Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy forró nyári napon mennyire...

Egy forró nyári napon mennyire melegszik fel egy kerti zuhanyzóban a víz? Fekete műa. Vagy lemezhordó.

Figyelt kérdés
Odavezessem a tusolórészhez a hideg vizet is, vagy nem kell?

2020. márc. 22. 06:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
A műanyag is bírja vagy 200-300 fokig, szóval nem lehet vele gond, a hideget ildomos odavezetni mert simán felmegy 50-80 fokig is akár a víz egy melegebb napon.
2020. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok, akkor odavezetem. Azt hiszem rágyógyítok egy kazánhőmérőt is.
2020. márc. 22. 06:51
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Az miért kérdés hogy oda vezesd e a hideg vizet? Mindenképp oda kell egyébként hogy töltöd fel. A műanyag nem adja át úgy a meleget fém hordó kell. Hidegvizet alul csatlakoztatni . Zuhany kettő vezetést meg a
2020. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Na lemaradt a zuhany kivezetést meg a hordó felénél feljebb csatlakoztatni. És igen.fel tud forrósodni úgy hogy hideget kell rátölteni. A hordó tetejét ki kell fúrni hogy töltéskor a levegő távozhasson.
2020. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3: Mindenképp oda lesz vezetve a víz valahogy, az nem is volt kérdés, csak azt nem tudtam, hogy a zuhanyhoz is csináljak-e csatlakozást. Úgy tűnik kell.
2020. márc. 22. 08:32
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
55%
A tartályra kell közvetlen csatlakozni alulra ahogy írtam. Fixre. Felső harmadán meg a zuhanykivezető legyen.
2020. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Műanyag valóban nem adja át úgy a hőt, mint egy fémhordó, úgyhogy tapasztalatból mondom, nem fog sűrűn előfordulni, hogy rá kell keverned hideget. Nekem eddig egyszer sem kellett, de részben árnyékos helyen van nálam, kb. 9-től du. 4-ig süt rá a nap és nyáron is csak este 6-7 óra körül szoktam használni. Lemezhordóval más a helyzet, akár meg is tudod égetni magad, úgyhogy ahhoz okvetlen. Gyerekkoromban abban is csak kb. 40-45 fokos víz volt meleg nyári napokon is (hol voltunk akkor ahhoz, hogy oda még hideg vizet vezessünk és csaptelepet tegyünk föl? :D ) de azóta a helyzet más, ezen a héten kétszer voltam kint a kertben, totál barnára sültem... márciusban...
2020. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, azt hiszem akkor kiépítem, végülis nem nagy munka.
2020. márc. 22. 10:01
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

A tele hordóban a víz nehezebben melegszik fel,és úgy van ahogy a bojlerban is,a meleg viz felül helyezkedik el.

Az én álló tartályomba bele tettem 1 tószivattyú vizforgatót

Ez pillanatok alatt egyforma hőfokra keveri .

2020. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

A műanyagban sose melegszik fel, esetleg a fémhordóban .

Én csináltam de meg is szüntettem, még a fémhordó is alig melegedettt fel. Pedig lefestettem feketére is.

2020. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!