Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon nincs olyan...

Magyarországon nincs olyan törvény vagy íratlan ingatlanos etikai szabály,hogy tájékoztatni kell az esetleges halálesetről a vevőt/bérlót?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy lakást, ésa tulaj nem említette, de az anyja a lakásban halt meg. A szomszédok mondták el. Mivel bútorozott az albérlet, lehet pont azon a heverőn, amin időnként aludni is szoktam. Engem ez nagyon zavar, nem is érzem itt jól magam azóta. Ha letelik az egy év, biztos nem maradunk, mert így ki sem vettük volna. Emellett (ez mára netről tudom) az egész lakótelep egy temetőre épült. Persze ezt mondhatja, hogy nem tudta, és én is megnézhettem volna. De őszintén, kinek jut eszébe ilyesmire rákeresni? Hallottunk már eddig is zajokat, de betudtuk annak, hogy régi panel. Most viszont minden zajtól félek, rosszul érzem itt magam és úgy érzem valahol be is csaptak.

2023. jan. 10. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
94%
20, ez alapján a világ nagyrészét leírhatnánk, hisz talán Izland kivételével minden földet vér áztat.
2023. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
Nem mindegy azért, hogy valahol meghalt egy-egy ember vagy egy komplett temető van ott. Tudod, ahol többezer ember pihen örök időkig. Aztán egy részüket kikaparják onnan, egy részük ott marad. Olvastam hogy a lakótelep építésekor tömegesen találtak a lakók emberi maradványokat. Tinédzserek dobálták őket kegyeletsértő módon. Számtalan jelét adták a szellemek, hogy ott vannak. Lehet ebben nem hinni, de nekem jogom van eldönteni én miben hiszek
2023. jan. 10. 15:51
 23/69 anonim ***** válasza:
92%

Ahhoz jogod van, persze.

Ettől független sem vásárlásnál, sem bérlésnél nem kötelező senkinek sem informálni erről.

Deee ha ebben hiszel, akkor kerüld el a paneleket messziről. Biztosra veszem, hogy nincs ma Magyarországon olyan panelház, ami 2000 előtt épült és ne halt volna meg benne valaki.

2023. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:
Az sem mindegy hogy öt enelettel felettem, vagy az ágyamban.
2023. jan. 10. 15:57
 25/69 anonim ***** válasza:
84%
24, mondjuk ha ilyen fenntartásaid vannak, minek fekszel mások ágyába?
2023. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
40%
Házvásárláskor kiderült, hogy a házban halt meg a tulaj, inkább lemondtunk a házról:)
2023. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
82%
Én megveszem tőled kérdező. A piaci ár tíz százalékáért.
2023. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:
Mivel albérlet, a tulajdonosnak tegyél ajánlatot.
2023. jan. 10. 16:50
 29/69 NTBS ***** válasza:
89%
Nincs. De ne legyél ennyire paranoiás. Sok helyen halnak meg emberek.
2023. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
73%

Újpesten a Pozsonyi utcai lakótelep egy temetőre épült vagy 50 éve. Több ezer embernek ad otthont és egyik sem pánikol úgy mint te. Ráadásul iskola óvoda is van ott.


Mikor kórházban voltam akkor szinte 100%, hogy olyan ágyban feküdtem amiben már több ember is meghalt. Utaztam már olyan busszal, vonattal ami már több embert is elgázolt. Ültem már olyan padon a parkban ahol megfagyott egy hajléktalan. A Hadában vett használt ruhák egy részének biztos halott volt a tulajdonosa.


A kérdező neve: Para Zita aki egy HP. 😁

2023. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!