Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik asztali körfűrészt...

Melyik asztali körfűrészt választanátok? Bosch GTS 10 XC, Metabo ts 254 vagy Makita MLT100 (N)?

Figyelt kérdés
Otthoni/barkács célra használnám.

2020. márc. 8. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hobbi célra bőven elég lesz a makita.

Porszívót ne felejtsd el, különben úszni fogsz a porban.

2020. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dolgoztam már Makita körfűrésszel, az jó volt könnyen kezelhető és ahhoz képest súlyra se olyan bődületesen nagy.



Metabo-ról nem tudok nyilatkozni.



A bosch-nak csak hangját hallottam,illetve láttam hogy milyen felületet hoz össze, Valamivel hangosabb mint a makita és csúnyábban dolgozik,bár szerintem egy normálisabb fűrészlappal az se dolgozhat csúnyán.


Szóval összességében én is a makita mellett teszem le a voksom. Viszont annyit hozzáfűznék hogyha sokat akarsz dolgozni körfűrésszel,akkor ezek helyett a kefés gépek helyett keress sima motorral szereltet, ezeknek a motorja nagyon nagy fordulaton megy, így aztán a hajtása kicsit megvan bonyolítva, leginkább fogaskerékkel, az meg szeret elkopni esetleg elnyíródni.



Ja igen és a Güde,sceppach és hasonlókat kerüld, mindegyiknek gyatra a hajtása, 1-2 hónapja tele volt a vatera döglött lefogazott hajtásúakkal, én is vettem 3-at hátha javítható de mind a 3 ugyan az,lenyalta a fogaskereket a motor, a hajtás meg a güde szervízből drágább mint maga a gép újonnan szóval jah...

2020. márc. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy Bosch PTS 10-em van, jelenleg elvagyok vele, de szeretnék én is egy jobbat venni. Az általad említettek is mind szénkefés motorral és fogaskerekes hajtással vannak szerelve, ami igen hangos tud lenni. Bár én minden "hangos" gép használatakor (sarokcsiszoló, körfűrész, gérvágó) fülvédőt teszek fel, ezért nem annyira zavaró. Ezzel szemben egy indukciós motor, a zaj szempontjából sokkal előnyösebb, de drágább is. A helyedben én mindegyik gépet megnézném élőben a kereskedésekben. Én a Boscht vagy a Metabo-t választanám, mivel síkköszörült asztala van mindkettőnek. A Makitáról itt láthatsz egy videót.

https://www.youtube.com/watch?v=bIwufzjgzIg

A GTS 10-nek van tolóasztala, ami megkönnyíti a szögvágásokat, és a Metabohoz hasonlóan az asztal két végén rögzül a párhuzamvezetője, és mindkettő lágyindítású, a Makita azt hiszem nem. Akármennyire is márkás gépek ezek, tudni kell hogy nem az örökkévalóságnak készülnek, a használat függvényében romlanak is, pl.a Metabo motoremelő mechanikáján műanyag kúpkerekek vannak. Obiban láttam egy Einhell TE-CC 2025 UF típusú gépet, síkköszörült alumínium asztala van, ami elég komolynak tűnik, érdemes lenne azt is szemügyre venni.

2020. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, a forgácselvezetése egyiknek sem tökéletes. Mindenképpen használj elszívót, hogy minél kevesebb port nyelj.
2020. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!