Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki kell költöznünk idő előtt,...

Ki kell költöznünk idő előtt, várhatunk valami kompenzációt?

Figyelt kérdés

Szokásos 1 éves szerződés és benne van hogy ha idő előtt távozunk akkor a kaució nem jár vissza.


Fél éve lakunk itt és részünkről nem volt semmi gond, vigyáztunk a berendezésekre, semmit sem kellet javítani mert minden működik és természetesen fizetünk minden időben.


Tulajdonos viszont azt mondta hogy családi okok miatt el kellene mennünk és vissza adja a kauciót feltéve ha minden rendben megy.


Na most a kérdés hogy mit tehetünk? Érzékeny pont hogy kisgyerekkel vagyunk és így nem annyira egyszerű főleg hogy derült égből villámcsapásként jött ez most.


Szerződésben az 1 év 1 hónapos felmondási idővel mind 2 félre vonatkozik, szóval ha úgy döntünk hogy megyünk akkor valami kompenzációt kell fizetnie mint ahogy mi fizetünk ha nem töltjük ki az 1 évet pl?


Ha úgy döntünk hogy nem megyünk hanem le lakjuk az 1 évet azt megtehetjük? A baj az hogy ez az infó nagyon kellemetlenül jött most és még az 1 év sem sok és évente sem szívesen költözik az ember mert részünkről hosszú távra vettük ki ami évek és persze szóban ígérgetet mindent de a szerződésben 1 év van és jelenleg fél év után el akar küldeni mert így jött neki össze.


2023. febr. 2. 00:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Először is közöljétek vele, hogy akkor költöztök, ha megfelelőt találtok. A szerződés nemcsak köt, de véd is benneteket, ezt helyesen látod.

Én azt mondanám, hogy ha fél év még hátra van, akkor egy hónapi díjelengedést elvárnék. Ez olyan, mint munkahelyről távozásnál a közös megegyezés: el lehet tekinteni a felmondási időtől, el lehet tekinteni a végkielégítésről, de csak akkor, ha mindkét fél egyetért ebben, vagyis a másik az elengedésért cserébe kap valamit. Ti most eltérnétek a szerződéstől az ő kérésére, de akkor cserébe kapjatok ennyit. Ha erre nem nyitott, mondhatjátok, hogy jogotokban áll az egy évet itt kitölteni.

2023. febr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez pontosan így van. Ha te elköltözöl idő előtt, az 1 éves szerződés lejárta előtt, akkor nem jár vissza a kaució. Ha ő rak ki téged ilyesmi okból, mint ez is idő előtt, akkor valahogy ő is kompenzáljon téged. Amit az 1. írt egy havi lakbér elengedés az teljesen reálisnak tűnik.
2023. febr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
0%

Minden attól függ hogy mi van a szerződésben a felmondási esetre.

A többi csak találgatás.

Kompenzálni biztos hogy nem fog a kaución felül, ne álmodozz.

2023. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem nem örülnél neki, ha esetleg lakás vásárlók mennének hozzád minden héten, esetleg hetente több alkalommal is. Persze, ha eladásról van szó.


A szerződés szegés legtöbb esetben csak a kaució elvesztéével jár. Ő ezt vissza adja neked, persze, ha nem csináltatok kárt, és rendeztétek a számlákat. 1 hónap kiköltözési idő jogilag is megállja a helyét.


Ez a jó az albérletben...

2023. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem koteles beengedni senkit se a lakasba. Vevot se.


A szerzodesszeges nincs definialva azt egy perben lehet biztosra felertekelni, mekkora kara keletkezett.


Jelen esetben kozos megegyezes lehet erdeke mind2 felnek. Eldontitek mi lenne nektek megfelelo es megbeszelitek.


Ha nem hajlik ra akkor akar ott is maradhattok 1 evre es rendorseget is rahivhatjatok ha zaklat.


A kaucio nem ajandek. Ha nincs kar, akkor alanyi jogon jar vissza.

2023. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
7%

Azért a pereskedést el kéne kerülni! Mert szinte biztosan tovább jártok majd a bíróságra, mint ameddig a lakásban fogtok lakni. Még akkor is, ha ott töltitek az 1 évet!


Egy egyszerű válás is fél év, ha minden rendben van...

2023. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nyilván értem , és megértem. DE és ott a nagy DE ahogy az első írta ennél jobban nem is lehet megfogalmazni: a szerződés nem csak köt hanem véd is bennünket.


Párszor belefutottunk ilyenbe hogy elküldtek mert más terve volt az albérlettel a tulajnak de ez eddig mindig 1 év után volt így sajnos azon felül hogy magamban káromkodtam mert mindenhol rendesen fizettünk mást nem tudtam csinálni.


Itt most más a helyzet mert ha én mondanám fel akkor biztos elbuknánk a kb 340e Ft kauciót pl.


Nyilván rá lehet minket venni egy költözésre gyorsan (nem boldogan) de kénye kedve szerint szerintem sem teheti meg mert nincs egy oldalú szerződés. 1 év az 1 év nem pedig 6 hónap.


Éjszaka mi atbeszéltuk ingatlanos ismerőssel és ha kifizeti a 2+2 hónap kauciót akkor megyünk, ha nem akkor biztosan nem mert mivel utalva fizetek és a csekkekrol pedig mindig készítek képet így a "nem fizetés" alapból kizárható amire ő tudna pedálozni, számlát semmiről nem kaptunk szóval ha nem megy bele akkor még én fogok a nav hoz menni érdeklődni hogy minden oké?


Ingatlanos tanácsa vagy megegyezünk vele és 2+2 hónapot kifizet vagy nem megyünk.

2023. febr. 2. 14:02
 8/36 anonim ***** válasza:
28%

Látszik hogy milyen butácska vagy.

Nem a NAV hoz kell menni, hanem a bíróságra.

De még mindig nem olvastad el a szerződést, amiben a felmondásról lehetnek információk.

Ha a NAV hoz mész, abból neked nem lesz pénzed.

Egy kicsit tanulnod kellene még.

2023. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
28%
A 2+2 hónappal egy "picit" azért sokat akarsz, érdemes lenne megfontoltabban alkudozni.
2023. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Nem, pontosan felénél vagyunk a távnak és nem az én ötletem volt a 2+2 hanem egy ingatlanosnak akinek volt hasonló tapasztalata. Amennyiben családi problémája van a tulajdonosnak úgy oldja meg ahogy akarja , ne pedig egy másik családnak "csésze el" a helyzetét. Amennyiben pedig kompenzál úgy mi elmegyunk, a kompenzálás meg nem azt jelenti amit ő mondott hogy vissza adja a kauciót :D bocsi ez egy picit vicces is lenne.


Én nem szeretnék kikoltozni 1 évnél korábban ami a szerződésben benne van, amennyiben a nyugalmunkat zavarják úgy biztosan nem mi fogunk rosszul járni.

2023. febr. 2. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!