Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A nagyon közelmúltban, hogy...

A nagyon közelmúltban, hogy zajlik a lakáskiadás foglaló, közjegyzői része?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, egy nap megyek Pestre, akkor tudom lefoglalni a lakást, utána pár nap múlva tudok költözni. Itt vidéken 5000 a foglaló és kész. A fővárosban mennyi? Mert egyhavit nem hagyok csak úgy, hogy majd pár nap múlva jövök bőröndökkel, holmival.


Ha közjegyzői szerződést szeretne a tulaj, akkor pl. hétvégén dolgozik a közjegyző? Vagy hétközben 10 perc múlva ráér, amikor azon az egy napon vagyok Pesten?



2019. máj. 24. 14:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, most már értem.
2019. máj. 25. 14:25
 12/12 xswerdy ***** válasza:
a foglaló és a kaució valóban nem ugyan az, de gyakori, hogy a kaució összegét kérik el szerződéskötéskor (és az első lakbért majd beköltözéskor, ami lehet hónapokkal később is). Ilyenkor bele szokták írni a szerződésbe, hogy a kaució beköltözésig foglalónak minősül.
2019. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!