Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti hazaköltöznétek a helyemben...

Ti hazaköltöznétek a helyemben, vagy maradnátok az albérletben?

Figyelt kérdés

Fel eve koltoztem el itthonrol egy alberletbe, ahol csak egy szobat berelek, elotte anyammal laktam. Azert koltoztem el, mert anyum nagyon messze lakik a belvarostol. A 17. Kerulet legszelen, es a buszmegallo is egy jo 15 perc seta, a munkahelyem 1 ora 20 perc - 2 ora kb. Elegem volt a sok utazasbol, meg abbol, hogy ha delutanos voltam, volt amikor csak ejszakaival tudtam jonni, ami orankent jar erre. Igazabol mas bajom nem volt ezzel a hazzal, csak a tavolsag. Viszont szeretem a munkahelyemet, szoval az nem opcio, hogy kozelebbit keressek.

Az alberlet, ahova koltoztem, a 13. keruletben van, 15-20 percre a munkahelyemtol, es meg ejszaka is hamar hazaertem mindig. Meg minden mas is, a varos is tok kozel van hozza. Viszont ennek meg ez az egy elonye van, az, hogy kozel van.

Most hazakoltoztem (anyamhoz) egy hetre, es tokre honvagyam van. Elgondolkodtam, hogy teljesen visszakoltozok, es osszeirtam egy pro/contra listat, de nem tudok merlegelni. Pedig a szamok egyertelmuen azt mondjak, hogy koltozzek haza, es a szovem is ide huz, de a tavoldag megis visszatart. Az albiert jelenleg 55-ot fizetek havonta (lakberrel es rezsivel egyutt), de pomt tegnap bekozolte a foberlo, hogy szeptembertol 60-ra emeli. Ha hazakoltoznek, telen 25 ezer lenne a rezsi, nyaron (meg futesszezonon kivul) anyum azt mondta, hogy nem kerne el semennyit. Tehat sokkal tobb penzem maradna. Meg mint mar irtam, csak egy szobat berelek, van 3 lakotarsam. Sose akartam lakotarsakat, csak annyi penzem nincs, hogy egyedul vegyek ki egy lakast. Nem ismerem oket, de zavarnak, nem szivesen osztozkodom a konyhan meg a furdon 3 idegennel. Es egy 7 nm-es szobaert fizetek 55/60-at, ami egy panelban van, nem nagy durranas. Anyum haza meg tol jol nez ki, olyan otthonos, megis modern, "cozy", a szobam is kb haromszor akkora, mint az alberletes, es tenyleg, tokre ugy nez ki a haz, mint egy meno Airbnb. Meg egy tok nagy kert is van hozza, terasszal, hintaaggyal, sutogetesi lehetoseggel, ahol vannak faronkok, tok jol nez ki. Meg az allatom is itt vannak, ket kutya es egy macska, akiket nagyon szeretek.

Jogsira es kocsira gyujtok (illetve gyujtenek, ha maradna barmi is a fizumbol), ha ezeke meglesznek, akkor egyertelmuen anyum lakasat valasztanam, mert ugy mar nem lesz problemas a bejaras. Csak ez meg legalabb fel ev, ha nem tobb. Mar ha felre tudok rakni. Albi mellett nem nagyon megy, szoval ha ugy nezzuk, ha hazakoltoznek, hamarabb meglenne, es csak viszonylag keves ideig kene szenvednem a bejarassal.

Nem tudom, mit csinaljak, szivem szerint hazakoltoznek, csak tudom, hogy egyszer mar pont az egyetlen hatranya miatt koltoztem el itthonrol.


20/L



2018. aug. 1. 09:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez valóban jól kinn van. :-) Ismerősömék a környékről költöztek el, sok volt nekik is a séta a buszig, főleg két gyerekkel, télen-nyáron.
2018. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen a munkahelyvaltas lenne a megoldas, barmennyire is ugy erzed most, hogy az nem opcio. 60 az albi, gondolom masik 60 korul vannak a havi kiadasaid, vagyis kb. netto 120 korul kaphatsz. Ez a mai vilagban edeskeves, ebbol tenyleg csak tengni lengni lehet, sporolni, egyrol a kettore jutni aligha. Elhiszem, hogy nagyon a szivedhez nott az a munkahely, gondolom az elso, vagy az elso komolyabb. De hiaba a jo moral, az egy szukseges, de onmagaban nem elegseges feltetele a fejlodesnek.

De csinald megy egy darabig igy, kozben ersz meg egy kicsit, es te is meg fogod latni, hogy ez igy keves, es majd benned is belulrol fog jonni a kesztetes a munkahelyvaltasra.

2018. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
140-160 kozott szoktam kapni altalaban. Van hitelem is, amit fizetek, ezert tobb most a kiadasom. Igazad van, az elso komolyabb munkahelyem. De volt mar, hogy elgondolkodtam, hogy valtok, es par honapig keresgeltem is, egy helyre jelentkeztem is, de aztan lebeszeltem rola magamat. Max 200-at keresnek mashol, de inkabb 180-at. Itt meg meg kajat is adnak, igy azt a kulonbseget arra kene koltenem, akkor meg megint ugyanott vagyok. De ezt legalabb szeretem. A munkat is meg a tarsasagot is. Most ugy vagyok vele, hogy csak az alommunkamra fogom lecserelni. Nem innen szeretnek nyugdijba menni, vannak terveim, de az meg legalabb 5 ev. Egyebkent augusztusban lesz fizuemeles.
2018. aug. 4. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!