Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hőszivattyú és sörkollektor?

MNiGG95 kérdése:

Hőszivattyú és sörkollektor?

Figyelt kérdés
Udv. Próbálta-e már valaki ezt a kettő szerkezetet osszekombinalni vagy esetleg hallott már valakiről aki igen.

2021. febr. 14. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz "összekombinálás" alatt?
2021. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
En olyanra gondoltam hogy a levegő vizes hőszivattyúnak (pl. Egy ariston bojler) elomelegitett levegőt készíteni. Például egy nekem a picemben(6x4 2.2 magas) van a bojler elhelyezve ide egy kollektor által melegített levegővel jobb josagifokkal tudna dolgozni.
2021. febr. 14. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarul egy sörkollektorral fűtenéd a pincédet. Amiben van egy fenti bojler.
2021. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmi. Az érdekelne hogy működhet e. Vagy esetleg valami erősebb levegő vizes hőszivattyúval rasegitenek a futesre
2021. febr. 14. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
A bojler eleve szigetelt, az, hogy fűtesz rá majdnem semmi változást nem okoz, mert az energia 99%-a a bejövő hideg víz melegítésére megy el. Ha feltétlen spórolni akarsz akkor szigeteld még körbe, de azzal is csak a hőveszteséget spórolod meg, és még úgy is csak évek alatt hozza vissza a szigetelőanyag árát. Szóval azért nem hallasz olyan szerkezetről, mert sz.rt se érne.
2021. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A hőszivattyús bojlerek a levegőbol nyeri az energia x% át. Nem egy natúr villanybojlerrel vázoltam fel a helyzetet.
2021. febr. 14. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Működhet. A rendszernek mindegy hol közölsz vele energiát.
2021. febr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Sörösdoboz kollegtor minimális hőt ad. Télen nem tudom működik.e egyáltalán.
2021. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Láttam egy videót ahol a kint - 10 fokban (sütött a nap) 35-40 fokos levegőt dolgozott a hazba.

En meg egy cube medencefutohoz is megprobalom télen mivel annak kissebb a levegő igénye. És 0 fokig használható. Padlofutesnel szerintem használható lenne.

2021. febr. 14. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
A nap tiszta nyári időben sem ad le 1kW hőt 1 nm-en. Jószerivel a ventilátor is elvesz ennyit a zsebedből, amivel lejuttatod a meleg levegőt. Ráadásul ott van a megtérülés. inden beruházásnak ez az értékmérője; mennyi idő alatt térül meg? Oké, a sörkollektor jóformán ház körüli hulladékokból megépíthető, de csövek, automatika és ventilátor akkor is kell. És akkor még a ráfordított munkát nem számoltuk.
2021. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!