Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lenne ebből kiút?

Hogyan lenne ebből kiút?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egyedül élek néhány éve egy albérletben, nagyon megszerettem. Később meg akarnám venni, de a tulaj meg az eladáson gondolkodik. Nekem nagyon szívügyem a lakás, olyannyira, hogy már az öngyilkosság gondolata kerülget. Máshol nem tudom elképzelni az életem, több okból sem. Haza nem mehetek, mert otthon nincs, szüleim korábban elvesztették a lakásukat. És itt jön még egy fordulat, össze szeretnék költözni valakivel, de mégis mit mondjak neki? Bizonytalant nem tudok, én ezt meg akarom venni, és ha ezt mondom és egyszer csak megjelenik a tulaj, tuti otthagy a csaj. Sőt, olyan vagyok sajnos, hogy ha nem látom a célt, vagy a biztosat, akkor lehetetlen hozzám szólni, akkor képtelen is vagyok a kapcsolatra. És mivel személyes érdekekből is fontos ez a lakás, így tudom hogy csak az után tudok megnyugodni, ha megvettem.

Segítsetek, mit tehetnék? Ti mit tennétek? Fenntartom magam jóval a havi átlagkereset feletti összegből, de ezt saját magam csinálom. És hitelhez meg kell munkáltatói, szóval valahová el kéne mennem 1 évre dolgozni, hogy hitelképes legyek, és a bank felé fizessek. De ha 1 év alatt eladja? És hogyan lehetne így nyugodtan dolgozni? Minden nap azon stresszelnék, hogy mikor omlik össze az életem, mikor adja el, a munkát se tudnám odafigyeléssel végezni.


2014. febr. 11. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jóval az átlag felett keresel mi a gond ? Vágj a tulajhoz pár százezret, millát előlegnek , ha belemegy elmentek ügyvédhez bejegyeznek a széljegyzetbe megállapodtok egy végső kifizetésben , főleg ha közben bérled tovább , minden tulajdonosnak az álma lennél !!!
2014. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos volt. Lehet, hogy ez az előleg végső kifizetés dologgal működne, nem tudom. Az a baj, hogy ő is mindenfélét lódít nekem, hogy nyugodjak meg maradhatok itt, csak eladja másnak és majd tőle bérlem. Na persze, és ha az a más a következő napon be akar költözni, vagy ki akar tenni? Havi kb. 300 körül csinálok, de rengeteg a kiadásom, így egy 100-as marad tisztán. Szóval erre az előlegre is gyúrni kell. A lakás 9 millát ér, ami 2 év alatt összejönne nekem, ha adna egy kis időt. Amit most csinálok + elmegyek valahová melózni 2 évre + ide költözik valaki, akkor úgy havi 400 körül maradna a zsebben. De hát ez is idő, az meg nincs, vagy bizonytalan.
2014. febr. 11. 22:23
 3/3 anonim válasza:
Nem vagy teljesen ép, ha az öngyilkosság gondolata kerülget egy lakás miatt. Mitől olyan speciális ez a lakás?
2014. márc. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!