Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérletben tönkremegy...

Ha az albérletben tönkremegy a mikró azt kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tönkrement a mikró,azzal együtt vettük ki a lakást.Szóltam a tulajnak,erre azt mondta ő nem tudhatja nem mi tettük-e tönkre,ő ezt nem fizeti.Gondoltam jó nem nyitok ezen vitát,le van sz..-vettem egy olcsót tescoban 10-ért.Erre jön,hogy de ami itt volt az egy hiperszuper mikró volt,ő annó 25e -ért vette,és fizessek,rá a következő hónapra 15 ezret...

Szerintem ez nem igazságos...És ha legközelebb a mosógép megy tönkre?Azt valahogy nincs kedvem venni 80e ért...



2013. jan. 15. 16:15
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,teljesen egyetértünk
2013. jan. 15. 18:02
 12/33 A kérdező kommentje:

9-es!Nem is laknék ilyen helyen,ahol megtűrt személyként kezelnek a havi nem kevés pénzemért!

Ha az ujdonsült tulajdonoshölgy nem változtat a hozzáállásán itt se fogok maradni!

Aztán majd leshet,ha kifog olyanokat akik nem fizetnek meg szétbaromolnak mindent!

Én ki szoktam mindig akadni az ilyen sztorikon,de egyes nagyképű tulajok tényleg megérdemelnék...

2013. jan. 15. 18:10
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért a havi zsoldból igazán futhatna egy olcsó mikróra. Amit te vettél/veszel, azt sem hagynám ott. Nem a te dolgod.
2013. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Na ezért adom én a lakást csupaszon! Aztán ha gumimatracod van akkor azon alszol, ha meg nincs mikród akkor veszel és azt baszod tönkre!
2013. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Jó,hogy rögtön feltételezed rólam,hogy tönkreb@szom...Nem én tettem tönkre te szerencsétlen!Szerinted egy mikró örök életű?

Ja és ha a mondjuk a 60 éves gázkonvektor döglik be,azt is az b@aszta össze,aki 1 éve lakik ott?Vagy azt is leszereled a falról,hogy hozzon sajátot és azt baromolja szét?Meg csöveket is kivésed a falból,leszereleteted a csapkoat,kiszeded a WC-csészét?

Elképesztő milyen emberek vannak!Szegény albérlőid nem irgylem őket!

2013. jan. 15. 22:42
 16/33 anonim ***** válasza:

"13. § (1) A lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és a lakás berendezéseinek karbantartásával, felújításával, illetőleg azok pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a bérbeadó és a bérlő megállapodása az irányadó; megállapodás hiányában a karbantartással és felújítással kapcsolatos költségek a bérlőt, a pótlással és cserével kapcsolatos költségek a bérbeadót terhelik." (1993. évi LXXVIII. tv.)


Javíttatni egy 25 ezres mikrót aligha érdemes; a csere a bérbeadó feladata.


Te követelhetnéd rajta a 10 ezret, és nem ő rajtad a 15-öt.

2013. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
22%
Elképesztő? Amikor beköltözöl egy albérletbe, akkor átveszed a házat mindenestől. Természetesen nem azt mondom hogy hozd a saját tetőcserepedet vagy festess ki, de ha működő mikrót kaptál akkor illik működőt otthagyni, mint ahogy az is elvárható hogy ne bagózzál a lakásban vagy takaríts rendszeresen!
2013. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
55%
Egyértelműen a tulaj dolga, ha másképp nem egyeztetek meg a bérbevételkor. Eddig az összes albérletben ahol laktam (vidék és Bp, összesen 3), mindenhol kb. kérdezés nélkül vonták le a lakbérből az ilyen jellegű kiadásokat (pl. sürgős szerelésnél), vagy szervezte a tulaj a cserét/javítást/szerelést, ha nem volt azonnal szükséges.
2013. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
30%
Kiváncsi lennék, hogy az itt irogató "kedves" albérlők, ha egyszer arra a sorsa jutnának, hogy saját lakásukat kiadják, hogyan vélekednének. Mert ilyenkor persze, "rohadjon meg a tulaj, fizessen mindent ki", de ha a saját lakásukról lenne szó és a bérlő havonta leamortizálna valamit, gondolom ők szó nélkül állnák a cehhet, ugye??
2013. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%

Én is tulaj vagyok, és tényleg nehéz a helyzet!

Nálunk pl. azért döglött be a mikró, mert fémes edény melegítettek benne. Persze nem mondták meg, elvittem szerelőhöz, aki 2 perc után már látta,hogy ez a baj. Természetesen a kaucióból levontam!

Viszont tényleg használódnak a műszaki cikkek, nem lehet tudni mikor, kinél romlik el. Ezt tulajként is el kell fogadni!

2013. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!