Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Körbe járhatják a lakást?...

Körbe járhatják a lakást? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Albérletben lakom a párommal most 6 hónapnapja.

Múlthónapban mondta a tulajnak a barátja és annak az anyja (mert a tulaj szinte soha nem jön a pénzért), hogy ők körbe akarnak nézni a lakásban, hát nagyon nagy vitatkozás közepette (este volt) beengedtem őket de se villanyt nem kapcsoltam se semmit szinte nem láttak semmit.

Most fizetjük nekik az e havit, és mondták, h ők csak itt akarják átvenni a pénzt, mert mostantól minden hónapba körbe akarják nézni a lakást.

1: ezek a bútorok szerintem 100.000-ret sem érnének

2: NINCS beleírva a szerződésbe, h ők végig akarják nézni havonta a lakást

3: első 5 hónapban fel sem merült ez a dolog.

Megtehetik, hogy igenis követelik, h végignézzék a lakást?


Ismerősöm is kiad egy albit, az totál felújított lakás, minden szobába légkondi, de ő nem nézi át a lakást, több mint 1 éve nem is látta.


Ezek a tulajok ilyen begyöpösödött vagyis csak a tulajnak a barátjának az anya, mert az izél állandóan.

Mindig össze vissza beszélnek, h volt aki állatott tartott, vagy eladott bútort mindig kitalálnak valami.

(főleg, úgy, h eddig ez a lakás nem volt kiadva albérletbe)


Sajnos 1 éves szerződés van aláírva, ezért 2014 júliusig nem tudunk elmenni.

Most már csak azért sem akarom őket beengedni.


Nektek mi a véleményetek?


2013. dec. 7. 18:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Valamit azért k..urvára nem értek...Kiveszel egy lakást, miért nem lehet azelőtt leülni és mindent megbeszélni?
2013. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Eszembe nem jutott ilyen, hogy körbe akarnak majd járni, ők sem hozzák fel ezt a témát 5 hónapig. Semmi probléma nem volt. minden hónapban jöttek átadtam a pénzt ennyi, csak 5 hónapig nem járkáltak be a szobákba, mert mindig a konyhába voltunk. most jött náluk elő ez a szitu, h be akarnak nézni.

Most vagyunk elsőnek albérletben, nem hittem, volna, hogy ez 5 hónap után fel fog merülni ez a "gond"...

2013. dec. 7. 18:47
 3/39 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs takargatni valód" Nem baxtad szét a kérót", akkor mire fel ez az egész! Csak mert nem akarnak meglepetést a lelépésetekkor? Én is ellenőrzöm a lalásom állagát!
2013. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten természetes hogy megnézik, hogy nincs-e valami megrongálva, vagy nincs-e beázás, vagy valami hiba amivel ti esetleg nem foglalkoztok. A mi albérletünkben is volt ilyen hogy a tulaj körbe akart nézni havonta, mondta is bár ő letojta sokszor mert bízott bennünk, meg a páromnak valamilyen szinten ismerőse volt.

Itt bútorok nagyon nem voltak csak 1 szekrénysor a nappaliban bár mondta a tulaj hogy ha baja lesz akkor nem terheli ránk mert ha már kiköltözünk onnan mivel határozott idejű szerződést kötöttünk meg így majd elfogja tüzelni. Csak nekünk hagyta ott igazából. Ő inkább csak a falakat nézi meg, hogy van-e beázás meg az ablakokat azt is csak azért mert mindig volt ott valami gubanc régebben de mondta ha bármi kis gond van szóljak neki ő intézi a javítást ha nagyon sürgős akkor szóljak valami embernek és majd ő megoldja csak számlát kérjek hozzá meg képek legyenek róla és ennyi.

2013. dec. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szerződésben is benne van, hogy bármikor eljöhet körbenézni, elfogadtuk. Ha nem lenne benne sem zavarna, mert nincs rejtegetni valóm. Ilyen veszély mondjuk alapból nem fenyeget, hogy havonta eljönne, mert 100 km-re lakik és csak ezért nem fog ideutazni, amíg normálisan kapja a pénzét.

Felőlem jöhet, legalább látja, hogy "jó gazda módjára" vigyázunk a lakására. Ha bármi történik (nemrég pl. csőtörés volt), akkor azonnal hívjuk és mondjuk neki mi a szitu, döntsön ő a következő lépésről. Általában az a válasz, mint az utolsó hozzászólónál. Oldjuk meg, ha pedig már tudjuk, akkor hívjuk fel mennyibe fog ez neki fájni. Az ár függvényében megmondja, hogy kér-e róla számlát és pont. Képeket sem kér soha, annyira megbízik bennünk, de én azért dokumentálni szoktam, ha ilyesmi van és elküldöm neki.

2013. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Azért nem akarom, mert 1: nem beszéltük ezt meg az elején, és mi az, h első 5 hónapban tojnak rá utána rögtön érdekli őket?

2: az én személyes holmijaimat ne nézegessék, és ne beszéljenek róla (pl fényképek stb) semmi közünk nincs hozzá, h én mit hova teszek ki a saját holmijaimból.

Megengedték, h átrendezzük a lakást (végül nem rendeztük át, mert a zongora még mindig itt van) akkor ezt se nézzék, h hogy állnak a bútorok.

3: Ennyire nem bíznak az embernek? Felhozzák, h ezek drága bútorok, hát ezek? hol élnek? Lehet, h értek valamit 80ével ezelőtt, de most, h semmi az is biztos.

4: Van itt egy zongora, folyamatosan mondjuk nekik, h vigyék el (eladásban van 90.000-ért ami szerintem 20.000.at sem ér. nincs behangolva, az egész mozog nem áll stabilan, a fehér billentyűk már feketék a kosztol (ugye ezt nem fogom letakarítani))) senki nem veszi meg. Meglett pedig beszélve, h elviszik. nem vitték el. itt hagyták a sok szar dolgukat, nem akarják elvinni a cuccaikat, akkor meg ne nézegessék a lakást.

2013. dec. 7. 19:04
 7/39 A kérdező kommentje:
a legkisebb szobát, egyáltalán nem tudjuk használ, mert csak az ő holmijaik vannak benne! (megállapodtunk, h összeszedjük amik nekünk nem kellenek berakjuk a szobába és elviszik rögtön) Hát azóta is viszik. mondták bepakolják a szekrényekbe, JAaaaa és akkor mi nem használhatjuk a szekrényeket? Úgyis 2 nagy szekrénybe csak az ő holmijuk vannak. de abba sem akarnak bepakolni.
2013. dec. 7. 19:08
 8/39 anonim ***** válasza:
58%

A törvény szerint a tulajdonos évente legalább egyszer ellenőrizheti az ingatlan állapotát, veled egyeztetett időpontban, szükségtelen zavarásod nélkül.


A havonta egy szemlézés szerintem felesleges paranoia, de hogy szükségtelen zavarásnak számít-e jogilag, azt nem tudom.

2013. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
80%
Joga van ellenőrizni a lakást. Valamiért akarja is ellenőrizni. Ahogy írtál az egészről, szerintem nem ok nélkül, jobb dolga hiányában nézeget.
2013. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
"jobb dolga hiányában nézeget." ? Ne haragudj, de ezt nem értem.
2013. dec. 7. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!