Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők! Túl nagy elvárás a...

Albérlők! Túl nagy elvárás a tulajtól, hogy nézzétek a postaládába érkező leveleket?

Figyelt kérdés

A lakásunk belsőudvaros földszintes házban van kiadva. A lakásajtó mellett van a postaláda. Mivel ott az állandó lakcímünk, érkeznek oda leveleink is néha (de igyekszünk mindent a levelezésire küldetni).


Az albérlőinket kértük többször, hogy nézzék a ládát, és szóljanak, elugrunk érte a ládához, ha van valami, de nem nézik sosem. Ők már a második pár, akik bérlik, de az előzőek sem nézték.


Nem tudom eldönteni, hogy ez már túl nagy elvárás vagy még korrekt lenne tőlük? Mi maximálisan azok vagyunk velük.



2016. febr. 28. 11:46
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
10: ne legyünk offenzívak! senki sem "hibás", én ezt sehol sem írtam.:) csak kíváncsi voltam, túl nagy dolog-e, és szerinted igen. ennyi történt, én magam is bizonytalan vagyok benne, hogy elvárható-e.
2016. febr. 28. 13:11
 12/35 anonim ***** válasza:
77%

# 10/11 Időpont ma 12:38


Igazi jófej srác lehetsz, tele empátiával és segítőkészséggel!

Ha te ilyen segítőkész lennél velem, akkor én ezt mindenképpen meghálálnám, és az első ilyen eset után másnap már nem lennél nálam albérlő.


Mit rendezzen még a kérdező? Leírta, hogy ahol most lakik, oda be van jelentve tartózkodási címre, olyan hülyét meg még nem láttam, aki kijelentkezik a saját lakásából azért, mert kiadja albérletbe. A tulajdonjogot ne írassa át egy füst alatt?


Eszem megáll, milyen emberek vannak!

2016. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
7%
#12 a "gyengébbek kedvéért" van benne a jogszabályban, hogy a lakcímbejelentés az ingatlan használatára jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg. A tulajdonjoghoz meg végképp nincs köze. A lakásból akkor kell kijelentkezni, amikor onnan elköltözöl, ennek a bérbeadáshoz nincs köze.
2016. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%

Keress új bérlőt, és vedd bele a szerződésbe, ha máshogy nem megy, hogy a postaládába érkező leveleidről értesítsenek!


Egyébként nem nagy kérés, ellenkezőleg, eléggé alap.


Amikor bérelt lakásban laktunk, eleve odajöttek a számlák, így egyébként se kerülhettük volna ki a postaláda "használatát", de egyébként se akartuk. Mi is használtuk, oda jött a leveleink egy része. Ha jött valami a tulajnak (jellemzően a lakásszövetkezeti csekkek a közös költségről, taggyűlési meghívók...stb.), vagy az előző bérlőknek, akkor kérés nélkül átadtuk. E-mail címe nem volt meg, sms-ben értesítettük.

2016. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Mi lakást vásároltunk, az eladók már rendezték a kijelentkezést, mégis jön levél nekik. Mi alapból nézzük a postaládát, hisz már a miénk. Nem is telefonálgatunk, megkaptuk az új címüket, elvisszük és bedobjuk a postaládájukba. Nem esik nehezünkre.

Ha meg egyszer megunnánk, hogy mi szaladgálunk vele, nem esne nehezünkre dobni egy SMS-t, hogy ugorjanak be érte.

2016. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%
Mi is így vagyunk, az állami hivatalokban csak a lakcímkártyát nézik, a banknál is csak azzal lehet címet módosítani, csak pár hónap múlva tudunk hivatalosan átjelentkezni, addig a bérlőnk néha megnézi a ládánkat, ha van valami, akkor ír emailt és kivesszük, én nem akarnám ezzel zaklatni, de sajnos így tudjuk csak megoldani. Azért ez nem olyan óriási kérés szerintem. Ha valami fontosat várunk állami hivatalból akkor szólunk neki előre. Mindenhol máshol simán át tudtuk írni a címet, csak az állam meg a bankok ilyen felhasználóbarátak...
2016. febr. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%

A 10-es alapvetően úgy áll hozzá, mint a bérlők többsége mostanában: szerintük a bérbeadó ellenségük, mert az ő szorult helyzetüket kihasználja és jogosulatlan haszonra tesznek szert. Érdemes fórumokon, fb-os budapesti albérletcsoportokban stb. tájékozódni. 1 éve vettem lakást kiadásra, most el is fogom adni, mert két albérlőm volt, sok gondot és kárt okoztak, pedig korrekten álltam hozzá, 11 évig voltam én is bérlő, tudom milyen. Szerencsére a károk ellenére, az áremelkedés miatt nem lesz bukta az eladás. Inkább másképp fektetem be a pénzt.

Szóval, túl sokat ne várj a bérlőktől, kevés az aki nem a fentebb leírtak szerint gondolkodik.

2016. febr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

17: érdekes amit mondasz, mi magunk is bérlők vagyunk, 10 éve lakunk albérletben (ebben 6-7 éve), és nincs ránk panasz.


De úgy tűnik, hogy ez a posta dolog megosztja az embereket, hogy elvárható-e vagy sem, hogy nézzék a levelesládát.:)

2016. febr. 29. 14:03
 19/35 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: "érdekes amit mondasz, mi magunk is bérlők vagyunk...és nincs ránk panasz"

Azt írtam, hogy " bérlők többsége mostanában", vagyis nem mindenki, de a többség sajnos ilyen.

Látod, Te magad is írod, hogy megosztja az embereket, pedig ugye csak annyit kellene a bérlőnek tenni, hogy kiveszi a postaládából azt ami neki jött, ha látja, hogy neked is érkezett valami, ír egy e-mail-t erről neked. Pl. elég annyi, hogy: "Leveled érkezett", az egész kb. 15-20 másodperc.

Érdemes itt a gyak.kérdéseken is szétnézned, hogy mit gondolnak a lakáskiadókról, pl. itt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-elad..

2016. febr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
66%

Részemről elvárható. Bérlő vagyok és mivel nekem is jönnek leveleim, semeddig nem tart kivenni a tulajét is, aki egyébként a főnököm, úgyhogy ha van valamije bedobom az asztalára és kész. Ha szabin vagyok és fontos (értesítő pl. át nem vett küldeményről), akkor felhívom, hogy jöjjön erre, vagy ne... de akkor az legyen az ő döntése, ne az enyém.


Én az előző lakó leveleivel nem vagyok hajlandó foglalkozni. Kérték, hogy itt laknak három utcára, szóljak, vagy vigyem át. Egyszer megtettem, legyen ennyi elég. Én nem fogok senki után rohangálni, amúgysem értem hogy jöhetnek ide levelei még fél év után is. Ezeket is oda szoktam adni a tulajnak és azt kezd velük amit akar. Tehát engem is megosztanak ezek.

Én pl. tudom, hogy a főnököm nem ide van bejelentve, csak a közmű számlák jönnek az ő nevére szinte. A fia viszont ide van, így neki mindene ide jön, ami két havonta jelent egy plusz levelet kb., ebből nem csinálok ügyet.

2016. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!