Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Körbe járhatják a lakást?...

Körbe járhatják a lakást? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Albérletben lakom a párommal most 6 hónapnapja.

Múlthónapban mondta a tulajnak a barátja és annak az anyja (mert a tulaj szinte soha nem jön a pénzért), hogy ők körbe akarnak nézni a lakásban, hát nagyon nagy vitatkozás közepette (este volt) beengedtem őket de se villanyt nem kapcsoltam se semmit szinte nem láttak semmit.

Most fizetjük nekik az e havit, és mondták, h ők csak itt akarják átvenni a pénzt, mert mostantól minden hónapba körbe akarják nézni a lakást.

1: ezek a bútorok szerintem 100.000-ret sem érnének

2: NINCS beleírva a szerződésbe, h ők végig akarják nézni havonta a lakást

3: első 5 hónapban fel sem merült ez a dolog.

Megtehetik, hogy igenis követelik, h végignézzék a lakást?


Ismerősöm is kiad egy albit, az totál felújított lakás, minden szobába légkondi, de ő nem nézi át a lakást, több mint 1 éve nem is látta.


Ezek a tulajok ilyen begyöpösödött vagyis csak a tulajnak a barátjának az anya, mert az izél állandóan.

Mindig össze vissza beszélnek, h volt aki állatott tartott, vagy eladott bútort mindig kitalálnak valami.

(főleg, úgy, h eddig ez a lakás nem volt kiadva albérletbe)


Sajnos 1 éves szerződés van aláírva, ezért 2014 júliusig nem tudunk elmenni.

Most már csak azért sem akarom őket beengedni.


Nektek mi a véleményetek?


2013. dec. 7. 18:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

" Ha indokolt az eset"



Teljesen másról beszélsz mint ami a téma. ;-)

Ha indokolt akkor egy arra járó idegen is betörheti az ajtót! De most nem ilyesmiről van szó, de látom ez téged nem izgat, csak hozod a kivételes eseteid.

2013. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
#30: súlyozott eset, miféle bullshit ez? A kiadott lakás tulajdonosa nincs birtokban. Birtoklásra jogosult onnantól, hogy a bérleti szerződés megszűnik, de addig nem.
2013. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
37%

Indokolt eset a lakás amortizációja.


Az ingatlan veszélyeztetése esetén bemehet a tulaj a bérlő tudta nélkül, merthogy ez a fő téma. BEMEHET.

2013. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Ha nem surranhat be a tulajdonos, akkor kérdés, hogy miért nem, illetve mit követ el, ha besurran.


Ha saját kulccsal megy be a tulajdonos a bérlő távollétében, akkor nem követ el birtokháborítást, amennyiben a birtoklást nem zavarja, valamint magánlaksértést sem, mert nem erőszakkal ment be.


Ha a bérlőt ez a besurranás zavarja, akkor cseréljen zárat, arra ugyanis joga van. A zárcsere után a tulajdonos már csak dolog elleni erőszakkal (zárfeltöréssel) tud bemenni, ami magánlaksértés.

2013. dec. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
15%

Előzővel értek egyet, ezért kell zárat cserélni.

Nem is értem ez miért nem alap mindenkinek? Mindkét felet védi. Tulajdonost is, mert ha nincs kulcsa akkor nem igazán lehet megvádolni lopással. Bérlőnek meg már csak amiatt is fontos mert nem tudható ki lakott ott előtted, és ha a tulaj rendes attól még az előző lakó a lemásolt kulcsával simán bemehet!

2013. dec. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
80%

Bár a pontos fizetés lenne a bérlők számára ilyen hatalmas dolog! Zárcsere :)) Inkább bérlő csere !

De kínomban játszottam ezzel a típussal , a számlák nem egy naptári napon jönnek :D Így volt hetente többször EGYENKÉNT "víz, gáz, villany,TV, Takarító pénz, GJ mérő ...... kellett menni elellenőrizni a mérőt és elszámolni ! Szerintem nincsen törvény ami tiltja a havi "EGYSZERI" leolvasást :DDD

2013. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
19%

"Bár a pontos fizetés lenne a bérlők számára ilyen hatalmas dolog! Zárcsere :)) Inkább bérlő csere !

De kínomban játszottam ezzel a típussal , a számlák nem egy naptári napon jönnek"


Miért, nálad tilos zárat cserélni vagy mi?? Tisztában vagy te a jogaiddal és kötelességeiddel? Úgy látom nagyon nem!


A számlák nem egyszerre jönnek, de ahhoz a tulajnak mi köze, de tényleg? Én a bérleti díjat fizetem csak a tulajnak, ami miatt havonta egyszer jön, a számlákat én rendezem, hiszen az én fogyasztásom - különösebb köze neki hozzá nincsen, persze ha akarja időnként ellenőrizheti a szolgáltatónál, hogy nincs-e tartozás. Mellesleg neten jön a számlák többsége, úgyhogy nem kunszt befizetni, két-három kattintás nagyjából.


Szóval nem értelek, és sajnállak ha rossz bérlőid voltak. Van egy olyan érzésem, hogy ha így van azt magadnak (is) köszönheted ha ilyen a hozzáállásod. :(

2013. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Kedves 37-es!Neked jo nagy barom berbeadod van, ha megengedi, hogy te fizesd be a szamlakat...Az egyik ismerosomet igy loptak meg, ugyanis egy even keresztul nem fizettek a tavfutest a kedves lakoi, mert o, a hulye, megbizott bennuk...De, ugy latom, vannak meg ilyen idiotak.
2013. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

" Neked jo nagy barom berbeadod van, ha megengedi, hogy te fizesd be a szamlakat...Az egyik ismerosomet igy loptak meg, ugyanis egy even keresztul nem fizettek a tavfutest a kedves lakoi, mert o, a hulye, megbizott bennuk...De, ugy latom, vannak meg ilyen idiotak."


Kérlek ne mondj ilyet rájuk, ha nem ismered se őket, se minket. Rendes, megbízható idős házaspár egyébként, mi pedig rendes, megbízható fiatal pár vagyunk.

A távfűtést egyébként pont csekken kell fizetni, de azt is mi intézzük. Természetesen a befizetett csekket odaadjuk, azt gondoltad, hogy nem? Nem értem az ismerősöd hogyan tudta így átveretni magát. Bocs de azért ennyire lazán venni nagy felelőtlenség.

2013. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!