Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kifizettem a kauciót, de...

Kifizettem a kauciót, de mégse költözök, visszakapom a pénzt?

Figyelt kérdés
Július 1-től költöztem volna másik városba, de a jelenlegi városomban adódott egy munkalehetőség, így mégse költöznék az albérletbe. A kauciót kifizettem, papírt is irtunk az átvételéről. Visszakaphatom azt a pénzt?

2019. jún. 19. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

A foglaló nem jár vissza, a kaució igen.

Viszont a kauciót a birtokbavétel napján kell fizetni, amikor megkaptad a kulcsokat, stb.

Tehát nem szabadott volna a smemiért kauciót fizetni.

A szerződés pedig ki kell térjen erre az esetre.

2019. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

keresztet vethetsz rá

elkapkodtad

2019. jún. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak arról van papír, hogy kauciót átvett tőled (valamire), akkor semmi jogalapja nincs visszatartani. Nyugodtan szólj neki, hogy kéred vissza, végső esetben fizetési felszólítás majd fizetési meghagyás.
2019. jún. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"2 havi kaució, szerződést még nem irtunk, csak arról van papír, hogy átadtam a kauciót."


Bocs, de szerepel ez a szó a papírodon, hogy "kaució"?

Vagy csak te gondoltad annak, míg a bérbeadó meg foglalónak gondolta??!

2019. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kerítesz magad helyett bérlőt, én simán visszaadnám.
2019. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nem írtátok alá a szerződést, és te már fizettél? Nehéz ügy! De ha a másik oldalt nézed, te elálltál a szerződéstől (mert azért neked volt egy "ráutaló magatartásod") és ezzel azért kárt okoztál a másik félnek (Elmaradt anyagi haszon, újabb meghírdetés...) Egyhavi bérleti díj azért jogos lenne neki. Na az új szerződésben azért figyelj oda, hogy nehogy te essél ebbe a csapdába bele, hogy 19.-én szól a tulaj,hogy elsejétől már nem lakhatsz ott.
2019. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
visszakaptam :D
2019. júl. 21. 12:28
 18/18 anonim ***** válasza:

#17

Jó hallani, hogy vannak még rendes emberek!:)

2019. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!