Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a jó megoldás egy élősködő...

Mi a jó megoldás egy élősködő lakótárs mihamarabbi költözésének elősegítésére?

Figyelt kérdés
Pazarol, magas rezsit csinál. Ő azt mondja én vállaltam, hogy kifizetem a felét. Habár arról nem volt szó, hogy egy 3. ember ruháit is ott fogja mosni, valamint a barátnőjével kettesben fog főzögetni. Persze ezek nehezen bizonyíthatóak. Esetleg amikor felemeli a hangját kihívni rá a rendőrséget?
2017. aug. 6. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy ki az ingatlan tulaja, vagy ki bérli az ingatlant?

Ha te hozzád tartozik, akkor simán kidobhatod, ha pedig van szerződésetek, akkor mond fel és a szerződésben szereplő felmondási határidőig ki kell költöznie.


Ha a lakótárs a bérlő, vagy a tulaj, akkor jobb ha te költözöl.


Gondolom már a megbeszélni nem tudtátok így a fenti lehetőség maradt.


Attól, ha kiabál vagy hangosan beszél hiába hívod a rendőröket, amíg tettlegesség nincsen nem csinálnak semmit se , sőt téged néznek majd hülyének, hogy ilyenekkel zavarod őket.

2017. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17:22 : Ez szerintem nem teljesen van így és nem hülyeség, ugyanis, ha valakit felkeresni 2 alkalommal egy ügyben már zaklatásnak minősül, akkor ez a közrend megzavarására alkalmas cselekmény.
2017. aug. 6. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiabálás miatt ki is megy a rendőrség - amit kétlek - az csendháborítás. Nem fogják kilakoltatni a lakótársad. Szerződése van? Ha van, te nem fogod kipaterolni, az a tulaj dolga!
2017. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
21:03 : Kilakoltatni? Ezt nem értem.
2017. aug. 6. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz??? Minek akarod a rendőröket hívni, ha nem azért, hogy mihamarabb elköltözzön a lakótársad. Nem válaszoltál, kinek van szerződése? Neki, neked, mindkettőtöknek?
2017. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Életvitelszerűen használja a lakást? Mert akkor nem tudod kitenni. Nagyon utáltam egyébként albérletben lakni, mert még azt is megszabták, hogy napi egyszer lehet zuhanyozni, hajat meg heti egyszer moshatok. Mosás, főzés kizárva. Így nem lehet élni. Hívjál te is meg valakit magadhoz.
2017. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
21:29: Azért, hogy elköltözzön igen. Mindkettőnknek van.
2017. aug. 7. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy te ki akarod hívni a rendőröket. Szerintem csináld, de tényleg ne lepődj meg, ha kinevetnek... Ha pedig innen vársz segítséget, akkor válaszolj végre a kérdésekre. Kié a lakás? Ki bérli kitől, stb. Nem mindegy mert ezektől függ, hogy ki tudod-e tenni.
2017. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
23:41 : Azért abban a nevetésben nem vagyok olyan biztos. Olvassatok csak utána egy közelmúltban történt zaklatásos esetnek...
2017. aug. 12. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!