Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözés napfényes, sokadik...

Költözés napfényes, sokadik emeleti lakásból földszinti, kertes udvarra néző lakásba. Van tapasztalatotok? Milyen hatással volt rátok?

Figyelt kérdés

Éppen albérletet szeretnék váltani, de eddig csak utcai, sokadik emeleti lakásban laktam Budapesten. Még így, a novemberi napos reggeleken is rengeteget hozzátesz a napomhoz és a napindításhoz, hogy reggel felhúzva a redőnyt besüti a nap a lakást.


A következő albérletem egy földszinti, sűrűn fákkal borított kertre néző volna. Tartok tőle, hogy a reggeli feltöltődésem így nem lesz meg.

Ellenben a lakás jobb állapotú, és a lakótársak is pozitívak.


Volt már ilyen váltásban részetek, hogy utcai, napos lakásról, földszinti, udvari, vagy kerti nézető sötétebb lakásra váltottatok?

Vagy fordítva?

Milyen hatással volt rátok?

Meg lehet szokni, vagy nagyon hiányzott a régi kilátás, fény?


2018. nov. 14. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a másodikról, amit körbe sütött a nap, költöztem magasföldszintre.

Igen, valóban sötétebb, de a két oldal nem egyformán. Nálunk pl. a keleti oldalt reggel éri a nap, arról van a háló és a konyha is, fel lehet töltődni. A nyugati oldal viszont a nappalival elég sötét, nem is szeret ott egyetlen virág sem. lehet kompenzálni a sötétebb helyiséget világos bútorokkal, színes kiegészítőkkel, meleg, világos felszínnel. Ha különféle helyekre teszel lámpákat, a sötétebb szoba is nagyon hangulatos tud lenni.


Azért előnye is van. Nem kell sokat mászni, ha lift nélküli a ház és nyáron nem meleg.

2018. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is nézzük, most olyan időszak következik, ami sem a 8-kon, sem a földszinten nem lesz napfényes.

Én bp-i napfényes lakásból költöztem saját házba, ami az esetek nagy részében földszintes és tuják vannak körben.

Semmit nem jelentett a szintkülönbség télen, nyáron meg amúgy is világos van.

2018. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

A puding próbája az evés!

Próbáld ki, hogy rád milyen hatással van és ha nem működik, akkor keresel másikat. Ez az albérlet egyetlen előnye, élj vele ha kell!

2018. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én fordított esetben voltam. Földszinti, napközben nagyrészt árnyékos, belső udvarra néző, sötét lakásból költöztem legfelső emeleti napfényes lakásba (keleti és nyugati oldalon is vannak ablakok). Nekem ezerszer jobban bejön a mostani, még ha kánikulában jobban fel is tud melegedni, de arra való a klíma, hogy ezt megoldja. :-)

Most már semmi pénzért nem költöznék az előzőhöz hasonlóba vissza.

2018. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7. emeleti ujepitesubol koltoztunk fildszinti polgariba. Az ujepitesuben nem volt legkondi es sutott is nagyon a nap. Az elviselhetetlen volt. Most a foldszinti mar a sajatunk, a masik albi volt. Fura a sotetseg, de ugyis keveset vagyunk itthon, az égőink meg takarekosak, szoval elvagyunk. Sokat utazunk, igy van lehetosegunk kilatasra is. :) Nem mondom, hogy nem lenne jobb egy 2.emeleti, de most ennyi penzunk volt. Legkondit egyebkent en nem szeretnek. Ez a lakas nyaron egy csoda, sokkal jobb volt, mint a korabbi nyarak az ujepitesuben.
2018. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. nov. 15. 08:27
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

4. emeleti panelből költöztünk saját újszerű, 1. emeleti lakásba. Kifejezetten előny, hogy zöldre néznek az ablakok, nem a másik panel tömbre. Az megbocsátható bűn, hogy keveset süt be a nap, akkor is inkább sarokról, tehát súrlófény, nem tűz be.

A panelben klíma nélkül meghaltam nyáron, itt csak két olyan hét volt, amikor elgondolkoztam azon, hogy jól jönne.

Az egyik szoba sokkal napfényesebb, ha nap hiányom van, ott tartózkodok többet. :)

Teljesen árnyékos, sötét lakásban viszont nem tudnék élni, az biztos.

Albérletbe mész, ha nem tetszik, tovább állsz. Nincs ezzel gond.

2018. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Konkrét tapasztalatom van:

Panel, 3. emelet, déli fekvésűből költöztem tavasszal földszinti téglalakásba, aminek az egyik oldala ( a nagyobb) ráadásul szuterén jellegű.

Eleinte szokatlan volt a sötétség, de azt megoldottam sok kisebb fényforrás és tükrök használatával, valamint színes kiegészítőkkel.

Mostanra már megszoktam, esténként kimondottan hangulatos a led-szalag, a kerámia fényvető lámpácska az ablak felé, a több kis helyi világítás.

Szerencsére mindkét oldal kertre néző, még a szuterénes oldal is, tehát arra nem látok lábakat járkálni az ablak előtt, csak a parkot és fákat, max. madarakat és egy-két cicát, sünit.

Előny: A hűmérséklet, de az nagyon!

A panelban remek volt a napfényben fürdés, de majd meghaltam nyáron a benti 33 foknál, itt meg nyáron 26-27 volt a max, és egyelőre fűtés nélkül sem hidegebb 21 foknál.

"Mindent meg lehet szokni, csak idő, vagy kényszer kérdése"...)

2018. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és napsütésben a déli oldalról a másik front is kap világosságot, igaz, nem túl hosszú ideig.
2018. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8:


Köszi a tapasztalatod megosztását! :)

Nekem annyira nem szempont a nyári meleg. Egyébként téglaházban lakom most, egy legfelső emeleti lakásban. De a felső emelet nem az a klasszikus tetőtér, mert felettem van még egy padlása a társasháznak.


Az idei nyáron maximum 28 fok volt, amit a lakásban mértem, pedig a redőnyöket nem engedtem le, és klímám sincsen.


Mivel nagy ablakok vannak, esténként gyorsan és jól ki tudtam szellőztetni, így nem volt ez sem gond.


Közben átgondoltam, a lehető legjobb, ha nem költözöm el. :)

2018. nov. 16. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!