Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők! Túl nagy elvárás a...

Albérlők! Túl nagy elvárás a tulajtól, hogy nézzétek a postaládába érkező leveleket?

Figyelt kérdés

A lakásunk belsőudvaros földszintes házban van kiadva. A lakásajtó mellett van a postaláda. Mivel ott az állandó lakcímünk, érkeznek oda leveleink is néha (de igyekszünk mindent a levelezésire küldetni).


Az albérlőinket kértük többször, hogy nézzék a ládát, és szóljanak, elugrunk érte a ládához, ha van valami, de nem nézik sosem. Ők már a második pár, akik bérlik, de az előzőek sem nézték.


Nem tudom eldönteni, hogy ez már túl nagy elvárás vagy még korrekt lenne tőlük? Mi maximálisan azok vagyunk velük.



2016. febr. 28. 11:46
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
19: durva a link, köszi:)
2016. márc. 3. 10:37
 22/35 anonim ***** válasza:
50%

#19 milyen szánalmas már, volt két üzletfele, ebből levonja a következtetést a "bérlők többségére" :)


Ha neked nem megy az üzlet, nem kell csinálni. Érdekes, elég sok kiadott lakás van, másoknak tehát megy. Vagy mind bolondok :)


Az albérlők lakcíme elsősorban a tulajdonosok hozzáállása miatt nincs bejelentve. Hát most visszanyalt a fagyi :)


[link]


"A főbérlő sumákol


Sokszor ugyanis hiába lakik valaki egy lakásban akár albérlőként, akár szívességi lakáshasználóként, esélye sincs bejelentkezni az adott lakcímre. Az AVM becslése szerint ez ma több százezer embert érinthet Magyarországon. A lakcímbejelentés egyik leggyakoribb akadálya, hogy a lakás tulajdonosa nem járul hozzá a bejelentéshez."

2016. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
36%
Én a postaládához kulcsot sem kaptam az albérletben ahol lakok most... szerencsére. Amúgy szerintem senki nem szereti ha oda jár állandóan a tulaj, akár a leveleit átvenni vagy bármi. Ezért nem is nézik inkább. Hacsak nem vagytok jó barátok akkor az albérlők örülnek ha békében lehetnek, nélküled. Szerintem, legalábbis engem a frász kerülget már most hogy 1 hét múlva jön a tulaj a pénzért meg itt dumál majd amihez semmi kedvem nincs. Örülök ha normálisan élhetek itt, idegenek (azaz a tulaj) látogatása nem hiányzik, havi egyszer sem, nehogy többször. Ennyi a gond a tulaj dolgaival részemről, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. És el lehet intézni hogy minden levél hozzád érkezzen, oda ahol épp élsz, akkor is ha nem vagy bejelentve. Ezt neked kéne elintézni ha fontos hogy időben megkapj mindent.
2016. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
23: ez nagyon inkorrekt a tulajotok részéről, hogy nem adott kulcsot. és akkor ti nem is adhattok meg egy levelezési címet? hihetetlen. ilyesmit sosem tenne szerintem egy normális tulajdonos.
2016. márc. 3. 13:56
 25/35 A kérdező kommentje:
23: nem, sajnos, nem lehet mindenütt elintézni, de ezt már többen is írtuk:)hiába mondod el százszor egy állami helyen, akkor se megy át az agyukba az infó:)
2016. márc. 3. 13:57
 26/35 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező:

A linkelt topikban ezt is írja az itteni 53%-os (ott még 54%-os volt) a bérbeadókról:

"A lakáskiadók azon a jogon szedik el a bérlők jövedelmét, hogy van valamijük, ami a bérlőnek nincs. Hogy ki mennyire tisztességesen meg kemény munkával jutott a felesleges lakástulajdonához, azt most inkább hagyjuk."


Több regje van az oldalhoz, és ezeken keresztül lepontozza azokat akik nem értenek vele egyet.


Ezt is nézd meg (az 53%, 54%-os az u.az aki itt 53%-os) http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__6988794-buda..

Ebből is pl. az egyik hozzászólása a bérbeadókról:

"Unalmas már ez a nyafogás a kárt okozó bérlőkről. Normális szabályozás az lenne, hogy aki nem képes a lakóingatlanját akként hasznosítani, vagyis a város lakóinak bérbeadni, az köteles legyen eladni. Akkor nem kell nyűglődnie a bérlőkkel.

Lakóingatlant kivonni a piacról, akár apartmanoztatással, akár üresen hagyással, megkárosítja a város lakóit. Azokat, akik bérelnének, és azokat is, akik vásárolnának. Ez ellen fel kell lépni."


Érdemes a fenti topikokat végignézni,hogy miket gondol. A végefele látszik, hogy begurul attól, hogy nem értenek vele egyet többen és "büntiből" mindenféle linkekkel árasztja el a topikot (de ezt több topikban is eljátszotta). Elég szórakoztató ennyire szokatlan gondolkodásmódot látni.


53%-os:

"#19 milyen szánalmas már, volt két üzletfele, ebből levonja a következtetést a "bérlők többségére" :) "

-megint a megszokott személyeskedés, más topikokba is ezt csinálod

-nem (csak) a 2 bérlőmből, hanem barátaim és ismerőseim tapasztalatát is ismerem, de persze van saját tapasztalat is


"Ha neked nem megy az üzlet, nem kell csinálni."

-elég mulatságos, hogy te aki albérletben laksz, nincs semmid, de tanácsokat osztogatsz, olyannak mint én, akiből azért annyit látsz a hozzászólásokból, hogy sokkal többet ért el: legalább 1 kiadó/eladó ingatlana is van pluszba (és arról persze fogalmad sincs, hogy ennél több és több féle befektetéssel rendelkezhet)

Az 53%-os tanácsai helyett inkább alánlom a kiszamolo.hu cikkeit, pl:

lakáskiadás mint befektetés: [link]

lakáskiadás kockázata: [link]

2016. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

ha néha mérges vagyok a férjemre magamban, mert elfelejt hazafelé felhívni, benézek a gyerekvállalás topikba, hogy másoknak milyen szörnyű a férje.


ha azt gondolom, az albérlőimmel nem vagyok elégedett, akkor meg majd benézek ide ezentúl:D

2016. márc. 3. 21:15
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Megjött a hisztis :) képtelen elviselni, ha valakinek más a véleménye :) "Bebizonyítja", hogy mindenkinek az a vélemény kell, ami neki van :)


"Tudja", hogy hány regem van, hol lakom, hogy milyen befektetéseim vannak, ezekkel "érvel" :)


És még van képe leírni, hogy ÉN személyeskedek :D


A legjobb: egy kétsoros véleményre kisesszével reagál :)

2016. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%
Manapság egy kiadó lakásra konkrétan túljelentkezés van. Válogatni lehet a jelentkezők között. Én úgy gondolom ennek tudatában a bérlő álljon úgy hozzá, hogy ne bánja meg a tulajdonos, hogy neki adta ki a lakást és ne akarjon mást keresni.
2016. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
22%
#29 kapitalisták gyöngye :) az ügyfél, aki virítja a lóvét, a király? Ugyan. Az ügyfél csak húzza meg magát szépen, és örüljön, hogy fizethet. Akárcsak az átkosban :) Az ilyen nem üzletfelet keres, hanem csicskát. Nem a zsemle lett kisebb, hanem a pofátok lett nagyobb :)
2016. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!