én azzal, hogy kiszámolom minden hónapban. Ha a túlfogyasztást ki kell fizetned, akkor tulajdonképpen arról van szól, hogy minden hónapban (mikor nincs túlfogyasztás) többet fizetsz, mint kéne.
2022. aug. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!