Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell szorosabbra...

Hogyan kell szorosabbra állítani egy láncfűrész láncát?

Figyelt kérdés

Ahogy ma használtam, a munka végére néha beleakadt a fába a lánc, és kb 1 cmre lógott a lánc a fűrésztől.


Tudom, van mindenféle típus, de az enyém egy névtelen vacak, amihez nincs használati utasítás..


A tiéteken hogy kell meghúzni? Van rajta egy csavar? Vagy le kell szedni a burkokatokat?


Köszönöm.


2021. márc. 9. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Biztos jó kezekben van az a láncfűresz? Mert ha még ezt sem tudod lehet meg kéne valakit kérned, hogy segítsen.
2021. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egy McCulloch benzinmotoros láncfűrészem van. A láncot úgy tudom megfeszíteni,hogy az oldalán van egy kihajtható rögzítő (csavar) és azt meg kell oldanom,ami ilyenkor ez az oldalburkolattal együtt lejön. Ha ezzel meg vagyok,akkor előretolom a vezetőlapot,hogy megfeszüljön a lánc,majd visszahelyezem a feszítő rögzítőt és szorosra húzom,majd egy kicsit visszaengedem. Ekkor automatikusan megfeszül a lánc.

Ha gyakran fogsz használni láncfűrészt,akkor célszerű komolyabbat vásárolni,amihez használati utasítás és garancia is van.

2021. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1es: sajnos nem ismerek olyat, akit megkerhetnék, hogy segítsen.


2es: Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos, igy fogom megprobalni.

2021. márc. 9. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk,ha leírtad volna,milyen géped van,-99%,hogy valaki tudna segíteni.

Olyan nincs,hogy névtelen vacak.

Benzines? Elektromos?

2021. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Benzines.


King craft / Matrix PCS 46-45 van ráírva.

Örököltem, nem voltak hozza papírok.

2021. márc. 9. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj hogy ezt írom, de a láncfűrész nagyon veszélyes szerszám, komoly műszaki érzék, tudás kell hozzá. Ha ennyit nem tudsz megoldano rajta magadtól, akkor inkább ne használd. És mondom, nem rosszindulat.
2021. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Hogy végzed el a karban tartást ha még azt sem tudod ,hogy vedd le a lapot a gépről? Szerintem ha egy értelmes ember megfogja a gépet pár percig nézegeti rájön melyik lehet a láncfeszítő csavar.Ha még egy picivel még értelmesebb arra is rájön,hogy nem lehet állítani a feszességen ha nem oldja fel a 2 rögzítő csavart. Ha még ettől is értelmesebb arra is rájön ,néha le kell venni a láncot és a vezetőt a nút kipucolása végett.Arra ,hogy egy olyan ember aki ezekre csak spontán magától nem jött rá kizártnak tartom,hogy beállítsa a láncfeszességet normálisan.Annak a gépnek ütött az órája.....
2021. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!