Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhatnak az albérletből...

Kirakhatnak az albérletből szerződés nélkül? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2 év 3 hónapja élek egy albérletben. Évente hosszabbítottuk meg a szerződést. Amikor most szeptember 1-én letelt a 2. év, nem hosszabbítottuk meg a szerződést írásban, csak szóban szintén 1 évre (tudom, butaság volt, hogy írásban nem rögzítettük, de 'jóba' is lettünk addigra a tulajjal, ). Tehát most szerződés nélkül vagyok egy albérletben.

A tulaj viszont ma közölte, hogy meghirdette eladásra(!) a lakást és amint akad rá vevő, nekem mennem kell az albérletből.

Kérdésem az lenne, hogy akár már holnap ki tud rakni az albérlet bő? A szóbeli megállapodás ilyenkor számít valamit? Egyik ismerősöm azt mondta téli időszakban nem rakható ki a bérlő (bar én semmi ilyet nem találtam a neten).

A havi bérleti díj utalást sosem engedte számlára, csak készpénzben, de arról van papír mert mindig alairta, hogy atvette (az e havit még nem adtam oda, tehát erről a hónapról nincs).

Köszönöm a válaszokat.


2017. nov. 18. 09:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Keress masik lakast. Nyilvan akkor adja el a tulaj, amikor akarja.

Alberletet csak kozjegyzo elott irt szerzodessel szabad kiadni, igy elkerulheto a pereskedes, a lako a felmondasi ido utan azonnal kirakhato.

2017. nov. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

És akkor ha a meg nem hosszabbított szerződés ellen nem szólt senki és az akkor határozatlan idejű szerződéssel módosult, érvényes rám amit a szerződésbe bele írtunk? Gondolok itt olyanra, hogy ugyanolyan tisztaságba kell visszaadni a lakást, mint ahogy át vettem? Vagy a kaukciót vissza adják?

Tehát ha ezek le voltak írva a szerződésbe, ami 2017.09.01ig szólt, érvényesek jelenleg is?? Köszönöm az eddigi válaszokat is.

2017. nov. 19. 17:02
 13/14 anonim ***** válasza:

#12

Ha nem csináltál semmi kárt, akkor a kaució visszajár.

Megállapodás kérdése, hogy az elhasznált rezsidről az úton levő számlát kiegyenlíted, vagy a kaucióból vonják le.

Mert ugye azt te is tudod, hogyha nov.30-al elköltözöl, a novemberi fogyasztásodról csak decemberben jön számla?

2017. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A szerződés minden további pontja ugyanúgy érvényes, mint a határozatlan idejűvé válás előtt.
2017. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!