Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor visszakapom a kauciót?

Ilyenkor visszakapom a kauciót?

Figyelt kérdés
Egy évre szól a szerződés, fél éve lakok ott, de elköltöznék. A főbérlő pár napja beközölte, hogy szeptembertől emeli az árakat. Amikor ezzel rámírt messengeren, megkerdezte, hogy ennek függvényében továbbra is szeretnék-e ott lakni. Tehát a szerződés szerint nem költözhetnék el, viszont ő sem emelhetné az árakat. De tulajdonképpen felajánlotta, hogy ha ez nekem nem felel meg, akkor mehetek. Ilyenkor mi a helyzet a kaucióval, azt visszakapom?

2018. aug. 4. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"De tulajdonképpen felajánlotta, hogy ha ez nekem nem felel meg, akkor mehetek." Milyen kedves ... Te ezt felajánlásnak veszed? Nem mész sehova és nem fizetsz egy fillérrel se többet! Ezt hívják szerződésnek!
2018. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen, mehetsz, és a kaució visszajár. Jól írtad határozott idejű szerződésnél amíg le nem jár, nem emelhet árat. Mondj fel az emelés miatt, s számoljátok el a kauciót.
2018. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az egyesnek is igaza van, ha maradni akarsz, maradj a bérleti szerződésben szereplő áron. Mint írtam, nem emelhet míg le nem jár a szerződés!
2018. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az emelés miatt költöznék el, személyes okok miatt, csak ez most úgymond pont kapóra jött.
2018. aug. 4. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Velunk eppen ez tortent par eve. Evente uj szerzodesunk volt, aztan egyszer negy honappal a lejarta elott mondtak, hogy ket honap mulva a duplajara emelik. Mi felmondtuk a szerzodest, 2 honapig meg ott voltunk, a kaucio visszajart. Amugy a duplaja se lett volna sok, de korrekt uzleti viszonyt igy nem tudtunk tovabb fenntartani veluk nyilvan.
2018. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pipas Pisti ***** válasza:
83%
Azt azért nézd meg, hogy nincs-e olyan pont a szerződésben, hogy ez árat emelheti (van taxálva sok szerződésben az inflációkövetés, vagy deviza/valuta árfolyamhoz kötöttség) vagy esetleg egy bérlői felmondás esetén a kaucióból fájdalomdíj. Illetve arra is figyelj, hogy a határozott idejű szerződést nehezebb felmondani, mint a határozottat, hiszen annak tudatában kötöttétek, hogy mindkét fél biztosított legyen erre az időre, ő a bevétel, te a lakhatás tekintetében. Ha nincs beleírva a felmondási lehetőség már macerásabb, ha azzá akarja tenni.
2018. aug. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Beszeltem a foberlovel azota. Azt mondta, 30 nap a felmondasi ido, ha azutan koltozok el, akkor kapom vissza a kauciot.
2018. aug. 5. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!