Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemistáknak, vagy családos...

Egyetemistáknak, vagy családosoknak érdemesebb lakást kiadni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 22:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

#11

Azt valóban nem szabhatja meg, hogy ne keressen és találjon párt, de azt megszabhatja, hogy csak 1 fő lakhat a lakásában.

Nincs azzal gond, ha az egyedülálló férfi összeköltözik valakivel, de akkor keressenek másik lakást!

2023. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

#11

És hogy miért mondom ezt neked 11-es? Csak egy apró példa:


3 évig lakott nálunk egy férfi, minden gond nélkül. Majd összejött egy nővel, akit odaköltöztetett. Nagyvonalúak voltunk, nem kértünk plusz pénzt a másik személy miatt. Na mármost, a csaj állandóan fázott a télen 23-24 fokos lakásban és ennek a megoldására azt találta ki, hogy mivel korlátlan vízfogyasztása van a háznak, éjjel-nappal engedte a fürdőben a forró vizet, hogy még a szobákban is vizesek voltak a falak a párától és rommá

penészedett.

Mindezt egy III-ik emeleti lakásban, ami 50 éve van a családunk tulajdonában és még csak hírből sem ismertük a penészt, soha.

Az nem jutott eszébe, hogyha fázik, akkor ne bugyiban-pólóban ugráljon a lakásban, hanem öltözzön normálisan, vagy vegyenek egy hősugárzót. Bár 23-24 fok teljesen normális hőfok, de nem vagyunk egyformák.

Felmondtunk nekik, ennek 6 éve, azóta lakik nálunk egy másik férfi, gond nélkül.

Azóta az előző bérlőnk 1 év után ismét egyedülállóvá vált és jött volna vissza, de részünkről ez már nem volt lehetséges.

2023. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem reális hogy arra blazirozol hogy valaki cölibátusban marad. Ha kiadod a lakást onnantól elvesztesz jogokat.
2023. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, mint a 12-es. Ha szerződésben egy főnek akarom kiadni, akkor életvitelszerűen nem lakhat ott kettő. Nem agysebészet ez!

Senki nem korlátoz senkit, szabadon lehet elköltözni, ha nem felelnek meg a feltételek.

2023. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

#14

Én nem bazírozok (és nem bLazírozok!) semmire, aki másképp gondolja, azzal nem egymást keressük és eleve másik lakást keres. Ahogy eddig 4-7 évekig mindig volt jó bérbeadó-bérlő viszonyunk, felesleges lenne megalkudnunk.

2023. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

SZERZŐDÉS 11-14-es, szerződés!

Ha telibeszarjuk a szerződést, hogy csak egy fő, akkor holnap már 2 fő és pár lévén már 1-2-8 gyerek, mert "a bérbeadó nem szabhatja meg a bérlő magánéletét" Azért álljon már meg a menet! A szerződés nem csak a bérbeadót kötelezi!

2023. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Értem hogy van szerződésed. Mégsem látom életszerűnek hogy szerződés címén ilyen mélyen beleavatkozz más magánéletébe. Undorítónak tartom ezt, hogy erre jogot formáljon bárki, akár egy lakás tulajdonjogának a címén. Mint valami rossz zárdában. Én amúgy sajátban lakom mielőtt bárki bármit feltételezne, egyszerűen kiakaszt ez az egész gondolatmenet. Gondolj bele, mit éreznél, ha te lennél a sajat albérlőd, és rettegnél hogy utcára kerülsz mert összejöttél valakivel LOL
2023. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

#17

Felőlem azzal jössz össze, akivel akarsz, de nem az én lakásomban fogsz vele összeköltözni, hanem máséban. Nem azt szabom meg, hogy nem dughatsz egy héten 3x, hanem azt, hogy a lakásom egy főnek kiadó.

Egyébként ha ennyire csökkent értelmű vagy, akkor veled egyedül is lennének súlyos gondok!

(Egy büdös francot laksz te sajátban, a legócskább bérlők táborát erősíted.)

2023. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk az egyedülállóságot én sem értettem soha. Ez nyilván egy átmeneti állapot az emberek nagy részénél. Lehet már másnap lesz párja.


Másrészt a 25 körüli értelmiségi is egykor egyetemistaként élt 😃

2023. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
Szűzanyám 17-es, az ilyen értetlen, agresszív senkiháziak miatt egyre bizalmatlanabbak a tulajok és egyre szigorúbbak a feltételek. Mit nem lehet ezen megérteni? Én egykori bérlőként képes voltam tudomásul venni a tulaj kikötéseit és ha az nem fért az elképzeléseimbe, akkor nem vele szerződtem. Ezen az alapon kiveszel egy szállodai szobát 1 főre és utána be akarod költöztetni a nődet/pasidat és megtiltják. Vagy kivesztek 2 egyágyast, vagy egy 2 ágyast. De egyágyasba nem vihetsz senkit! Ott is nekiállsz hőbörögni a magánügyeidről? Ja, csak ott nem állhatsz le ugatni a recepción, mert elvisz a rendőr.
2023. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!