Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem engedik a kutyát/mac...

Miért nem engedik a kutyát/macskát albérletbe?

Figyelt kérdés
Nem soká kiadom a lakást és mivel sok ilyet látok hirdetésben elgondolkodtam. Én személy szerint nem értem mi bajt okoz ezért kérdezem akik már jártak rosszul mi volt a probléma. Én úgy gondolom a szőrt fel lehet porszívózni ha elköltözött az illető, festés eltünteti a szagot nem? Mik a rossz tapasztalatok? Köszi.
2017. máj. 12. 19:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha bútorozatlan a lakás akkor nem probléma, de ha valaki állatot akar tartani annak mindenképpen felárral add ki, ami takarja az állat által okozott kárt (pl. macskák és kutyák sokszor választanak egy helyet a falon vagy egy csücsköt ahova mindig dörgölőznek, újra kell festeni), a kutya a parkettát károsíthatja, ha van, macska pedig minden fa felületet, ajtófélfát ablakot.
2017. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell felár, hanem nagyon fontos, hogy a szerződésben benne legyen, hogy a kaució nem csak közüzemi számlákra, hanem kártérítésre is kiterjed.

Készíts képeket MINDENRŐL mielőtt valaki kiveszi és a kép hátulján írasd a bérlővel alá.

(Ajtók, ajtófélfák, parketta, ha adsz valami bútort, akkor azt is)

2017. máj. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem értek egyet, igenis kell felár.


Egyrészt a felár miatt nem problémázhatnak, ha eleve beleszámolod ezt mikor kiadod a lakást akkor nem lesz később vita belőle, hogy visszajár-e a kaució vagy nem.


A kaució másrészt nem biztos, hogy fedezi az egész összeget és a további költségeket bírósági úton lehet csak behajtani. Másrészt a javítás, festés hetekig eltarthat miután kiköltöztek, így addig üresen áll a lakás, nem tudod kiadni ami szintén plusz költség.

2017. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13


Őszintén nem értem, hogy gondolod a felárat!

Fizessen több bérleti díjat egy kutyáért, vagy cicáért?

És ha nem keletkezik semmi kár, mert jól nevelt állata van, mint pl. nekünk?

Tartom, hogy a kaucióba kell ezt belefoglalni, vagy 1 hónappal több kauciót kérni az állat miatt, ami visszajár, ha nem okozott kárt.

De ezen nem fogunk összeveszni, te így gondolod, én másképp.

2017. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó!

Te ezt marhára nem akarod megérteni!

A kutya és a cica is LAKIK az adott helyen és ezt nem várhatod el ingyen!

(Ha az adott tulaj ezért nem számol fel külön díjat, az az ő magánügye.)


Nem viheted ingyen a vonaton, a repülőn, vagy a szállodába, apartmanba.

Miért gondolod, hogy egy bérelt lakásba ez ingyenes??!

Min.: 10 Euro/nap/ kisállat

20 kg feletti, meg nem jöhet.


Kapító??!

2017. máj. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

Én igyekeztem az előző hozzászólásom utolsó mondatával kulturáltan lezárni ezt a teljesen felesleges beszélgetést, de látom neked nem megy.


Szóval, ha nekem van egy macskám, akkor havi 90ezerrel fizessek többet?

1 Euró= cca. 300Ft, 10 Euró=3000Ft/nap, az havi viszonylatban 90-93ezerFt. csak a kisállat "lakbére"


Ne haragudj, de innentől kezdve nem tudlak komolyan venni, de nem vitatom a jogodat, a próbálkozásra, hogy ilyen feltételekkel add ki a lakásod!

Sok szerencsét!

2017. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó! Sajnos sötét vagy!


Neked a Whiskast is ingyen adják?! Igaz?!


Pl.:

Írottkő

Felárak:

Superior szoba felára: 2.000 Ft / szoba / éj

Egyágyas felár: 4.000 Ft / szoba / éj

Háziállat felára: 5.000 Ft / háziállat / éj


Az idegenforgalmi adót a csomagár nem tartalmazza, amely 18 éves kor felett 380 Ft/fő/éj.

Az árváltoztatás jogát fenntartjuk.


[link]

2017. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!