Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Maradnátok albérletbe évi 1.5...

Maradnátok albérletbe évi 1.5 millióért nagyvárosban vagy saját családi kertes házba költöznétek kisvárosba?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudjuk, mindenki elmondja, h alfödön nincs meló, éheznek, északon az országba nincs meló éheznek, dél nyugati részén az országnak nincs semmi meló.

Tehát csak Sopron vagy Budapest.


Ezt hagyjuk. Csak így kb. Ezt szokták mondani.


Nekem lenne munkám kisvárosba is és nagyban is, kb. ugyan az.


Budapesten lazán napi 2.5-3 óra elment amikor ott voltam utazással melóban-vissza.

Ismerőseim 70% szintén napi 1.5 óra felett.


Szóval kisvárosba vagy nagyvárosba ha utazni kellene a szomszéd településre napi 1 órát oda vissza akkor nem mérgezném meg magam bánatomba.


Van egy nagyon jó házam. Igaz költeni kéne rá. De óriási a kert. Nagy a ház meg szép is.

Eladni nem lehet, úgy kaptam meg örökségben, h el nem adhatom csak ha tényleg nagy pácban vagyok de nem vagyok abban.


Nagyvárosba albiba maradnátok, kis lakásba évi 1.5 millióért kb. ?


Vagy elmennétek kisvárosba, ingyen lakni?

(De költeni kéne a házra pár milliót, h igazán korszerű, takarékos legyen. Ez a pár millió még beleférne, de nagyvárosba sajátot venni nem tudnék, 60 milla felett vannak családi házak ,"családi" lakások meg 35 milla felett. Ennyim nincs, 25 évre nem akarom hitelbe verni magam)


Marad az albi vagy a kisvárosi saját kertes ház.


Szerintetek?


(Abba az utcába ahol a kertes van, sarkon laknak romák, kertes a másik vége felé van.

Ez miatt akkor nem mennétek oda? )


Köszi ha tudsz normálisba válaszolni. Nem agresszívan, normálisan, akár kifejtve.



2018. aug. 6. 02:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Alapból ez nem is kapcsolódik annyira a kérdéshez. Mert 35 millióhoz, ami az említett kompletten felújított kicsi kertes ház agglomerációban, ami a valóságban 45-50 milliótól kezdődik. Ehhez nekem több tíz milliós, 30 millió feletti adósságot kéne felhalmoznom vagy 6-8x ennyit dolgozni munkahelyem mellett a vállalkozásomban, ami kb. lehetetlen 10 évig és utána felvenni egy 10-15 milliós hitelt még.

Szóval tök mind1 nekem, h 35 millióért van agglomerációba ház vagy 55-ért, 10 év alatt meg még utána 20 év hitel, ha állandóan dolgoznék, akkor össze tudnám hozni, de annyit nem ér, alapból nem szeretem Budapestet.

2018. aug. 7. 12:14
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, álomvilágban élsz, nem ecsetelem tovább, egyszerűen nem a valós számokat írod. Innentől felesleges ragozni
2018. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

(Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy nagyon szörnyű olvasni, hogy mennyire rosszul használod a -ba,be/-ban,ben ragokat. "Hol" kérdésre -ban,ben a helyes, "hová" kérdésre pedig -ba,be)


Az nem opció esetleg, hogy a kisvárosi kertes házat kiadd albérletbe, és részben abból a pénzből fedezd a nagyvárosi életedet?

Egyébként, ha munka és fizetés szempontjából mindegy, és lassan már a családalapításon a sor, akkor inkább a kisvárosi saját házat választanám.

2018. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Küldjél már linket, kompletten, teljesen felújított kertes házról, Budapest agglomerációjában 35millióFt alatti árút. Bármelyik hírdetős oldalról.

Vagy újépítésű házat, 35millióFt alatti áron Bp agglomerációjában.


Az építési árakról is teljesen valós adatokat írtam, diplomás főállásom mellett, burkolóként dolgozom, kisvállalkozóként mellékállásban. Így tudom az építési árakat.

Telekkel, engedélyekkel, építéssel, 80-100m2-es kertes házat, 35milliórt biztos nem építesz, pláne Budapest vagy Nyugat-magyarországi nagyváros agglomerációjában.

2018. aug. 7. 17:32
 15/16 A kérdező kommentje:
KI, HOGY DÖNTENE?
2018. aug. 14. 23:05
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is releváns hogy van-e illetve milyen áron másik ház,mikor ez a Tied,kaptad,ingyen. Ráadásul van is rá pénzed is és szaktudásod is,hogy saját ízlésedre alakítsd.

De még ezek nélkül is teljesen egyértelműnek mondom,hogy az utóbbi lehetőséget választanám!! Teljes meggyőződéssel. Annyira evidens. Szerencsések vagytok.

2018. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!