Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetnemkell lakásbiztositásér...

Fizetnemkell lakásbiztositásért albérlőként?

Figyelt kérdés

Ez a 2. Év hogy itt lakunk (kb hétre pontosan 1 éve költözünk ide) és ez lesz az első havi lakbér a megemlkedett összeggel.


A problémám viszont az hogy amikor kértem a számlákat hogy azt is utalnám volt közte egy Generali lakásbiztositás is (5600ft kb) eddig nekünk nem kellet ilyet fizetni.


Ez kinek a terhe?

Velünk nem volt egyeztetve semmi plusz költség azon felül hogy a lakbér összege megemelkedett.


Értem a lakásbiztositás értelmét de speciel bejelentés nélkül miért nekem kellene ezt fizetni?


2023. márc. 16. 22:26
1 2
 11/15 Lilluci27 ***** válasza:
Hívd fel a tualjd és beszéld meg vele, szerintem egyszerűbb-...
2023. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, hogy a háznak van biztosítása, ami természeti károk miatt fizet. De ha a bérlőnek a saját ingóságai után kell biztosítást fizetni (mert komolyabb értékek is vannak a lakásban), akkor azt ő maga fizeti. A lakás bútorozatlanul van kiadva, a saját bútorai között él.
2023. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

A biztositasnak orulj,mert nincs annyi penzed,h a csotorest ,uvegkart vagy leegest kifizesd.


5600 emeles nagyon barati,ahhoz kepest,h az elelmiszer arak 2-3-szorosara nottek par honap alatt!!!

2023. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem sem férne bele bérlőként. Csengesse ki a bérleti díjból. Az emelés oké, de ha a rezsibe "csempészte" be a biztosítást, az nem oké.

Részemről tulajdonosként oké lenne, ha nem fizetitek, de cserébe ha olyan kár ér, amiről ti tehettek (pl. huzat becsapja az ablakot és az kitörik), akkor nem engedném a lakásbiztosítás terhére megjavíttatni (hogy véletlenül se emelje a havidíjamat emiatt a biztosító). Nyilván ha a káreseményről (pl. csőtörés) nem tehettek, az más tészta. Szóval megértem a problémát. A lakás, mint tulajdon és annak elemi, szerkezeti hibái, káreseményei téged, mint bérlőt hidegen hagynak, pláne ha tőled abszolút független esemény. Ingósák biztosításnál, meg a minimum lenne egyeztetni a bérlőmmel, hogy mégis mekkora összegre lenne érdemes biztosítani. Szóval jogos...

2023. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tök feleslegesen rugózól, kérdezz rá, hogy mi ez. Állítom, hogy az lesz a válasz, hogy ja bocs, csak belekerült a többi közé, mert egyben vannak a lakással kapcsolatos dolgok, és persze, azt ő szokta fizetni, nem neked kell.


Nyilván nem kell kérdés nélkül semmi pluszt kifizetned, de a tulajjal való kommunikáció elég alap kéne legyen.

2023. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!