Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletben fogok lakni...

Ha albérletben fogok lakni (szobát bérelek), akkor fogadhatok vendéget?

Figyelt kérdés
Például ha a barátom nálam aludna néha, de más helyiséget nem használna, akkor ahhoz jogom van, hogy felvigyem?
2019. jan. 28. 17:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9# maradjunk a realitások talaján... Te nem ebben a világban élsz 😃
2019. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

3# te sem ezen a bolygón élsz úgy látom.


Kérdező, ezt a lakótársaiddal kell megbeszélned. Ha őket nem zavarja nyugodtan ott alhat. Ha viszont túl sok időt tölt ott akkor jogos lehet a többiek részéről hogy szálljon be a rezsibe.

2019. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én adok ki szobákat.

A bérlő felhozhatja a párját. Az alkalmit is, nem az én dolgom, de van egy pár feltételem.

- Beszélje ezt meg a többi szoba bérlővel. Egy fővel többet kell kerülgetni, ezért nekik is rossz.

- Heti két napnál több esetén fizessen plusz pénzt a rezsibe. Wc, fürdés, stb. Gondolom ő is szokott...

- Tartsa tiszteletben a vendégfogadás értelmét: Nem adhat neki kulcsot, nem lehet itt a vendég, ha a bérlő nincs itt. Persze ő is szerződhet velem és akkor más a bérleti díj.


A szoba bérlés amúgy is súrlódásokkal járhat, ezért fontos a kommunikáció mindenkivel.

2019. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
hát ha többen laktok együtt akkor nyilván a többiekkel is meg kell beszélni, de ha sokat van ott akkor nő a fogyasztás a rezsi is több lesz... meg ha ígyis sokan laktok ott tényleg nem túl kényelmes gondolj bele fordítva milyen lenne. Nem kell a srácnak jönnie hozzá te is mehetsz hozzá..
2019. febr. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Én is adok ki szobát, van írásos házirend, de alapvetően az irányadó, hogy én azt szeretetném, ha a bérlőm otthon érezné magát és minden olyan jog megillesse, mint a saját lakásában, valamint az, hogy olyan szabályt nem tartatok be vele, amit én sem tartok be.


Nálam hozhat fel vendéget, nem kell bejelentenie előre és a vendég ott is alhat. Olyan is előfordult, hogy 3 vendége jött és 1 éjszakára kölcsönkért még egy szobát (amit nem használok). Számomra evidens, hogy belementem minden plusz költség nélkül.

Fizet annyit havonta, hogy kb bármi belefér és normális, nem él vissza a hozzáállásommal.

2019. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!