Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A mosógép javítását a tulajnak...

A mosógép javítását a tulajnak kell-e állni?

Figyelt kérdés
Főbérlő (tulaj húga) vagyok egy teljesen felszerelt lakásban, melynek 2 szobáját adjuk ki. Az albérlők el vannak kényeztetve. Nem fizetnek villanyszámlát, olcsó a rezsi és a lakbér is kevés. Nem mellesleg a lakás nagyon jó helyen van. Eddig minden javítás költségét én álltam (csőtörés, dugulás, mosógép eddigi javításai). Most végképp elromlott a mosógép, de nincs pénzem újra. Felajánlottam, ha felesben megveszik lelakhatják az árát. Ők kiakadtak, és közölték, hogy nem hajlandók ennyit fizetni, mert ez a tulaj dolga. Én korrektnek tartom az ajánlatot, nem is az van, hogy ők fizetik ki. Szerintem a mosógép nem számít alapfelszereltségnek egy albérletben. Főleg, hogy nem is én tettem tönkre. Megmondtam nekik, hogy nem engedhetek meg magamnak egy ekkora kiadást, akkor sem, ha részletfizetéssel veszem. Kijelentettem, hogy akkor egy jó darabig nem lesz mosógép. Ők pedig azt mondták, hogy oké, akkor ők meg kevesebbet fizetnek, mert mikor ideköltöztek akkor is volt, és azért fizették a lakbért. Nekünk kell nyújtani a megfelelő szolgáltatást... Mit gondoltok? S.O.S

2015. febr. 18. 17:18
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Igen, ami azt illeti, javítható, csak nem éri meg. A csere engem terhel, ez fix. Nekik csak az a bajuk, hogy nem én fizetem, hanem lelakhatják. Magyarul a következő hónapban nem kell fizetniük ill. amennyiben a mosógép ára meghaladja a havi lakbért, az azt követő hónapból is lejön a különbözet. Így csak annyi "kedvezményt" kéne adniuk, hogy most kifizetik. Mondtam nekik, hogy nekem az is jó, ha megvárják azt a két hónapot, és ugyan úgy fizetik nekem a lakbért, és majd megveszem én. Akkor meg azért húzták a szájukat, hogy de hát hogyan mosunk addig. Nem tehetek róla. Előbb nem kapnak mosógépet, ha nem hajlandóak kompromisszumot kötni...
2015. febr. 18. 22:37
 22/29 kovpet ***** válasza:

Használt mosógép? Illetve a javítás nem lehet azért olyan sok pénz. Mennyit fizetnek havonta?

Egyébként miért nulla forint a tartalékotok? Tartalékot képezni mindenképp kellene, mert akármikor akármilyen váratlan költség felmerülhet és akkor legyen mihez nyúlni.

2015. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A leírás alapján én kidobnám ezeket a bérlőket és keresnék másikat (mondom ezt úgy, hogy tíz évig albérletben éltem)!
2015. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nos, nem új. Nem tudom, mennyire öreg. Az elektronikája ment szét. Konkrétan megolvadt. A szerelő mondta, hogy nem érné meg megjavíttatni. De egyébként egy dugulástól eltekintve jó állapotban volt...
2015. febr. 19. 17:30
 25/29 A kérdező kommentje:
Tartalék azért nincs, mert a korábbi tartozásokat fizettem belőle. (70 000 ft volt) És nem volt olyan régen, hogy újra tartalékot gyűjtsünk össze. Mellesleg a pénz a bátyámé. Így a tartalék amúgy sem nálam gyűlik, bár mindenképp jobban járnánk vele. Úgy is én intézem ezeket.
2015. febr. 19. 17:33
 26/29 kovpet ***** válasza:
Úgy értettem, hogy használtat vegyél, ha már kell, ne újat.
2015. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
70%
Dobd ki őket, és kezdj tiszta lappal.
2015. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%
Ez az, az ilyen köcsög bérlőket ki kell dobni a jó fba. Nem is értem, hogy még miért nem tettétek meg.
2015. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Igy gyorsban telefonrol: azert lett kiadva a lakas/haz hogy valami haszon is legyen belole. Mar kidobnam oket mint a sz*rt. Aztan meg a te joindulatod hogy otthagytal nekik mosogepet. Elhasznaltak, fizessek ki vagy vegyenek a sajat penzukbol maguknak. De te egy mukodo mosogepet adtal amit lelaktak. Seggberugtam volna oket reg.
2023. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!