Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők! Túl nagy elvárás a...

Albérlők! Túl nagy elvárás a tulajtól, hogy nézzétek a postaládába érkező leveleket?

Figyelt kérdés

A lakásunk belsőudvaros földszintes házban van kiadva. A lakásajtó mellett van a postaláda. Mivel ott az állandó lakcímünk, érkeznek oda leveleink is néha (de igyekszünk mindent a levelezésire küldetni).


Az albérlőinket kértük többször, hogy nézzék a ládát, és szóljanak, elugrunk érte a ládához, ha van valami, de nem nézik sosem. Ők már a második pár, akik bérlik, de az előzőek sem nézték.


Nem tudom eldönteni, hogy ez már túl nagy elvárás vagy még korrekt lenne tőlük? Mi maximálisan azok vagyunk velük.



2016. febr. 28. 11:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon fáj, hogy nincs lakásod ugye?


Ahogy nézem már írogattad itt másnak, hogy elhappolják előletek meg ilyenek. Figyelj, van egy szépsége az ingatlannak. Ha a meglévőeket nem bírod megvenni, mert valaki folyton elhappolja őket előled, akkor építsél egyet nyugodtan. Gondod megoldva.

2016. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudnád, hogy nekem mim van, akkor csak személyeskednél. Így viszont, hogy nem tudod, hazudsz. Szánalom, szánalom...
2016. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%
A sok regemmel először is saját magamat húzom nullára, ugye :) A többi "érvednek" is pont ennyi alapja van. Nulla konkrétum, nulla tények, szánalmas személyeskedés, erre vagy képes :)
2016. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező:

"ha azt gondolom, az albérlőimmel nem vagyok elégedett, akkor meg majd benézek ide ezentúl:D"

Igen: a rossz albérlő relatív és szerencséd, hogy ezt a mondatodat sem értette az 53%-os, mert kaptál volna ;D


"ha néha mérges vagyok a férjemre magamban, mert elfelejt hazafelé felhívni..." - nálunk férfiaknál a párhuzamos dolgokból néha kimarad valami, nem szándékos, de azért vannak jó tulajdonságaink is ;)


--------------

53%-os:

"Megjött a hisztis :)"

Kár, hogy nem ismered a személyeskedés szó jelentését.

A szó jelentése:

[link]

Vagyis a lényeg: "nem ellenfel gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja"

Te pontosan azt teszed, vagyis személyeskedsz, ráadásul úgy használod ezt a szót, hogy fogalmad sincs az igazi jelentéséről, hiszen ezt(is) te írtad: "És még van képe leírni, hogy ÉN személyeskedek :D"


Írtad, még hogy: ""Tudja", hogy hány regem van,...

Azt nem tudom, hogy hány reged van, de egy másik topiknál valaki reagált az 53-54%-os hozzászólásodra, erre te visszaválaszoltál, a szokásos stílusodban egy hetven-valahányas %-os reg alól, ez nekem bizonyíték.


" hol lakom, hogy milyen befektetéseim vannak, ezekkel "érvel" :) "

Az orwelli megoldásai javaslataidból az derül ki, hogy te az államtól várod el, hogy neked nagyon olcsó albérletet biztosítson a tulajdonosok kárára.

Többen írtuk, hogy neked is tenned kéne önmagadért (új állás, új szakma stb.), de a reakcióidból az látszott, hogy te csak utópisztikus szabályozást tudsz elképzelni.

Ebből az a következtetésem, hogy az állambácsiban bízol, hogy olcsón tudj bérelni és nem igazán tudsz akarsz tenni azért, hogy sajátod legyen.

Ahogy támadod és ahogy írsz a lakástulajdonosokról az elképesztő gyűlöletről árulkodik, szerintem ebből látszik, hogy sok reményed nincs arra, hogy saját lakásod legyen.

2016. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

Dr. Watson kombinálja a szalmabáb érvelést a személyeskedéssel: kitalál egy személyt lakóhellyel, elképzelt szakmával, munkával, jövedelemmel, nemlétező vagyonnal, és még azt is tudni véli, hány regje van :)))


Te mit szívsz? Remélem, orvos azért látott :)


Ez nekem a legszórakoztatóbb, mert csak én tudom, mekkorát hazudsz :)


Na, jöhet a kisesszé. Mit nem adnék egy fotóért, ha látnám, hogy torzul az arcod erőlködés közben :)))

2016. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!