Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Körbe járhatják a lakást?...

Körbe járhatják a lakást? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Albérletben lakom a párommal most 6 hónapnapja.

Múlthónapban mondta a tulajnak a barátja és annak az anyja (mert a tulaj szinte soha nem jön a pénzért), hogy ők körbe akarnak nézni a lakásban, hát nagyon nagy vitatkozás közepette (este volt) beengedtem őket de se villanyt nem kapcsoltam se semmit szinte nem láttak semmit.

Most fizetjük nekik az e havit, és mondták, h ők csak itt akarják átvenni a pénzt, mert mostantól minden hónapba körbe akarják nézni a lakást.

1: ezek a bútorok szerintem 100.000-ret sem érnének

2: NINCS beleírva a szerződésbe, h ők végig akarják nézni havonta a lakást

3: első 5 hónapban fel sem merült ez a dolog.

Megtehetik, hogy igenis követelik, h végignézzék a lakást?


Ismerősöm is kiad egy albit, az totál felújított lakás, minden szobába légkondi, de ő nem nézi át a lakást, több mint 1 éve nem is látta.


Ezek a tulajok ilyen begyöpösödött vagyis csak a tulajnak a barátjának az anya, mert az izél állandóan.

Mindig össze vissza beszélnek, h volt aki állatott tartott, vagy eladott bútort mindig kitalálnak valami.

(főleg, úgy, h eddig ez a lakás nem volt kiadva albérletbe)


Sajnos 1 éves szerződés van aláírva, ezért 2014 júliusig nem tudunk elmenni.

Most már csak azért sem akarom őket beengedni.


Nektek mi a véleményetek?


2013. dec. 7. 18:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg nem azt nézi, hogy milyen képeket, illetve személyes tárgyakat hova tettél, sem arra, hogy hogy rendeztétek át a lakást. Lehet neked semmit nem érnek az ő bútorai, ellenben neki igen!

Értelmes felnőtt emberek vagytok vagy mi, mondd el, hogy mondjuk 3 havonta beengeded, megnézheti a lakás állapotát, de ne járjon mindig a nyakatokra, ennyi. Ha nincs titkolnivalód, nincs okod arra, hogy ne engedd be.

2013. dec. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Sajnos igen szeretettel nézegették a fényképeket és a kirakott holmit is. Nem a tulajjal és a párjával van a gond hanem a tulaj párjának anyukájával aki nem tudom miért szól bele az ügybe,mikor neki szerintem sok köze nincs a lakáshoz, mert ő a felbujtó mindennek.

Tulajjal és a párjával sem lehet úgy beszélni, h ne lenne ott.

De szokásuk, h csak megcsörgetnek telefonon és várják, h hívjuk vissza őket. pedig már szépen megkértük, h ezt ne! valamit akarnak, ne csak csörgessenek, mert szerintem mi sem ingyen kapjuk a telefonfeltöltést mégis mindig csörgetnek. pedig elvileg ez is meg lett beszélve, és addig csörgetnek egyet-egyet míg vissza nincsenek hívva.

2013. dec. 8. 00:39
 13/39 anonim ***** válasza:
88%
Hát, hát én keresnék másik bérlőket asszem!
2013. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem annyira bízik meg benned -Inverz - mint amiket te írogatsz róla !!!! Ha Ő oda adta az értékes lakását , ami értékesebb az odahordott bugyijaidnál :DDD
2013. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
81%
# 13 Ott a pont ! Eleve le kell olvasnotok a fogyasztókat !! De engem pont a bérlők szoktak egy csörrentéssel hívni :))) Miket titkolsz ? Harmincan laktok a lakásban ,vagy bombát építetek :D Én még a közös képviselőt is beengedem és nem böjtölök .
2013. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
85%
A bútorok, "amik talán értek valamit 80 évvel ezelőtt", valószínűleg antik bútorok, ahogy a zongora is. Gondolom, nem becsülitek őket, nem vigyáztok rájuk, ezért járnak ellenőrizni. Nem azért, mert nincs más dolguk.
2013. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
85%
Havi egy alkalommal kötelességed beengedni a tulajt. Nem a holmidat, hanem a lakás állapotát akarja felmérni. Tegyük hozzá, hogy jogosan. Senkiben nem szabad ilyen téren megbízni, mert voltak már rá példák, amikor hónapokig, évekig nem néztek rá az albérlőre aki iszonyatos rezsi hátralékot csinált mert mondjuk villannyal fűtötte az illegális cannabis ültetvényét.
2013. dec. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
52%

Igenis joga van megnezni sajat lakasat, sot, meg akkor is felmehetne, ha ti nem vagytok otthon - teljes joggal!Orulj neki, hogy akkor mennek, amikor ott vagytok!

En mar reg kiraktalak volna titeket onnan, felbontottam volna a szerzodest, az tuti!

2013. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
63%

" sot, meg akkor is felmehetne, ha ti nem vagytok otthon - teljes joggal!"


Te ennyire hülye vagy? Oké, hogy nem vagy jogász, de hogy ennyire tévesen tudjad a dolgokat és ezt ráadásul hangoztatod is???

Nézz utána: birtokos, tulajdonos, haszonélvező. Ez három teljesen különböző jog. Nem vagyok jogász de ez annyira alap!!!

2013. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, na most az albérló se nem birtokos, se tulajdonos, sem pedig haszonélvező.
2013. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!