Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon nincs olyan...

Magyarországon nincs olyan törvény vagy íratlan ingatlanos etikai szabály,hogy tájékoztatni kell az esetleges halálesetről a vevőt/bérlót?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy lakást, ésa tulaj nem említette, de az anyja a lakásban halt meg. A szomszédok mondták el. Mivel bútorozott az albérlet, lehet pont azon a heverőn, amin időnként aludni is szoktam. Engem ez nagyon zavar, nem is érzem itt jól magam azóta. Ha letelik az egy év, biztos nem maradunk, mert így ki sem vettük volna. Emellett (ez mára netről tudom) az egész lakótelep egy temetőre épült. Persze ezt mondhatja, hogy nem tudta, és én is megnézhettem volna. De őszintén, kinek jut eszébe ilyesmire rákeresni? Hallottunk már eddig is zajokat, de betudtuk annak, hogy régi panel. Most viszont minden zajtól félek, rosszul érzem itt magam és úgy érzem valahol be is csaptak.

2023. jan. 10. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Kérdező 43 éve élek közvetlenül temető mellett. Már vagy 60 éve nem temetnek ide. Gyerekkoromban sokat játszottunk ott. És még mindíg élünk. A temető csak temető. Semmi más.
2023. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
90%

Laktam már temető mellett. Egyeseknek furcsa amikor ez szóba kerül, de valójában a legnyugisabb környék amit valaha ismertem. Ráadásul közel a természet, néha kisebb vadak is megfordulnak ott. Ha kellemes, természetközeli, nyugis helyre vágytam, csak kisétáltam oda és elücsörögtem egy padon.

Ajánlom mindnekinek, nagyon megnyugtatóak tudnak lenni.

2023. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
71%

Budapesten földszinti utcára néző garzonlakás kiadó. 10méter a buszmegálló 200 méter Tesco fél óra belváros metróval.

Lakásban fél éve idős rokon hunyt el a környék temetőre épült, a 40-es években zsidó, német,orosz és magyar katonák ezrei hullottak el. Magas szellemi aktivitás jellemző, csapok használata saját felelősségre

2023. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
96%

Itt az a helyzet ha a kérdezőt zavarja a tudat akkor mi válaszadók hiába írunk bármit ez nem fog megváltozni. Az tény hogy a ház múltjáról nem köteles tájékoztatni az eladó de a bérbeadó meg pláne gondolom, főleg ha valaki(k) "csak" természetes halált haltak ott és nem kegyetlen gyilkosság(ok) történtek a helyszínen de szerintem még akkor sem. Tudok olyanról ahol hetekig bent volt egy oszló hulla mire észrevették namost nem is a szellemek miatt de ha tudnék erről nekem sem kéne egy olyan lakás akármennyire ki lett takarítva vagy átrendezve..ez van. Én megértem a kérdezőt, bár érdekes lenne a helyzet ha nem tudna ezekről és úgy élne ott mit tapasztalna, gyanítom semmit a félelem viszont felerősít egy csomó negatív dolgot.

Ha lehet kérdező szerezz egy macskát, nézz meg pár horror paródiàt ezeket nagyon ajánlom: Haunted House 1-2, Horrora Akadva, meg van még sok, igyál meg egy jó sört és érezzétek jól magatokat... akármennyien is vagytok...

2023. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezőnek ez esetben utána kène nèznie a helyi törtènelemnek meg utána kèrdeznie a tulajtól ki mikor halt meg, ès tud-e szellemekről mielőtt aláírja a szerződést
2023. jan. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
95%
Ez az újpesti szellemtelep lesz. Amúgy a gazdagréti meg római kori temetőre épült, érdekes lenne az ott lakók tapasztalata is.
2023. jan. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
87%
Ameddig nem osi indiantemetore epult, en nem paraznek.
2023. jan. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
77%

Valahogy a profos vicc ugrik erről be mikor ki akarja venni a csaj a lakást, aztán mondja a főbérlő hogy annyi szépséghiba van a lakásban, hogy előtte egy prof lakott ott és a plafonon maradt egy hatalmas folt. A csaj meg kérdi, hogy biztos a prof valamelyik vegyszere ugye? Nem, az maga a professzor.


Amúgy meg totál értelmetlen, komolyan ennyi erővel akkor már egy házban sem elhetne lakni, vagy mindig le kéne dozerolni a házakat és újakat építeni helyettük?

2023. jan. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
84%
Édesapám sajnos elhunyt. Itthon halt meg, az ágyában. Bárcsak itt maradt volna a szelleme, és közöttünk lenne, de sajnos nincs így.
2023. jan. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
97%
nincs ilyen
2023. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!