Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A mosógép javítását a tulajnak...

A mosógép javítását a tulajnak kell-e állni?

Figyelt kérdés
Főbérlő (tulaj húga) vagyok egy teljesen felszerelt lakásban, melynek 2 szobáját adjuk ki. Az albérlők el vannak kényeztetve. Nem fizetnek villanyszámlát, olcsó a rezsi és a lakbér is kevés. Nem mellesleg a lakás nagyon jó helyen van. Eddig minden javítás költségét én álltam (csőtörés, dugulás, mosógép eddigi javításai). Most végképp elromlott a mosógép, de nincs pénzem újra. Felajánlottam, ha felesben megveszik lelakhatják az árát. Ők kiakadtak, és közölték, hogy nem hajlandók ennyit fizetni, mert ez a tulaj dolga. Én korrektnek tartom az ajánlatot, nem is az van, hogy ők fizetik ki. Szerintem a mosógép nem számít alapfelszereltségnek egy albérletben. Főleg, hogy nem is én tettem tönkre. Megmondtam nekik, hogy nem engedhetek meg magamnak egy ekkora kiadást, akkor sem, ha részletfizetéssel veszem. Kijelentettem, hogy akkor egy jó darabig nem lesz mosógép. Ők pedig azt mondták, hogy oké, akkor ők meg kevesebbet fizetnek, mert mikor ideköltöztek akkor is volt, és azért fizették a lakbért. Nekünk kell nyújtani a megfelelő szolgáltatást... Mit gondoltok? S.O.S

2015. febr. 18. 17:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

"Nem fizetnek villanyszámlát, olcsó a rezsi és a lakbér is kevés."


Nah elhajtani a jó...ba

2015. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
#4 Nem, nem kézzel mosok, de ha érdekel, tudok azzal is mosni, ha rá vagyok szorulva, vagy épp nincs pénzem arra, hogy vásároljak egy mosógépet. És ahogy az egyik válaszoló említette, ez egy mobil eszköz. Mondjuk a tűzhely, vagy a zuhanysó, konyhaszekrény alapfelszereltség. Amit nem lehet elvinni egy esetleges kiköltözés esetén. Mellesleg csak 17 éves vagyok. 2 éve élek úgy, hogy lényegében én intézem egy lakás minden ügyét. (a szüleim kb 250 km-re laknak) Elnézést, hogy ennyi idősen még nem vagyok otthon az ilyen témában, és önálló kereset híján nem tudom biztosítani a hasonló követeléseket. Örülök, ha tudom mi az átalány díj, és fizetni tudom az előző lakók által hátrahagyott adósságot. Köszönöm mindenkinek, aki kulturáltan válaszolt a kérdésemre, és nem bunkó módon leugatott. Nem gondolom, hogy hülye, irreleváns kérdést tettem volna fel, amire így kellene válaszolni (most ez nem a 4-es kommentelőnek szól csak). Ismétlem. Akinek nem inge, nem veszi magára...
2015. febr. 18. 17:57
 13/29 A kérdező kommentje:
*zuhanyzó.... *2: tudom egyáltalán, mi az az átalány díj
2015. febr. 18. 17:59
 14/29 anonim ***** válasza:
82%

A mosógép nem alapfelszerelés. (Vigyél nekik a nagymamitól a padlásról egy keverő tárcsásat, itt van amíg nem vesztek újat)

Tegyük fel hogy alapfelszerelés mert úgy egyeztetek, akkor viszont mindent olyan állapotban kell tartani, mint amiben átvették.

Tehát ha használat közben elromlott, akkor javíttassák meg, ha javíthatatlan, akkor vegyenek egy hasonló kategóriájút.


Csendesen hozzáteszem, keményíts be. A rezsi az övék, a karbantartás az övék. Ha nem fizetnek, lehet költözni, a kaucióból pedig levonni a dolgokat, amivel nem tudnak elszámolni megfelelő állapotban.

2015. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a kérdést olvasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__6553841-a-la..


Főleg a 8. hozzászólót, de a többit is érdemes.

2015. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
25%

ennyi erővel bármi ami mozdítható, nem a lakás tartozéka, beleértve a tűzhely, a bűtorok

Igenis alap egy mosógép, ha alapból mosógéppel adtad ki. Ha bútorozatlan a lakás, az más, de te nem úgy adtad ki.

2015. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%
Kedves utolsó, és ha elhasználnak egy mosógépet, akkor nem kell pótolni? Lakhatásért fizetnek. Az állapot fenntartás egy másik költség.
2015. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 kovpet ***** válasza:
50%

Húha... előző tartozás, nem fizetés (miért is nem fizetik a villanyt?), áron alul kiadott lakás, egy 17 éves lány nyakában az egész teher... Hadd kérdezzem meg: miért így csináljátok ezt?

17 évesen nem is lakhatnál albérletben, aláírási jogod sincs.


Nem bántásból, de nagyon át kellene gondolni ezt az egész helyzetet.


Kauciót tettek le legalább? Az elvileg nálad van és abból lehetne fizetni, ha erre kötelez a szerződés. Ha nem, akkor meg nem kell fizetned.

2015. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
kovpet: Nos, kaució van, természetesen. A bátyámé a lakás, tehát ő szerződött. Én csak ott lakom. (Nem hinném, hogy a bátyámmal kell szerződést kötnöm, ahhoz, hogy lakhassak a lakásában). Ez a helyzet azért így van, mert a sulim koleszából minden hétvégén ki kell költözni (mert kiadják), aztán pedig vissza. A távolság miatt pedig nem éri meg hazamennem. Valamint nem tarthatom bent a cuccaim nagy részét. Haza kell vinnem a mosatlant, stb. 2 átszállás, nagy bőrönd, és nem lehetett főzni. Ez a döntés azért lett így meghozva. Nos, nincs indokom arra, miért nem fizetnek. Fognak.
2015. febr. 18. 22:01
 20/29 donnadieu ***** válasza:
55%

Az eredeti kérdés javításról szól. Ezt egyértelműen eldönti a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény.


"13. § (1) A lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és a lakás berendezéseinek karbantartásával, felújításával, illetőleg azok pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a bérbeadó és a bérlő megállapodása az irányadó; megállapodás hiányában a karbantartással és felújítással kapcsolatos költségek a bérlőt, a pótlással és cserével kapcsolatos költségek a bérbeadót terhelik."


A jogszabály alapján: ha erről mond valamit a bérleti szerződés, akkor az az irányadó. Ha nem, akkor a javítást a bérlő fizeti; ha nem javítható és újat kell venni, azt a bérbeadó.

2015. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!