Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire jelemző, hogy albérle...

Mennyire jelemző, hogy albérletben a tulaj enged állandó lakcímre bejelentkezni?

Figyelt kérdés
Nem a hivatalos tények érdekelnek, hanem a valóság. Szobát bérelnék.

2019. jan. 22. 15:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Mert ki fog jelenteni a tulaj x hónapon belül.


Hajléktalanszállóra? Erről a módszerről még nem hallottam.

2019. jan. 22. 21:38
 12/23 anonim ***** válasza:

Mért az általános gyakorlat érdekel? Mért nem elég, hogy van párezer, ahova be lehet jelentkezni állandóra?

Én is felajánlottam egyet.

2019. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
32%
Kerdezo keress google-ba kecokat bejelentkezesre. Multkor lattam egy ilyen hidetest. 10 ezerert bejelentett embereket a tulaj a lakasaba de nem lakhattal ott. Keresgelj hatha talalsz.
2019. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

Bejelentkezni valahová, ahol nem laksz, az intellektuális közokirat-hamisítás.


Ha van olyan papírod, amivel a tulaj aláírása nélkül tartózkodásira be tudsz jelentkezni, akkor ugyanazzal a papírral állandóra is be tudsz jelentkezni, ugyanis nincs különbség az eljárásban.

2019. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Egyetemre való beíratkozáshoz kell, hogy legyen tartózkodási vagy bármilyen lakcím? Településszintű nem elég?


Nem szeretnék közokiratot hamisítani..

2019. jan. 23. 13:34
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemnek nem hinném, hogy számít, de településszintű címmel hajléktalanként fognak kezelni, pl. ha telefont vennél vagy ha bankszámlát nyitnál. Próbálj olyan bérbeadót keresni, aki nem csinál problémát a lakcímbejelentésből.
2019. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hajlèktalanszállóba nem lehet bejelentkezni. A hajléktalanoknak település-szintű lakcímük van. Csak város van a lakcímkártyájukon. Azzal viszont nem lehet munkát vállalni. Állandó lakcímed kell legyen, ideiglenes lakcímet sem adnak anélkül. De kérdezz rá az okmányirodában. Ismerősöd/családtagod nincs, akihez állandóra be tudnál jelentkezni?
2019. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%

De miért is akarsz állandó lakcímet az albérletedben?


" így meg nem tudok se dolgozni, se továbbtanulni.. "


Ezekhez elég az ideinglenes lakcímbejelentés, Munkáltató elfogadja az albértleti szerződést, mint ideinglenes tartózkodási hely.

2019. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom (bérbeadóként), hogy ha a bérbeadó nem engedi a bejelentkezést, akkor keress másik lakást/szobát. Én több lakást adok ki, és kezelek ezenkívül, de az az első, hogy megmondom a bérlőnek, hogy az első bérleti díj és kaució átadásakor pontosan annyi kitöltött nyomtatvány hoz, amennyi fő a szerződésben van. Én aláírom (aláíratom) és a dolog letudva. Ha nem így akarja, nem lesz szerződés. Én nem futkosok aláírni, nem kinlódom azzal, hogy van, ahol simán bejegyzik a lakcímet a közjegyzővel hitelesített szerződéssel (benne van mindenki,a kit befogadhat!), van, ahol elzavarják őket, hogy az aláírásom is kell. Azután meg az ovi, iskola és a házidoki siránkozik, hogy csak akkor, ha ott a lakcímkártya... Azt sem nyerő, hogy ha a szerződéssel megy be és a fél familiát bejegyik oda. Ha az egyszerű út: a bérlő engedi, a berbeadó meg így biztosít, hogy csak az lesz bejegyezve akiről tudok nem jó valakinek, az büzlik.
2019. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem, senki sincs, akihez állandóra bejelentkezhetnék.. :(
2019. jan. 23. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!