Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 17 évesen mehetek albérletbe?

17 évesen mehetek albérletbe?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát ha valaki fizeti neked akkor igen. Nem olcsók az albérletek, 17 éves korodban nem hiszem hogy tudsz havi 80-100 ezer Ft-t összeszedni.
2017. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja..és abban még nincs rezsi, nem ettél, nem közlekedtél, nem voltál beteg, nem telefonáltál, és ruhát se vettél...


amúgy meg szülői beleegyezéssel igen. De készülj fel rá, hogy még lakótárssal is kell legalább 150 ezer a megélhetéshez.

2017. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van stabil munkahelyem (ha érdekel, akkor a Mercedes), egész jó fizu, tehát tudnám fizetni.Viszont attól félek, hogy 18-on aluliakkal szóba se állnának--
2017. máj. 26. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha van munkád, akkor teljesen mindegy, hogy 17 vagy 18 vagy-e
2017. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, 18 éven alulival szóba se állnak...a szüleid tudnak bérelni és az engedélyükkel te lakhatsz ott egyedül.
2017. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mivel a nagykorúság a 18. életévhez van kötve Magyarországon, ezért elvileg csak a szüleid által teheted meg. Ők bérelhetnek albérletet, de megegyezhetnek úgy a főbérlővel, hogy te fizeted az albérleti díjat és a számlákat. Jogilag viszont a szüleid/gondviselőid a felelősek érted és intézhetnek bármit amíg nem múlsz el 18. éves, vagy amíg valami okból kifolyólag nem nagykorúsítanak.

Röviden, igen mehetsz albérletbe, ha a szüleid is beleegyeznek és az albérlőt sem zavarja a dolog. De hivatalosan az albérleti szerződést csak a szüleid köthetik meg a te részedre.

2017. máj. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én 8. Után 70 km-re kerültem otthonról középiskolába. Kollégiumot nem kaptam, így albérletbe kerültem, természetesen a szüleim fizették. Négyen laktunk egy szobában más-más iskolából. Nagy családi ház volt, ott laktak a tulajdonosok is. Abban az időben még nem volt szokás teljes lakást kiadni albérletbe, legalábbis nagyon ritka volt (1970-ben, bizony, már 47 éve). Szóval nincs annak semmi akadálya, hogy albérletbe menj, a kor nem számít, de a szüleid felelősek ezért.
2017. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem minden szerződéskötéshez kell a nagykorúság, vannak olyan szerződések, amelyek nem igénylik. A legtriviálisabb példa a vásárlás, mint fogyasztói szerződés. Vagy régen ilyen volt a DVD-kölcsönzés, stb.


Te még korlátozottan cselekvőképes kiskorú vagy:

PTK 2:12. §

c) rendelkezhet munkával szerzett jövedelmével, annak erejéig kötelezettséget vállalhat;


Egy bérleti szerződés komolyabb ugyan, mint a DVD kölcsönzés, de szerintem ha egy tulajdonos hajlandó veled szerződni, akkor nincs akadálya. Jogilag biztosan nem lesz érvénytelen, ha a jövedelmed fedezi a bérleti díjat és a fenntartási költségeket.

2017. máj. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Spenc2014 ***** válasza:

(ha érdekel, akkor a Mercedes) Pffff :)

Ezt kb. úgy mondtad mint ha le kellene esnie az állának aki ezt olvassa...LOL

2017. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!