Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon nincs olyan...

Magyarországon nincs olyan törvény vagy íratlan ingatlanos etikai szabály,hogy tájékoztatni kell az esetleges halálesetről a vevőt/bérlót?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy lakást, ésa tulaj nem említette, de az anyja a lakásban halt meg. A szomszédok mondták el. Mivel bútorozott az albérlet, lehet pont azon a heverőn, amin időnként aludni is szoktam. Engem ez nagyon zavar, nem is érzem itt jól magam azóta. Ha letelik az egy év, biztos nem maradunk, mert így ki sem vettük volna. Emellett (ez mára netről tudom) az egész lakótelep egy temetőre épült. Persze ezt mondhatja, hogy nem tudta, és én is megnézhettem volna. De őszintén, kinek jut eszébe ilyesmire rákeresni? Hallottunk már eddig is zajokat, de betudtuk annak, hogy régi panel. Most viszont minden zajtól félek, rosszul érzem itt magam és úgy érzem valahol be is csaptak.

2023. jan. 10. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
91%

Nem az a gond, hogy a kérdezőt zavarja a tudat, hogy temető meg halott.


De a kérdező megnézte a lakást, nem volt rossz érzése. A kérdező beköltözött, nem volt rossz érzése. A kérdező belakta a lakást, nem volt rossz érzése.

A szomszédasszony pletykált egy jót, a kérdezőt pedig rögvest megszállta a Patrick Swayze, azóta az összes környékbeli szellem ott bugizik és labdázik a lakásukban.

Mert ugye ez pont így megy, szellemék kivárták, amíg a kérdező utánaolvas az összes parajelenségnek, hogy mitől kell rettegni.

2023. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
68%

Pár éve én is laktam albérletben,egy több mint 100 éves háztömben.

Minden éjjel ajtócspakodást hallottam közvetlen az alattam lévő lakásból.


Megkérdeztem a szembe szomszédomat,hogy ajtócsapkodást hallok éjjelente az alattam lévőktől,hogy kik laknak ott.

Azt mondta hogy ő is hallja minden nap,de azt hitte,hogy én vagyok az.


Az alattam lévő lakás üresen áll, évekkel ezelőtt meghalt benne az ott lakó idős bácsi,azóta üresen áll, vitatkoznak a lakáson az örökösei.

Nem hiszek a szellemekben,de ez para volt.

Örültem mikor lejárt a szerződésem és elköltöztem.

2023. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:

De, volt rossz érzésem, csak nem tudtam, hogy miért?

Például a csövek eddig is zörögtek, sípoltak, de betudtam annak, hogy régi a ház.

A most 9 hóbapos kislányom eddig is nyugtalan volt, de betudtam a környezetváltozásnak/frontnak/fogzásnak/hasfájásnak. Mindig valaminek, holott a régi lakásban nem volt gond.

A zajokat, golyógurulást eddig is hallottam a fejünk felett, de gondoltam a felső szomszéd ezzel üti el az időt, ha nem rud aludni (nonszensz amúgy, de az ember próbál magyarázatot találni)

Úgyhogy de, tapasztaltam ezeket. Pont ezért kérdeztem rá, hogy mi lett a nénivel, aki itt lakott. Nem maguktól kopogtak be majdnem fél év után, hogy "Amúgy Manci néni ott halt meg a nagyszobában".

Amúgy nem mondom, hogy a néni csinálja itt a dolgokat. Lehet hogy valaki a többezerből, aki itt nyugodna, ha tudna. Ezt ugye nem tudhatom. Mindenesetre anyu hozott nekem a templomból szentelt vizet, megáldjuk a lakást vele. Az ártani biztos nem árt.

2023. jan. 11. 13:58
 44/69 anonim ***** válasza:
85%

A mi lakásunkban is vannak finoman szólva is nehezen megmagyarázható tárgymozgások. Egyszer a szemem láttára dőlt el egy stabilan álló, 1 kilós, lapos aljú palack minden kontaktus nélkül. De... én leszarom:D Soha semmilyen tárgyunk nem sérült meg, nem tűnt el, max arrébbkerült meg esténként fura zajok vannak. Tudom, hogy párom nagymamája azon az ágyon halt meg ami sokáig ott volt a hálószobában. Dehát ha itt bóklászik, hát bóklásszon. Itt lakott 40 évig, tökre lehiszem, hogy nehezen szakad el tőle. Meg undok volt a családdal, azt is elhiszem, hogy úgy érzi lenne még dolga itt. De most mit izéljek egy halott öregasszonyon?


És 42es, én pl ezért nem értem amit írsz. Valaki csapkodja az ajtót valahol. Hát.. naoszt? Ennyire nagy baj ez?


Panelban élek, azt is hallom ha a szomszéd hugyozik, mikrózik, gamel, filmet néz, szexel vagy veszekszik. Érzem a szagát, ha a teraszon dohányzik vagy épp grillezik.

Egymás mellett tesszük a dolgunkat. Az, hogy történetesen valaki meghalt és még úgy gondolja van dolga itt, engem nem zavar. Tegye csak. ha bszogatja a cuccaimat, akkor persze zavarna, de mivel nem teszi, semmi okom az együtt"élésen" problémázni.

2023. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk egyformák. Ha a szerződéskötéskor a tulaj szól, hogy " Ja, amúgy a mama is a lakásban él majd", akkor nem vettem volna ki. Lehet, hogy amúgy egy tündéri néni volt, lehet hogy van még itt dolga, de a saját nagyanyámmal sem laknék szívesen, nem a tulaj anyjával.
2023. jan. 11. 15:16
 46/69 anonim ***** válasza:
87%
Ha élne, én se laknék vele szívesen együtt:D
2023. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom az előző tulaj nem volt babonás bolond ezós és úgy van vele szellemek nem léteznek szóval úgyis mindegy
2023. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
75%
Az elhunytak teste a temetőve kerül, a lelkük pedig a túlvilágra. Senki nem marad itt. Hívj papot hogy megszentelje a házat.
2023. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
82%
Ezert kell szurni a berlot. Elmebetegnek nem szabad berbeadni.
2023. jan. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:

Vagy nem kell sunnyogni az ilyesmiről és elmondabi, hogy amúgx a nagyi azon a kanapén feküdt egy napig és meglehet hogy manapság is itt bolyong.

Újabban egyébként egyre aktívabb valaki, úgyhogy én pár hétre elköltözöm anyuhoz.

2023. jan. 18. 10:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!