Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szégyellem a lakásom, mit...

Szégyellem a lakásom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk a családommal 4-en, 1 szobás a lakás igy egy helyen alszok a szüleimmel és a tesómmal. Az meg csak ráadás hogy van egy barátom aki felszeretne már jönni, de még a barátaimat sem hívom fel mert szégyellem ezt az egészet. Elköltözni nem nagyon tudunk mert csak anya dolgozik (apa beteg). Mit tehetnék? Szakítsak a barátommal hogy ne kelljen felhoznom? Ezt én már nem nagyon birom tovább, bele fogok bolondulni. Mit tehetnék? Ti mit tennétek a helyemben? Segítsetek, kérlek!

16/l



2018. nov. 6. 19:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

Én nem értem, hogy milyen kapcsolat az, ahol nem alap az őszinteség és ez életkortól független.

Azt sem értem, hogy hogy lehet úgy együtt két fiatal, hogy soha nem beszéltek még az életükről?

Nyilván oka van, hogy albérletben laktok családostól, ez már önmagában megérne egy beszélgetést és utána már nem kell titkolódzni, vagy véres verejtékkel folyamatosan eljátszani a budai pénzes úrilányt.

Ez van, ezt kell szeretni, vagy elfogad így, vagy jobb, ha

nem is merülsz bele komolyabban, mert annak nem lesz jó vége!

2018. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

10-es válaszoló,

úgy látom, hogy nem olvastad el figyelmesen az előzőek válaszát (csak az enyémet?). Közlöm veled, hogy a fiúval a kérdező lány még nm beszélt arról, hogy egyetlen szobában laknak, tehát joggal feltételezem, hogy akár hozományvadász is lehet. A lány azért habozik felhívni fiút, mert nem akarja kiteregetni azt a helyzetet, amiben kénytelenek élni.

Még azt sem tudatosítod, hogy a lakást bérlik, tehát sehogy sem számíthat a hozományba.

2018. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
Ne szégyelld a lakásotokat. Egyrészt nem a te hibád, de nem is a szüleidè mivel apud beteg, és ilyen iszonyatos lakasárak vannak, nem csoda hogy nem tudtok lépni. De lègy őszinte az a lényeg. Én biztos elkezdenèk kombinálni, hogy talán szègyellsz a szüleim előtt vagy valami más miatt nem akarsz bemutatni. Az nem érdekelne hogy ilyen a lakás, de ha ha hazudsz az igen...
2018. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként tényleg, ez ennyire egyszerű. Elmondod neki, és figyeled a reakciót. Ha felhívod, figyeld ott is hogy viselkedik, ha feszeng, lenézőn méregeti a lakást, akkor nem is kár érte. Nem téged szeret... Ideje akkor finoman elküldeni, és szakítani vele. Ha ennek az ellenkezője következik be, akkor már jobb a helyzet. De mindenképp figyeld meg hogy viselkedik.
2018. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segített. Tényleg elmondom neki őszintén hogy mi a helyzet és majd meglátjuk.
2018. nov. 7. 22:30
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Kívánom, hogy a fiú megértő legyen és ragaszkodjon hozzád!
2018. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek a válaszokkal, szerintem sincs mit szégyelned rajta.

Mielőtt felhívod, beszélj róla, hogy csak anyukád dolgozik, apukád beteg...nem kell egyszerre ráömleszteni, csak a beszélgetéseitekbe bele fűzni, akkor már tudni fogja mire számíthat.


Viszont ezek felnőtt emberek válaszai szerintem, mert nem hiszem, hogy sok fiatal olvasgatná az albérlet kategóriát, és egy korodbeli másként gondolkodik mint mi. Szerintem kiírhatnád a kérdésed a tini kategóriába is, ott a várható reakcióhoz közelebbi válaszokat kapnál úgy gondolom.

2018. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
20%
Amikor fiatal voltam, én is éltem hasomló körülmények közt. Amikor fel akartam hozni a csajomat, előző nap megbeszéltem a többiekkel, és az adott időre mozijegyet vettem nekik - hogy üres legyen a kégli :-)
2018. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem anno amikor anyukám rákos volt, nem szívesen vette, hogy jöttek hozzánk, de meg is értem, mert én sem örülnék, ha betegen, szinte ismeretlenek látogatnának, főleg nem otthon. Szóval, ha fel akarod hívni magadhoz, előtte mindenféleképpen beszéld meg a családoddal, ha esetleg nem engedik, elmondhatod neki ezt a dolgot, ha a szüleid engedik, akkor is mond el neki, mire számíthat, vagy milyen körülmények közt éltek, mert abból is lehet kellemetlenség, ha a fiú meglepődik, vagy nem tudja, hogy viselkedjen. Szakítani semmiféleképpen ne szakíts, csak emiatt, majd ahogy reagál a fiú, abból lejön, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy sem.
2021. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!