Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapestre szeretnék költözni...

Budapestre szeretnék költözni augusztusban. A munkahely vagy az albérlet keresése a fontosabb? Melyiket tartjátok elsődlegesnek és miért?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 13:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden hozzászólónak a segítséget!

Másfél szobás lakást szeretnék bérelni, a munkakeresés-albérletbérlés sorrendje miatt vagyok csak bizonytalan. Van aki szerint elsőként munkát kell vállalni, mások szerint pedig azután kesessek munkát Budapesten, ha már Budapesten is élek. Ami miatt feltettem a kérdést, hogy megtudjam, ki hogyan fogna hozzá egy költözéshez úgy, hogy pl. vidékről a fővárosba költözik, de még nem talált munkát, és lakást sem vett ki.

2019. jún. 6. 13:11
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Ritka az a munkahely, ahol másnap kell munkába állni.

Eleve jelentkezéskor megmondod, hogy 1-től, vagy 15-től tudsz jönni. Az időpont meghatározásakor legyen 2 heted, ezalatt kell találjál albérletet!

2019. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Hát barátom, ha ilyen hozzáállással jobban jössz ki anyagilag, mint vidéken fát vágva (vagy mittudomén mi most a legrosszabb munka), akkor csodálkozni fogok.


Ebből általában az lesz, hogy 150 ezreket fizetsz le minden hónapban lakásra, aztán a maradék 30 ezerből próbálsz elvegetálni. Ebből egyvalaki gazdagszik meg: a lakástulajdonos. Nekik jó, hogy vannak ekkora lúzerek, mint a kérdező.

2019. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Mindenképpen az albi a fontosabb, hiszen ha távol laksz, be sem hívnak állásinterjúra, tapasztalat! Én beleírtam az önéletrajzba, hogy x város, a munka érdeklében vállalom a költözést, kemény 3 helyre hívtak be Pestre, pedig van használható végzettségem. Aztán felvettek mind a kemény 3 helyre, kettőt visszautasítottam, mert nem akartam reggel 40-50 percet buszozni 2-3 átszállással, a harmadik helyre 30 percet buszozok 2 átszállással. Kis igényem volt a lakással kapcsolatban, hogy távfűtés, erkély, bútorozott, max. 1 emelt, mert van egy bringám. Nem sok igényem jött össze...

Szóval, előbb a munka. De kérdés Pesten, hogy melyik kerület? Vhol középen, ok, de Budán, Pesten? Viszont akkor munka szempontjából felejtős a szélső kerületek. Ami végül összejött, boldog nem vok tőle. :(

2019. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Az Önéletrajzba nem kell beleírni hogy hol laksz. Semmi közük hozzá. Név, telefonszám, e-mail cím, aztán kalap kabát. Majd személyesen van ez úgyis megbeszélve. Jelentősége ennek csak akkor van, ha a munkahely támogatja a lakásbérlést(pl.munkásszállás), ill. az utazásköltségeket. Ezt jogszabály írja egyébként is elő.
2019. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14. vok

15#: ok ezt, értem. Viszont így legalább telefonon figyeltek arra, hogy ne másnapra hívjanak be arra a kemény 3 helyre. Amíg nem írtam bele, felhívtak, hogy másnap menjek be. Mondtam, hogy itt és itt lakom, hát, akkor mikor lenne jó? Akkor meg pont nem volt jó. Döntenem kellett, aztán hogy jól-e rosszul, mindig csak utólag derül ki.

2019. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
A telefonban sem kell elmondani, hogy hol laksz. Egyszerűen annyit mondasz, számodra a másnap nem megfelelő, és egyeztessetek egy másik időpontot. Nem kell indokolni tehát még a telefonban sem, miért nem alkalmas a másnapi intervjú. Ha helyben lakik az ember, nem vidéki, akkor is lehet számos más elfoglaltsága, nem kell ezt a munkáltató orrára kötni.
2019. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
16 vok: az egyik interjúm pont egy másik interjú - szinte órára pontosan - esett, Pesten távol egymástól. Azt mondta, hogy most ez van, majd hív, amikor lesz. Hívott, akkor megint interjúra esett, így lemaradtam róla. Nincs jó válasz szerintem. De azért köszi!
2019. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!