Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne így megélni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne hurrogjatok le azonnal, sosem laktam még albérletben, nem tudom, hogy pontosan hogyan mennek a dolgok. Most végeztem az egyetemen, de szeretnék még egy egy éves képzést megcsinálni, az azonban önköltséges, így nem jár mellé kollégium sem abban a városban, ahol tanulok (Veszprém). Össze szeretnék költözni a barátommal egy albérletbe (a szüleim heves tiltakozása ellenére), de nem tudom, hogy képesek lennénk-e megélni így. Ugye így nem valószínű, hogy számíthatnék a szüleim pénzügyi támogatására, tehát mindenképp találnom kellene egy munkát Veszprémben (most nyáron dolgozok, igyekszem gyűjteni, de nem keresek sokat). A barátomat valószínűleg támogatnák pénzzel (és ő is fog dolgozni a nyáron), de mindenképp dolgozni szeretnénk mindketten, hogy ne tőlük függjünk. Azonban nem tudom, hogy két kezdő fizetésből, tanulás mellett meg tudnánk-e élni így. (ha egyáltalán találunk munkát) De mindenképp szeretnék elköltözni otthonról és együtt lakni a barátommal.

Minden segítséget köszönök!

21/L (a barátom 22/F)



2018. júl. 7. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
sajna 1-2 havi kaukcio le kell tened az 70000ft-140000 ft csak a kaukcio + 1 havi lakbér is ki kell tudnod fizetni,egyből,a rezsi az ami változo.előbb gyűjs pénzt sokat barátodal.
2018. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok. Ez esetben- már bocsi h drasztikusan írom:lesznám az 1 éves képzést,főállást keresnék és elmennék. A képzést jövőre is meg tudod oldani munka mellett.
2018. júl. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Én 18 éves koromba akartam elköltözni, azaz most😁 én is szerettem volna még egy okj tanfolyamot! De tényleg először valami munkát keress! Ha én is kibírtam othon pár hónapot akkor te is!😊
2018. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg az lesz, hogy keresünk főállásban munkát, és levelezőn csináljuk a képzést, vagy tényleg majd csak egy év múlva. Még beszélnem kellene a szüleimmel, hátha meg lehet oldani a helyzetet máshogy, de nem valószínű.
2018. júl. 8. 10:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Na, beszéltem a szüleimmel. Beletörődtek a helyzetbe, de nagyon nem örülnek. Viszont a képzést kifizetik és azt mondták, hogy megpróbálnak segíteni az albérlet fizetésében is.
2018. júl. 8. 17:07
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
na látod némi komunikácio és minden rendbe jött.
2018. júl. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére. Én eddig is nyitott voltam a kommunikációra, de a szüleim nem voltak hajlandóak beszélni a témáról.
2018. júl. 9. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!