Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem járna jobban egy főbérlő...

Nem járna jobban egy főbérlő ha 60 ezerért adna ki egy egész lakást?

Figyelt kérdés
Én szerintem többen vennének ki lakást.Sokan inkább maradnak a szüleikkel mert 200 ezerért nem tudnának fizetni egyedül egy lakást,lakótársakkal meg nem akarnak lakni,akkor inkább legyenek a szülei a lakótársai és így anyagilag is jobban jár.Ki lehet venni 60-70 ezerért is egy szobát,de ott is többedmagával fog lakni.Akkor inkább lakjon szülőkkel,ha már így is úgyis nem lehet egyedül.31/F

2023. jan. 12. 22:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Havi 60 ezer bevétel a tulajdonosnak mesze nem éri meg, mit ér az a mai árak mellett ? Ráadásul ha 10% számolható el költségként, akkor a maradék jövedelemadó köteles, szóval anyagilag az szinte veszteséges.
2023. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy akárhogy nézzük a kiadás az üzlet és nem jótékonyság. Utóbbi nem a lakástulajdonos feladata. Nyilván hosszú távon dönthet jótékonyan, például rengeteg tulajdonos nem emel rendszeresen árat és vannak akik sok éve élnek erősen baráti áron jó ingatlanokban.
2023. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 NTBS ***** válasza:
28%

Nem, mert így is van bérlő. Én csak azt nem értem, hogy, aki havi 200 ezért ki tud fizetni, az miért nem vesz saját lakást hitelre.

Attól, hogy valaki otthon lakik, még lehet önálló, és önellátó.

2023. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
70%

"aki havi 200 ezért ki tud fizetni, az miért nem vesz saját lakást hitelre"


Egy 20 milliós hitelnek 20 évre felvéve van kb 200 ezres törlesztője.


Egy szaros kőbányai felújítandó panel meg 30-35 millióról. Kell 10-15 millió önerő és fél életnyi hitel cserébe lakhat az ember a putris környékeken.


Én megértem, ha valaki inkább azt mondja, hogy ő bérel egy lakást élhető helyen, minthogy vegyen valami szart és lakjon élete végéig a lecsúszott prolikkal.


Én éltem albérletben teljesen vállalható helyeken, de vásárolni csak külső kerületben tudtam. Hát nem ugyanaz a környék, nagyon nem.

2023. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki tudja valaki adi 200 ért akár pár hét alatt akkor minek adná ki 60 ért.


Plusz egy lakást karban kell tartanod, festetned kell, felújítanod kell stb.


Bocsi de az, hogy te a szüleiddel élsz az a te hibád, neked kellett volna értelmes szakmát választanod amivel előre tudsz lépni. Arról nem beszélve hogy mamahotelben simán félre tudtál volna annyit rakni, hogy tudj venni 1 lakást.

2023. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
92%

#23 A törlesztője ugyanannak a lakásnak amit 200 ért bérelsz, közel 400 ezer forint. És kell kb 20% kezdőtőkédnek is lennie, amit valamikor össze kell szedned.


Egy új lakás pesten kb 50 millától kezdődik. Annak az önrésze 10 milla. Ha 200 ezret félre tudsz tenni az akkor is közel 5 év.

2023. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#26: lakásvásárlásnál 40% kezdőtőke alatt nem érdemes hitelbe vágni.

Ha megvan a 40%-od, kb annyi lesz a törlesztőd (még a mostani kamatokkal is) mint a berleti díj.

Ha megvan az önerő, nem kérdés, venni kell sajátot.

Ha nincs meg akkor meg tenni kell érte, hogy meglegyen, mind a bevételi, mind a kiaadási oldalon.

a 20 évre felvett hiteled törlesztője már 5 év mulva is fagyipénz kategória lesz az infláció miatt, míg a bérleti díjak szépen emelkednek majd.

2023. jan. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

#27

Értem, hogy 40% al jobb de valahonnan azt a 20 millát össze kell szedned.

Egyedülállóként az 10 év + valahova be kell fektetned, hogy inflációt kövessed. És ehhez netto 600 kell hogy meg tudjad csinálni.

De még párnak is legalább 400-400 nettó kell, hogy ezt összeszedje.

2023. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal egészíteném ki, ha van önerő NORMÁLIS lakásra akkor venni kell. Csak hát ugye ahhoz nem kevés önerő kell, régebben 5-6 év alatt viszonylag jó keresettel megvolt egy masszív önerő, most meg a tököm se tudja hogy szed össze valaki ennyi pénzt.
2023. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
de az a baj az önerőd is fagyipénz lesz az infláció miatt (meg a fizetésed)
2023. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!