Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Irreálisak az elvárásaim?

Irreálisak az elvárásaim?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdek az ELTE BTK germanisztika vagy anglisztika szakán ( a pontom mindenképp meg lesz, van nyelvvizsgám és 2 emeltem van eddig :) szóval elég biztosnak érzem )


Az lenne a kérdésem, hogy albérletet keresek. Igazából még csak nézelődöm, de azt vettem észre, hogy külön szobát nehéz találni.. mármint olyanért amit a diákhitel tudna biztosítani. (gondolok itt mondjuk havi 50.000 lakbérre maximum, plusz ugye rezsi, közös költség ilyenek még úgyis rájönnek) Nem igazán láttam, talán Csepelen egy kettőt, de az meg nagyon messze van. Nem feltétlen akarok a BTK közvetlen környezetében..de így se nagyon.


Mindenképp saját szobára lenne szükségem.


Ez teljesen lehetetlen így szerintetek?

Inkább hagyjam és menjek a környező egyetemek valamelyikére ha oda betudnék járni?


Köszi előre is! 18/L



2018. febr. 20. 13:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
ezt is megértem és nem is magával az idővel van a fő gondom..hanem ha mondjuk Csepelen találnék valamit este vagy hát éjjel meg hajnalba oda vissza nem igazán lehet menni könnyen gondolom és elég para lehet egy kihalt utca egyedül. Nem is az utazás zavarna, mert mondjuk ( random mondok két helyet nem tudom milyen messze vannak csak ami épp beugrik a metrózgatásokból ) ha tegyük fel lakok budafokon a gellért hegyhez közel az elég forgalmas környék és nem kihalt és lehet a BTK egy órára van akkor sima, mert belbelváros. De mondjuk csepelről vagy zuglóból nem szívesen mászkálnék. Értitek remélem és nem gondoltok egy hülye.. valakinek.
2018. febr. 21. 01:45
 12/20 kovpet ***** válasza:

Mióta áttervezték az éjszakai közlekedést, azóta talán még éjszaka egyszerűbb közlekedni mint nappal :)

És nem, nem kihaltak az utcák akkor sem azért. Persze nagyon a szélén már lehet, de a kerület közepén biztosan nem. De próbáld ki egyszer. Menj egy kört az éjszakaival és nézd meg, hogy mi a helyzet.

2018. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
97%
Én Csepelen lakok, félóránként van két busz (egy a Belvárosból, egyre át kell szállni), amivel Csepel 80%-ára el tudsz jutni. A kihalt utcák meg éjszaka megszokottak, ez mindenhol így van. Nézz utána a BKK honlapján az éjszakai hálózatnak, ne az alapján mondj véleményt, amit megszoktál. Pesten talán Európa legjobb éjszakai hálózata van, mind lefedettségben, mind sűrűségben.
2018. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Még agglomerációba is haza lehet jutni éjszakai buszokkal, baromi jó a hálózat szerintem. Ha át is kell szállni, akkor sem kell 10 percnél többet várni általában, össze vannak hangolva a járatok. 3 éve élek agglomerációban, nemrég költöztünk és éppen megdöbbentem nemrég milyen gyorsan hazajutottam éjszaka.


A lényeg, hogy valami megálló környékén lakj, ahol éjszakai járat is jár és annyi. Így nem kell egyedül bóklászni éjszaka az utcákon.


Viszont ha bent akarsz lakni a belváros közepén és a külső kerületek sem jöhetnek szóba, akkor igen, sajnos elég irreális elvárásaid vannak. Talán véletlen, nagy mákkal ki lehet fogni egy megüresedő helyet ennyiből, de sajnos már egyre kevésbé jellemző. Ismerősök bent a város közepén (körút környéke, 4-6-os villamos vonalától egy köpésre, de még a városligetnél és a keletinél is) 70-80 ezreket fizetnek egy szobáért rezsi nélkül. Vagy 120-at egy garzonért.

Akik régen egy lakásért fizettek 50+rezsit, azoknak is szép lassan kúszik fel a bérleti díja.

2018. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
Én most a többség ellen vagyok, szerintem ne költözz Csepelre, vagy másik külső kerületbe. A 17. kerületben lakom (szerencsére már csak 2 napig), és borzasztó, utálom. Átlagosan 1,5-2 órát utazok, hogy bejussak a városba nappal. Bárki bármit mond, én egyáltalán nem vagyok kibékülve az éjszakai járatokkal. Legalábbis ide, a világvégére. A városban lehet, hogy jó az éjszakai közlekedés is, de hozzánk pl óránként jár busz éjszaka. Vagy van egy másik, ami szintén óránként jár, a kettő összevonva félóránként, de az csak egy adrabig jó, onnantól sétálhatok 30-40 percet. Nagyon utálom, én abszolút a külső kerületek ellen vagyok. Ahogyan egy ingatlanos fogalmazott, akivel beszéltem, "A 17. kerület még a 17. kerülettől is messze van". Szerintem nézelődj még, nekem is eltartott nem kevés időbe, mire találtam a városban albit, de most fogok költözni az Árpád híd közelébe, rezsivel meg mindennel együtt 55 ezerért.
2018. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Óránként van busz éjszaka? Úristen... ennél nagyobb gondod sose legyen az életben. :D Én a legrészegebb pillanataimban is hazajutottam az óránként járó éjszakai járattal, de biztos csak nézőpont és igény kérdése a dolog.

Aki vidékről jön, olyan helyről, ahol napközben is csak óránként van busz, éjszaka meg nincs, annak ez is leányálom. :D

2018. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Képzeld, nem túl jó érzés hajnalban fagyoskodni a mínusz fokokban az Örsön egy órán keresztül és a részegeket kerülgetni, miközben hulla vagy az egésznapos munkától. Nagyon fázós vagyok, pár percet is alig bírok, meg azt az egy órát tudnám mással is tölteni, például alvással, mert nem részegen szoktam olyankor éjszakaizni, hanem azért, mert előtte dolgozok.
2018. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én ezt értem és elfogadom a véleményedet. Ilyenkor hajts fejet és mondj egy imát legközelebb azokért, akik éjszakás műszakból busszal haza sem tudnak menni, avagy napközben is minimum fél órát kell fagyoskodniuk buszra várván, csak mert vidékiek... :)

A budapestiek sokszor nem is tudják értékelni milyen jó dolguk van!!!


Ez persze csak zárójeles, bocsi az offért.

2018. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező irreálisak az elvárásaid. Ma egy külön szoba egy diáknak luxus, pláne ha diákhitelből oldaná meg. Inkább nézzél kollégiumod, ha szerencséd van kapsz. Nem lesz saját szobád, de csak havi 10 ezer lesz körülbelül. Egy szoba, amiben ketten vagytok is legalább 3-4x ennyi, rezsivel együtt.


A hosszú utazós dologhoz: igen, Bp-en rengetegen utaznak napi 40-50-60 percet, hogy beérjenek az iskolába, vagy a munkahelyükre, de szerintem ez hosszú távon embertelen.

Még csak nem is lakok annyira külső kerületben (X.), de így is 50-60 perc a munkahelyem, az egyetem meg 40. Napi 2 órát kidobok az életemből a semmire. Ráadásul a tömegközlekedés sokkal rosszabb időtöltés szempontjából, mint a távolsági. Egy távolsági buszon szépen leülsz a székedre, aztán olvasol, zenét hallgatsz, filmezel. A tömegközlekedésen meg az életedért kapaszkodsz a tömegnyomorban, okádék szagú csövesek és részegek között nyomorogva. Már az is felemelő, ha az embernek van annyi "helye", hogy a telefonját elő tudja venni és ne unja halálra magát.

Ráadásul az egészben a legjobb, hogy az út amit megteszek össz-vissz 15 km. Viccen kívül futva sem tartana sokkal tovább, mint két átszállással BKV-val.

2018. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
0%
Mi vagy te? Valami vámpír?
2018. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!