Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem engedik a kutyát/mac...

Miért nem engedik a kutyát/macskát albérletbe?

Figyelt kérdés
Nem soká kiadom a lakást és mivel sok ilyet látok hirdetésben elgondolkodtam. Én személy szerint nem értem mi bajt okoz ezért kérdezem akik már jártak rosszul mi volt a probléma. Én úgy gondolom a szőrt fel lehet porszívózni ha elköltözött az illető, festés eltünteti a szagot nem? Mik a rossz tapasztalatok? Köszi.
2017. máj. 12. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

A bútorokból nem igazán tudod kiszedni az esetleges húgy- és szarszagot. Nem beszélve arról, ha mondjuk a kárpitot teszik tönkre.


Nyilván ezeket az ember is képes tönkretenni, de kisebb a kockázat, ha nincs háziállat.

2017. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Látszik, hogy még soha semmiféle állatod nem volt.

Vannak normális, jól szocializált kutyák, de a többség az nem ilyen.

A bérlőkkel is rengeteg a probléma, és ez hatványozódik, ha állatot is tartana a lakásodban.

Összesz*rja és pisili, szétrágja a bútorok lábát, a karmai meg végleges nyomot hagynak a padlón és a bútorokon.

A macskák meg öntörvényűek. Mindig magasra vágynak, ami a karmaikat bánja, az sokszor a bútor, függöny, tv stb...

2017. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Kaparás. Szétkaparhatja a parkettát, falat, ajtókat. Tapasztalat. Aztán ha nem szobatiszta a kutya - pelenkára szoktatott - a beivódott szagot nem tünteti el egy festés. Lehet ugat a kutya amit a szomszédok nem tolerálnak, s téged zaklatnak hetente a bérlőd miatt.
2017. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
nem tudom miért... nekünk egy picike kutyánk volt. Mondjuk mi bútorozatlan albit kerestünk és 10ből csak 2 hely volt ahol az állat nem volt okés. Bútorozottaknál azért fordítva lett volna jó esetbe az arány mert nyilván a mi macskánál kisebb méretű kutyánk nem rágja a bútorokat stb de a nagyobbaknál elő fordulhat + a kanapén stb fekszik aztán ápolt kutyánál nem,de amúgy előfordul,hogy kutya szagú lesz,koszos stb macska szétkaparja stb aztán amikor mennek a bérlők a tulaj vagy kitisztíttatja vagy kidobja. Meg még ugye tegyük fel szőnyeg van aztán össze pisili a kutya stb szóval ezek vannak azoknak az eszükbe akik nem adják ki kutyásoknak /macskásoknak.
2017. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert olyan kárt tudnak tenni a bútorzatban,ami szinte helyre hozhatatlan .A kis kutya megrágott egy nagyon drága bútort,és a nyomait képtelenség eltüntetni .A bérlő távozik egy idő után,de a rongálás nyoma örökre ott marad .
2017. máj. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem, a bútor nekem azért nem is jutott eszembe mert bútorozatlanul adnám ki. Az ugatás problémájára sem gondoltam volna.
2017. máj. 12. 20:18
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nagy állatbarát vagyok, nekem is vannak kutyáim, cicáim (nem hugyoznak be, nem rágnak, ha a macskának van kaparófa, akkor nem is szaggat).

De én azért nem adom kutyásnak, macskásnak, mert rettenetesen megjártam.

Volt egy bérlő, aki úgy lépett meg, hogy hátrahagyta a bezárt lakásban az állatait, akiket én 10 nap múlva fedeztem fel.

Nem ecsetelném!

Akkor nagyon elhatároztam, hogy kutya-macska soha többé, mégis megsajnáltam valakit, aki nagyon ragaszkodott a kutyájához.

Mi történt?

Második nap, hogy ott lakott, elment dolgozni, a kutyát kikötötte a kertbe, kutyaházhoz, a kutya meg utána akart menni, átugrott a kerítésen és felakasztotta magát.

A szomszéd szerencsére időben észrevette, de kihívta az állatvédőket, akik megtették a feljelentést ELLENÜNK(!)

Nem győztünk polgármesteri hivatalban, rendőrségen jönni-menni, nyilatkozni, ... szóval elég volt!

Nem akarok plusz problémákat, elég ami van.

2017. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

7-es vagyok


Amiket leírtam, ezek a kirívó esetek.

A másik 100-al, aki állatot tartott, nem volt semmi probléma.

Volt, hogy a bérlő nyaralt és kérésére mi etettük a cicát, pucoltuk az almot, mert egymás mellett laktunk.

Nem törvényszerű a dráma, de nekünk 2x is kijutott.

2017. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

Csakaz en kutyam van ugy megnevelve, hogy a jatekain kivul ne ragjon meg semmit?

Elegge irrelevans dolgokat irtok.

2017. máj. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk macskánk van, vannak jó kajái, kaparófája, játékai, van olyan cuki hogy nem mászik a pultra, nem nyúl az otthagyott kajához. Viszont csinált nekünk egy nagyon vagány rojtos karfás kanapét.

A bútorokból kárpitokból nem olyan könnyű eltüntetni az okozott károkat. Plusz minden gazdi azt mondja, hogy az ő jószága jólnevelt és tökéletes, a valóságban meg nem feltétlenül igaz.

2017. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!