Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül elköltözni...

Mennyibe kerül elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Barátnővel költöznék össze a lakást 160 havonta plusz rezsi, 2 szoba. Ezen kívül milyen költségekre számítsak? Ételnek kb 40k elég egy hónapra, nem? Rezsiben viz, áram, internet benne van...biciklivel járok és nem szoktam ruhákat venni...
2019. ápr. 20. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Már a költözéskor 1 havi lakbér + 2 - 3 havi lakbér kauciónak.


MINDENT kell venni, ami eddig odahaza volt, és az apróságokra folyik a lóvé! Apróságok: tisztálkodószerek, wc-papír,...


Bicilkivel jársz, télen is?


Ruhát nem veszel???


Szórakozás? Tudod, mozi, kávézás,...?


Telefonszámla?


A lakás közös költsége benne van a rezsiben?


...

2019. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Kb 1 milka, és attól függ mennyire van felszerelve a lakás.
2019. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kaucio megvan, bútoraim, evőeszközök ilyesmi is nyilván van, tehát teljesen berendezett lakás, közösköltség nem sok, és diák vagyok igy a bérlet 3500 a telefonszámlámat továbbra is aszüleim fizetnék...annyi h jövőre felkell költöznöm pestre és nem akarok koliba hanem összeköltöznénk egy helybeli barátnőmmel. Tisztálkodószerek ilyesmi azért nem egy vagyok de épp ezt kérdeztem h sacc/kb mennyibe kerül egy hónapra az élet..?
2019. ápr. 20. 23:35
 4/8 A kérdező kommentje:
ez az 1 milka erős tulzás ha ennyi lenne senki se költözne el!!
2019. ápr. 20. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Az 1M valóban sok, de ha 160 havi lakás, az beköltözéskor máris 160 X 3 = 480. És ez csak az 1. havi lakbér és 2 havi kaució. Erre jön a kaja meg a többi, így az első nap máris ugrik 6-700!!!
2019. ápr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

"épp ezt kérdeztem h sacc/kb mennyibe kerül egy hónapra az élet..?"

Pont annyiba, mint otthon. Mért nem otthon kérdezősködsz?

A szülőktől kell megtanuld a házvezetést, lakás üzemeltetését, magadról, lakásról gondoskodást...

2019. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Presumptuous_Pisces válasza:
88%

Kaució, albérleten és rezsin kívűl a következők:


Az első nap, amikor a felértünk a lakásba a cuccokkal, realizáltuk, hogy mennyire mocskos a lakás valójában, az ágy matraca is gusztustalan volt... Kb 1 órán belül mentük vásárolni, és 50k-t ott hagytunk a Tescoban apróságokra, és még aznap éjjel kitakarítottam és rovarírtóztam a lakást.

A másnap, ahogy kipakoktunk, észrevettük, hogy mire nem gondoltunk, azaz hoztunk el + újabb problémákba ütköztünk, szval megint repült közel 50k, de ebbe már valamennyi étel is beletartozott. Még abban a hónapban lett pár nagyobb tétel véve pl: matrac védő, akkor az ágy mérete miatt ágynemű, takaró; porszívó; kisebb konyhai eszközök: vízforraló, kávédaráló, vágódeszka, tepsi...


Az ételre és a nasikra az elején nagyon sok pénz ment el kb 40k simán, de aztán sikerült kiismernünk, hogy mit hol és mikor érdemes megvenni, így általában 20k ment el, de volt olyan hónap, hogy 10k (úgy hogy nem maradt meg kaja előzőleg, csak alap/tartós élelmiszerek), és amikor egyedül voltam majdnem egy hónapot, akkor nem költöttem semmit. Egyébként rendesen főztem/főztünk kb 2-3 naponta, 1-2x volt éttermi rendelés, gyrosozni többször elvoltunk, mekizni is nagyon ritkán voltunk a változatosság kedvéért. De a gyrost is és a hambit inkább házilag elkészítettük.

Szóval a kajára a pénz az háztartásonként nagyon eltérő lehet. Nekünk az ízlésünk kb megegyezik, így nem kellett külön főzöcskézni pluszban, meg a másik, hogy nem faljuk az ételt, nem fogy el egyből minden egy étkezés során.


Egyébként amikor realizáltuk, hogy mennyit költünk felesleges dolgokra (ez csak a kajázásra volt jellemző), akkor elkezdtünk listát írni, és csak azt vettük meg, amit felírtunk ha csak nem volt valami nagyon jó árban (ami későbbiekben szintúgy szükséges lett volna). Drogériai termékeket és tisztítószereket nem kellett venni minden hónapban, így nem tudom, mennyit költöttünk rájuk. A takarításhoz is a későbbiekben inkább alkoholt, ecetet, szódabikarbónát, sósavat, hypot alkamaztunk, így még tovább kitartottak, csak 1-2 berendezéshez kellett "speckó" cucc.


Amire nagyon sok pénz ment el, az a benzin, majdnem minden hétvégén (volt, hogy hét közben is) lementünk párom családjához, kb 1,5 havonta meg az ország másik felébe az én családomhoz. Ha egyedül mentem látogatni, akkor meg a tömegközlekedés volt még húzósabb.


A kocsi is nyelte a pénzt, és a váratlan kiadások (ez meg amaz döglött be, családi "krízisek", ablakcsere stb...)


Egyéb kiadások: barátokkal, családdal töltött idők/programok. Az elején a luxus cikkek: cigi, alkohol, videójáték, amiből hála a két drogot sikerült csak alkalomra szűkítsen páromnak, a végén meg elhagyni így elég sokat megspóroltunk, amit pl lazacra és ilyen ínyencségekre költöttünk. A videójáték vétele is abbamardt az én részemről akkortájt, mivel meglettek azok a játékok amik kitartottak.


Ruhákat mi ritkán vásároltunk, akkor is a szükséges darabokat.


Ja a kiköltözésünk végén lekellett perkáljunk kb 80k-t, mert a pult fekete munkalapja megrongálódott, azaz fakón foltos lett.


Havonta ment a közös költségre 3k, azaz a semmire.


Internetet fizettünk, az kb 3k volt havonta, kábel tv nem volt. Teló, prime, plus előfizetés, az meg máshonnan ment, nem a "közös" kasszából. Néha volt véve autópálya matrica, amikor sűrűbben utaztunk, az is olyan 3k (?).


Azt hiszem ennyi, megpróbáltam lefedni minden kiadásunkat, és felhozni pár alternatívát spóroláshoz :)


Maga az elköltözés: 2x elutázás abba a városba (és vissza) a költözés előtt + 3 havi kaució letétele + felköltözés a családom lakhelyéről + az első félév albérleti költségének előzetes kifizetése + a szükségszerű bevásárlás= ~1milla

2019. ápr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Az addig oké, hogy be van rendezve a lakás, de ezek vannak?

- Porszívó? 20 ezer körül lehet netről egész normálisat rendelni, ha nincs

- Működő mosógép? Na ez már egy drágább tétel jóval.

- Alap konyhai eszközök? Mikró, vízforraló, stb.?


Arra számíts, hogy beköltözéskor egy fél napod takarítással fog telni. Felmosó felszerelés, tisztítószerek, a már említett porszívó (ha van is porszívó helyben, akkor is kéne hozzá gondolom új porzsák), stb.

Amúgy ezeknek a dolgoknak a többsége apránként beszerezhető. Az ember ilyenkor fogja realizálni, hogy nem természetes az, hogy van valamije amire a mosott ruhákat teregetheti, vagy hogy mindig van otthon tartalék izzó, ha valahol kiégne.

2019. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!