Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 2017 februárjában közjegyző...

2017 februárjában közjegyző általi lakásbérleti szerződésünk van határozatlan időre.A főbérlő 2024 jan5 felmondta a bérletet 2024 márc31ig. Találtunk egy ingatlant Feb1.el Közölte ki kell fizetem a 2hónap bérleti díjat a kaukció nem jár vissza.?

Figyelt kérdés

jan. 13. 18:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Leírom még 1x


"Akár TE IS FELMONDHATSZ szerintem MÉG A MAI napon 60 napos felmondással... De akkor március 15-el menned kell..."


És írásban jelzed hogy február 1.-vel kiköltözöl. Ettől függetlenül március 15-ig fizeted a bérleti díjat!!!


A felmondásban ÍRÁSBAN kéred, hogy gondoskodjon a bérlemény átvételéről.


Jelzed - tekintettel a nem lakott állapotra! A fűtés rendszer és a vízcső leürítését. Mert február (+ március) hónapban még lehetnek mínuszok. Amitől szétfagy a kazán, radiátor, bojler vagy a csőrendszer...

Az elektromos rendszer lekapcsolását...


Ha nem jelentkezik március 15.-én senki, a kulcsot a postaládában vagy az általa választott szomszédnál tudod elhelyezni.

Átadás átvételkor vagy legkésőbb március 15.-én (tulajdonos távolléte esetén 2 szomszéd jelenlétében) lefényképezed a fogyasztásmérőket. Ezt írásban rögzítitek amit 2 szomszéddal aláíratsz..

jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én bérbeadó vagyok de az ilyen fillérbaszó megérdemli hogy azt tedd amit itt mások javasolnak. Mondj fel te most és távozol március 15.-én. Te betartod a szerződésben foglaltakat, az meg hol érdekel téged hogy ő mikor lesz szabadságon. Ne fizess ezentúl semmit, majd elszámoltok a kaució terhére mivel nem látod biztosítottnak hogy visszakapnád. Nem vádolhat semmivel mivel eddig mindent határidőre kifizettél, olyan baromságot meg hogy egészítsd ki a kaució összegét miközben felmondott még nem látott a világ. Nem tudom ez hogy fordulhatott meg a kis agyában bárkinek. Mindent írásban rendezz ezentúl vele akár email formájában hogy legyen bizonyítékod a későbbiekre. Azt meg szóban közöld vele hogy be fogod perelni ha nem számoltok el pontosan a szerződés lejártakor, és kurvára nem fog érdekelni téged hogy mennyiszer kell hazajönnie a tárgyalás miatt vagy hogy mennyibe fáj neki egy ügyvéd.
jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12 anonim - már megtettem Jan 9 én írtam neki hogy felmondom Feb 1el , amit elfogadott de ennek ellenére nem fizet vissza. Sajnos kénytelen voltam a Feb1 mert a ház amit találunk csak igy ment bele, nem várt volna tovább ránk és piszok nehéz most találni, mert nagyon hamar lefoglalják. A bérleti díj rendezve van Febr. 10 ig mivel minden hónap 10ig van megegyezve. Volt olyan időszak hogy előre 2-3 hónapot lerendeztem. A számlákat dec- már kifizettem csak a januáriak vannak. ami ugye mikor megérkezik akkor lesz rendezve. Ennek ellenére szerinte már a konyhát is ki kell cserélni mert a túlpakolástól meghajlottak a polcok igaz nemtudom honnan tudja mi van a szekrényeimben, de ki kell ábrándítanom mert a polcoknak nincs baja. Sajnos mint kiderült a közjegyző teljes mértékeben az ő oldalán áll, hiába van köztünk hivatalos szerződés engem nem véd ebből a szempontból szerinte. Az ügyvéd szerint 1 hónap még jár neki ha Feb1 el mondtam fel, mert a 60 napot nem tartom be, de ez csak határozott idejű szerzős esetén él. Nálam nem volt ilyen. Vagy ha apróbetűs rész van a szerződésben, de én ilyet nem találtam. Így azt ajánlotta ajánljam fel vonjon le 1 hónapot a kaukcióból viszont 1 hó akkor is visszajárna ha ugy adom vissza ahogy kéri. Ami nem gond.
jan. 14. 22:50
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Tehát te már kifizetted a bérleti díjat Febr. 10.-ig, és max a közben felmerülő rezsiköltségekkel tudnád csökkenteni a visszajáró kauciót. Legközelebb ne menj bele 60 napos felmondási időbe. Tudom hogy ez az esetek nagy részében a bérlőnek is jó (több időd marad új albérletet keresni) de most pillanatnyilag nem jó. Azt sem értem miért kell bacakodni pár ezer forinton a bérbeadónak ha volt egy normálisan fizető bérlője aki költött a bérlemény fejlesztésére is és időben fizetett 7 éven keresztül. Nekem az előző bérlőm kapott kedvezményt a covid alatt de a későbbiekben megváltoztak a jövedelmi viszonyai és felhalmozott egy kicsit nagyobb tartozást felém. Mégis el tudtunk válni békés módon, már fél éve másik albérlőm van de az előző szép lassan kifizeti a tartozását. Nem számolok kamatot és azt sem bánom ha néha kevesebbet utal mint a megállapodás. Én csak azt nem szeretem ha át akarnak bacni.

Nem tudom nálad mi lenne a megoldás, ha mindenképp ragaszkodik ahhoz hogy fizesd ki márc. 31-ig abba csak akkor menj bele ha visszaadja a kauciót bár ha nem fizetsz akkor is kb ennyivel húz le. Mindenesetre mond azt neki hogy ebben az esetben (mivel te már nem ott fogsz lakni) nem tudsz mindig ott lenni hogy mutogassa a lakást az új vevő vagy bérlő jelölteknek (tehát ebben rád ne számítson), de lesz még ott ingóságod tehát azt sem tudod neki megengedni hogy a jelenléted nélkül bemenjen. Ha szeretné hogy mindig rendelkezésre állj annak ára van mivel az idő pénz. Egyébként akár fel is jelentheted birtokháborításért mivel az ő tulajdona ugyan de amíg te kifizetted addig te vagy birtokon belül. Vagy ha mégis bemegy akkor kihívod a rendőröket és feljelentést teszel hogy eltűnt a laptopod, a karikagyűrűd, és egy kis készpénz is hiányzik. Meg tudod keseríteni ideig- óráig a dolgát csak azt nem tudom hogy megéri-e.

jan. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én is bérbeadó vagyok, de még egy ilyen mocsokkal nem találkoztam, mint a tiétek.

Ez teljesen hülye. Nemhogy örülne, hogy ilyen bérlői voltak, még szemétkedik velük.


A kaució visszajár, ha nem volt károkozás. Pont.

Láthatóan békés úton nem fogtok dűlőre jutni. Ilyenkor saját fegyverével kell leszerelni őt, fogást találni rajta.

jan. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A januári számlákat fizesd ki (az ugye febr 10.ig megjön), akkor lesz 10 napotok a nyugodt költözésre. Tizedikén tedd a kulcsot egy borítékba és dobd be a postaládába, órákat előtte fotózd le.

A kaucióra így is- úgy is keresztet vethetsz, majd abból rendezi a maradékot.

Írd meg neki levélben, hogy a lakást elhagytad, számláid rendezve, kulcs a levélládában, hidd el, hogy gyorsan találni fog valakit, aki elmenjen éete.

jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#14 igy van ki van fizetve csak a rezsi hiányzik még. igen lehet nem ér annyit hogy az idegeim kikészüljenek miatta.Se igy se ugy nem akar visszafizetni,igaz nem örülök mert tudom mit tettem abban a házban hogy olyan legyen mint most de benyelem.Engem az zavar hogy még kellene neki a plussz lakbér.Ami már valóban nem fair.
jan. 15. 11:02
 18/19 A kérdező kommentje:
#15 sajnos a békés utat meg sem hallja.csak azt ami a fejében zajlik.Mind1 mit mondok elmegy mellette.
jan. 15. 11:03
 19/19 A kérdező kommentje:
#16 a számlákat mindeképp rendezem, sajna nem ugy neveltek hogy bunkó legyek.Még azt is felajánlottam hogy mivel hétköznapra esik akkor legyen hétvége ha neki könnyebb megoldani az átvételt,erre nem reagált még semmit, de felhívtam a figyelmét mind1 mit tesz mi 1én üresen hagyjuk a házat.Ha nem jön akkor vagy az lesz amit írtál vagy mivel a közjegyző annyira a pártját fogja ott hagyom a kulcsot adja oda neki
jan. 15. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!