Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársam ideköltöztette a...

A lakótársam ideköltöztette a pasiját, fizetni ki fog?

Figyelt kérdés

Hivatalosan hárman lakunk a lakásban, egy lány, a párom, és én. a lány lakótársam kb. fél éve összejött egy fiúval, és kb. egy hónap járás után arra lettünk figyelmesek a párommal, hogy a csaj pasija nem csak, hogy egyre többet van nálunk, hanem minden nap itt van, éjjel-nappal, haza sem megy. amíg a csaj suliban van, a pasija vígan szkájpol a szobában. egy idő után megkérdeztem, hogy figyu, a fiúd most ideköltözött, vagy mi? a tulajdonosnak szóltál, és akkor most már kevesebbet kell fizetni? mindenre igent mondott. ez elég fura, mert amikor még a párom nem lakott itt, csak sokat volt nálam, ez a csaj és az akkori másik lakótársam hisztiztek, hogy túl sokat van itt, fogyaszt, pedig még figyeltünk is arra, hogy ne fürödjön nálunk. és amikor ide költözött a párom, akkor a tulajdonos mindenkinek előre írt üzit a dologról, hogy akkor oké-e, mennyi lesz az új lakbér, stb. most meg semmi ilyen üzi nem jött a tulajtól, ezért írtam neki, válaszolt, hogy ő nem tud róla, nem egyeztettek vele, hogy új lakó jönne. de azóta a tulaj kb. leszarja a témát, mondjuk elég elfoglalt ember, sosem ér rá semmire. de akkor most mi van?

ráadásul rohadtul idegesít a kis galamb pár, mert olyan hangosan szexelnek, hogy a felhangosított tévé sem nyomja el a sikítozásokat. órákig fürdenek szex után, meg órákig főzőcskézik a moslék kajájukat az ici pici konyhában, ahová olyankor kb. kimenni sem lehet egy üveg ásvány vízért, olyan kicsi és ciki a hangulat. legutóbb hétkor hazaértem, főztek, fél 10-ig nem tudtam kimenni a rohadt konyhába, hogy főzzek magamnak vacsorát, pedig szóltam, hogy siessenek. leszartak.

szóval full itt lakik a gyerek, suli, munka nincs.

a tulajdonos szarik a dologba bele.

ilyenkor mit lehet tenni?

szívesen fizetnék egy tizessel kevesebbet, ha már itt lebzsel ez a hülye gyerek, és kerülgetnem kell.


2015. jún. 10. 18:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
mondjuk a gyerek javára legyen mondva, hogy legalább takarít, a csaj helyett és néha helyettünk is magától. ezt mindig megköszönöm neki. a csaj eléggé becsicskította, a srác minden nap főz, mert a csajszi nem tud egy szószos összeütni.
2015. jún. 10. 18:27
 2/13 A kérdező kommentje:

*szószos tésztát.

ah, bocs, picit ingerült lettem.

2015. jún. 10. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ideje a pasiddal külön költöznötök...
2015. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát az lehet. csak nagyon jó a lakás, jó helyen van, nem is olyan drága, közlekedés príma, a tulajjal sem volt eddig semmi gond. tavaly, amikor még csak 3-an laktunk, szerettünk volna elköltözni, de végül maradtunk, mert nem találtunk jobbat, csak irreális áron 30 négyzetméteres lyukakat.

de most már egyre időszerűbbnek tűnik...

persze jobb lenne, ha ők költöznének el.

2015. jún. 10. 18:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem gondolhatta komolyan, hogy egy ember és egy pár megélhet egymás mellett, nem hogy két pár.
2015. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
eddig 3-an jól megvoltunk, főleg, hogy mindannyian sulizunk vagy dolgozunk minden nap vagy majdnem minden nap, nem zavartuk egymást.
2015. jún. 10. 18:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"eddig 3-an jól megvoltunk"


- Ebben egészen biztos vagy? Amíg a három ember közül nem Te vagy a "kívülálló", addig nem olyan biztosan látod ezt. És lehet, hogy a barátnőd nem érezte jól magát hamradikként, ezért költöztette oda a pasiját.

2015. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem a barátnőm, csak a lakótársam.

amikor tavaly nyáron szerződés újításakor lett volna lehetősége elköltözni, nem akart, azt mondta, jó neki itt.

és amúgy meg nem volt sokat itthon, sulizott, dolgozott, edzésre járt, tényleg nem zavartuk egymást, mert nem is nagyon találkoztunk. most már csak sulizik és itthon van a barátjával.

egy régi lakótársunk nem érezte jól magát, amíg 3-an voltunk lányok, pedig neki a barátnője a mostani csaj, mégis elköltözött fél év múlva.

szóval nemtom.

2015. jún. 10. 19:08
 9/13 anonim ***** válasza:

a tulaj azért nem foglalkozik vele, mert így is - úgy is ugyanannyit kap, neki mindegy, hogy 3x20 ezret fizettek, vagy 4x15-öt. szóval első sorban a csajjal és a pasijával kell tisztáznotok, de érdemes lenne leírni is.

ne legyen kellemetlen kimenni a konyhába, ezt is közölni kellene, hogy ne foglalják el a közös helyiségeket több órára. ugyanannyi joga van fürdeni mindannyiótoknak, de az nonszensz, hogy 2-3 órára beköltözik vki a fürdőbe vagy a konyhába.

sajnos semmi más leheőséged nincs, mint leülni és megbeszélni velük.

elsőre egyébként eszembe sem jutott, de igaza van az egk korábbi hozzászólónak, valószínüleg neki is kellemetlen volt, amikor ti turbékoltatok, tifőztetek a konyhában, lehet ő sem szívesen ment ki, csak amikor muszáj volt. az meg, hogy hangosan szexelnek, kik nem tűnik fel, de 100%-ig biztos vagy abban, hogy ő sosem hallhatott titeket? Úgy vettem ki a leírtakból, hogy ez egy panel vagy társasház, ilyen helyen papírvékonyak a falak, laktam ilyenben. nem csak azt tudod, mit csinál a veled egy lakásban tartózkodó személy, de az alattad/feletted/melletted lakó szomszéd tevékenységét is elég jól hallod. azt is, mit főz, azt is, mikor mos, mikor porszívózik, a szex sem kivétel.

2015. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igen, társasház.

biztos vannak-voltak dolgok, amik zavarták, de ő pont az a fajta, aki a legkisebb dologért is szól. pl. hogy ne tegyem odébb a fogkrémjét, ha takarítok, meg ilyenek...

szexelni mi csak akkor szeretünk, ha nincs itthon senki, mert akkor tudjuk elengedni magunkat. szóval ebből nem lehetett probléma.

főzőcskézni én is szeretek, a csaj a pasija előtt viszont meg sem fordult a konyhában, mert nem tud főzni, másfél évig edényei sem voltak a lakásban. minden este vagy kajáldában evett, vagy rendelt kaját, ha otthon voltunk, ha nem, akár szabad volt a konyha, akár nem.

most ezeket kajak nem mentegetőzésből írom, csak azért, mert másfél év alatt szépen összecsiszolódtunk, úgy éltünk, hogy nem zavartuk egymást. én már évek óta albiban lakok, sok szobatársam volt már, belejöttem az ilyenekbe. neki(k) ez az első közös lakásuk másokkal.

de beszélni fogok velük még egyszer, mert ez így nem jó, feszültséget szül.

2015. jún. 10. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!