Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérletben tönkremegy...

Ha az albérletben tönkremegy a mikró azt kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tönkrement a mikró,azzal együtt vettük ki a lakást.Szóltam a tulajnak,erre azt mondta ő nem tudhatja nem mi tettük-e tönkre,ő ezt nem fizeti.Gondoltam jó nem nyitok ezen vitát,le van sz..-vettem egy olcsót tescoban 10-ért.Erre jön,hogy de ami itt volt az egy hiperszuper mikró volt,ő annó 25e -ért vette,és fizessek,rá a következő hónapra 15 ezret...

Szerintem ez nem igazságos...És ha legközelebb a mosógép megy tönkre?Azt valahogy nincs kedvem venni 80e ért...



2013. jan. 15. 16:15
1 2 3 4
 21/33 Zsolt75 ***** válasza:
96%

A 20 -as kivételével mindenki a saját érdekeit nézi csak.

Azért a tulajdonosok is bizonyára egyetértenek abban, hogy a saját háztartásukban is elromlik időnként valami a rendeltetés szerű használat mellett. Ugyanez előfordulhat az albérlővel is, amiért nem lehet hibáztatni.

Abban is biztos vagyok , hogy a legtöbb albérletbe nem csúcskategóriás műszaki cikkeket tesznek használat céljára!

Vegyül már figyelembe a Bérlő BÉREL és ezzel kifizeti a kopást, amortizálódást és a használatot mindenre.

2013. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
5%
Alapvetöen az a baj, hogy a bérlök 90%-a nem vigyáz a berendezésre, mondván "úgysem az enyém". Azért egy 1 éves Zanussi kombi inox hütö, fullra összekarcolva, behorpadva, müanyag tartó letörve...ezt nem nevezném csupán elhasználódásnak, 2-3 évnyi bérlési idö alatt. Talán jogosan vagyok ilyenkor kiakadva a "kedves" bérlöre...persze ö ezt kifizette, ez bele van kalkulálva a bérleti díjba! HOGYNEEE!
2013. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Kedves tulajok,értsétek már meg!Az albérlő úgy veszi ki a lakást,hogy a szolgáltatás része a működő Tv/mikor/hűtő/akármi.Ezért teljesen jogosan várom el a pénzemért(!!!),hogy igénybe is tudjam a szolgáltatást venni!

Ha én teszem tönkre nem rendeletésszerű használattal,nyilván megfizetem.

A bútorok is:Ha alattam szakad le az 50 éves "nagyiheverő",azt miért én fizessem meg?Ha nagyon igazságosak akarunk lenni,akkor osszuk el a költséget mindenki között aki feküdt rajta az elmúlt 50 évben,beleszámítva az esetleges elhunytkat is:)

De azt ne várja el tőlem,hogy egyek egyet 70ezerért a kikában,aztán amikor elköltöztem hagyjam ott neki...

Szóval itt kedves tulajok úgy gondojátok,hogy az albérló fizesse a havi soktíz ezeret+újítsa fel a lakást+cserélje ki a bútorokat,gépeket,aztán amikor mindennel elkészült kirakjátok?Na toll a fületekbe kb.Mire fel újítsam fel más lakását?

Amúgy az egyik kérdésre válaszolva,igen ha én lennék tulaj kicserélném,egyszer-egyszer igazán belefér némi költség,hamár úgyis a semmittevésért az ölembe esik havi egy fietésnyi pénz!

2013. jan. 16. 09:44
 24/33 A kérdező kommentje:

22-es igen ebben az esetben nyilván igazad van.

De ha a 20 éves Lehel hűtő megy tünkre az nem biztos,hogy az albérlő bűne!

2013. jan. 16. 09:47
 25/33 anonim ***** válasza:
55%

Na igen behajigálják a sok bútornak nevezett szocreál szemetet,aztán,ha jéé tönkremegy valami(mekkora meglepetés),akkor elvárják,hogy kicseréljem újra.

Vagy a másik amikor le akarnak vonni a kaucióbol a szerintünk miattam megkopott ócska fotel miatt(ami már beköltözésok is olyan volt,hogy lehet a cigányok se vinnék el lomtalanításkor),lehetőleg egy új fotel árányit!

Undorító nyerészkedő népség(tisztelet a kivétlnek,mint a jelenlegi tulajom).

Én egy ilyennel egyszer kib@sztam amikor pampogott,költözés előtt szépen összekukáztam a sérlemezett cuccoknak megfelelőt a lomtalanításon,mondtam ezt hoztam helyette,a régi is kb ennyit ért,szóval ide a kaució teljes összegével.Kénytelen volt kifizetni(ha nem akart a nyakába adóhivatalt) de látszott a fején,hogy megüti a guta:))))

2013. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
58%

Ho-hooooo...itt van a kutya elásva! "semittevésért, egy havi feizetés"!

Azt ugye Te sem gondolod, hogy ha kiköltözik a "kedves" bérlö a lakásból, akkor azt utána, minden költségráfordítás nélkül újra ki lehet ugyanannyiért adni. Nekem súlyos százerekbe kerül egy-egy bérlö után a lakás rendbehozatala, mert ugye mindenki mindenre úgy vigyáz, mintha a sajátja lenne...Senki nem mondta, hogy egy-egy javítás vagy csere a bérleti idö alatt nem fér bele a tulaj részéröl.

2013. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én sose hagytam úgy ott lakást,hogy súlyos százezrekbe kerüljön szegény tulajnak.Jó persze,ha luxusapartmant adsz ki akkor nyilván.

Amúgy meg ahhoz képest,hogy havonta hasonló összegért mennyit dolgozik egy ápolónő modjuk igenis semmittevés.Mégha neked 2-3 évente ki is kell festetned(oh mekkora borzalom,főleg egy 30nm-es garzonnál,mindjárt fél milla,nem?).

2013. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Kezd a vita értelmetlené válni szerintem,mindenki csak mondja a magáét és nem akar belegondolni a másik helyzetébe.A tulaj nyerészkedő szemét,az albérlő meg lakásösszegrafitiző vadbarom.Tipikus magyarország...


Én is bérlő vagyok mi úgy vagyunk megegyezve,hogy az ilyeneket felesbe álljuk.De ez nyilván csak hosszú távú bérlés során lehet érdeke mindkét félnek

.Mi már 5 éve lakunk ott,azóta a mosógép ment tönkre megvettük a tulajjal felesben,illetve régi volt a hűtő nagyon sokat fogyaztott azt is felesbe cseréltük ki,és ha elköltözünk netán, az övé marad.Kisseb ,20e alatti dolgokon meg nem problémázok,megveszem én ,nem fogok presztizskérdést csinálni belőle,hogy márpedig a tulaj vegyen másikat a tönkremet kávéfőző helyett.

2013. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Bence_ ***** válasza:

Beültök egy taxiba és az elromlik akkor ti kifizetitek a taxi javítási költségét?

Bérelt alkásban elfárad egy cirkó akkor a bérlő vesz újat?

Bérlő fizet egy szolgáltatásért.

Ha egy berendezett lakást bérelsz akkor fizetsz a benne lévő eszközökért.

Persze itt a bérbe adónak nagyobb a kockázata mint egy üres lakásnál de több pénzt is tud elkérni érte mint egy üres lakásért.

Aki félti az eszközeit az ne adja bérbe vagy kössön olyan szerződést amiben benne van, hogy neki nincs kockázata.

2013. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Igazad van, ennek így semmi értelme!
2013. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!