Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon nincs olyan...

Magyarországon nincs olyan törvény vagy íratlan ingatlanos etikai szabály,hogy tájékoztatni kell az esetleges halálesetről a vevőt/bérlót?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy lakást, ésa tulaj nem említette, de az anyja a lakásban halt meg. A szomszédok mondták el. Mivel bútorozott az albérlet, lehet pont azon a heverőn, amin időnként aludni is szoktam. Engem ez nagyon zavar, nem is érzem itt jól magam azóta. Ha letelik az egy év, biztos nem maradunk, mert így ki sem vettük volna. Emellett (ez mára netről tudom) az egész lakótelep egy temetőre épült. Persze ezt mondhatja, hogy nem tudta, és én is megnézhettem volna. De őszintén, kinek jut eszébe ilyesmire rákeresni? Hallottunk már eddig is zajokat, de betudtuk annak, hogy régi panel. Most viszont minden zajtól félek, rosszul érzem itt magam és úgy érzem valahol be is csaptak.

2023. jan. 10. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
91%

Ez a kérdés simán mehetne az ezoba.

Amúgy ahol én lakok a II. vh. alatt elég nagy harc folyt. Mama mesélte, hogy a Dunán a kőgátak öbleiben többszáz orosz hulla volt minden nap. Pár kilométerrel feljebb géppuskafészkekből lőtték a németek a Dunán átkelő oroszokat. Na a lényeg, hogy 20-25 éve mikor még szántattam a kertet, rendszeresen kerültek elő emberi csont maradványok. De nem csak itt, hanem a környéken kb. mindenhol.

Jelzem még élünk, és nem járnak orosz, német, meg magyar katonaszellemek sem az ágy alatt.

A cigányok szoktak ilyentől rettegni, meg az egyébként nem túl intelligens emberek. Remélem te egyikük közé sem tartozol, simán csak bebeszélted magadnak a baromságokat.

2023. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
90%

10, fordítva ülsz a lovon.

Ne a világ alkalmazkodjon a kattantakhoz, hanem a kattantak a világhoz.

2023. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
92%
Csak nem újpesti vagy, kérdező? :D
2023. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy az Egyesült Államokban törvény van rá, hogy az ingatlanban bizonyos időn belül történt halálesetről tájékoztatni kell a vevőt. Egy ilyen temetős sztoriról meg főleg.
2023. jan. 10. 15:16
 15/69 A kérdező kommentje:
De igen, sajnos
2023. jan. 10. 15:16
 16/69 anonim ***** válasza:
95%
Az Egyesült Államokban a mikróra is rá kell írni, hogy ne száríts benne macskát. Ne ez legyen már a viszonyítási alap...
2023. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
Akkor élj te szellemekkel. Konkrétan most a csapból ijesztő hangok jöttek. A gyerekjátékok is maguktól bekapcsolnak. Éjjel mintha felettünk vasgolyókat gurítanának a padlón
2023. jan. 10. 15:26
 18/69 anonim ***** válasza:
97%
Nem erre nincs törvényi kötelezettség! Tehát ha az ingatlan tulajdonosának rokona vagy az anyja meghalt az adott ingatlanban. Még akkor sincs ilyen törvényi kötelezettség, ha bizonyított tény hogy az ingatlan tulajdonosának anyja az adott ingatlanban halt meg. Szóval nincs ilyen törvény! És itt a pont. De akkor sincs tájékozgatási kötelezettsége az ingatlan tulajdonosának ha netán bérbe adja az ingatlant. Ugyanis egy haláleset az adott ingatlan, paramétereit nem változtatja meg, és az ingatlan állagát sem változtatja meg egy halál eset. Hát ezért nincs törvényi köteleztség. És ezt jobb ha el fogadod!
2023. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
94%
18-as voltam! Még egy utolsó a 17-es válaszodra! Jogilag szellemek nem léteznek! Tehát ha ki veszel egy ingatlant bérbe vagy meg veszel egy ingatlant. Akkor jogilag egy bérbe adási szerződés jön létre a te eseteben. De ugyan ez egy ingatlan adás - vétele esetén is, tehát ez esetben adás vételi szerződés jön létre. Maximum a ha nagyon parázol, akkor bevisznek a pszichiátriára.
2023. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

Úristen, ilyen idióta fogalmazást sem láttam még.

Hogy ne változtatná meg az adott ingatlan paramétereit. Ugyanígy ha mondjuk szeméttelep vagy dögkút mellett van is kevesebbet ér, mintha egy park mellett. Ha temető van mellette, nem annyit ér, mintha pláza lenne.

Ugyanígy ha egy híres ember élt egy házban, sokaknak értéknövelő, míg ha valaki ott irtotta ki a családját és savban feloldotta őket, az meg éppen csökkentheti.

2023. jan. 10. 15:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!