Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alsó szomszédtól jövő rezgés...

Alsó szomszédtól jövő rezgés csökkentése?

Figyelt kérdés

Az alattam lakónak (albérlő) van egy ilyen nagyon régi típusú nem split, hanem egybeépített klímája. Az ablak felső, nem nyitható részébe van beépítve, rozsdás is már, de gondolom hűteni még tud, mert tavaly nyár óta használatban van, a korábbi lakók nem használták amióta én ideköltöztem csak a mostani (én nem albérlő vagyok, nem tudok olyan könnyen lépni).

Szóval olyan, hogy egy része bent van a lakásban egy részbe pedig kilóg kintre, a szabadba. Fafödémes az épület , talán ez is rátesz egy lapáttal, de olyan hogy amikor működésben van a berendezés ( és mindig abban van, még ha nyitva is az ablak éppen...) nálam ilyen nehezen megmagyarázható zaj/érzés van jelent, talán a rezonál/berreg a legjobb kifejezés, de minden a szobában, egy kicsit még a szomszédos kis szobában is érződik.

Teljes padlózat, szék, kanapé, ágy, minden rezonál. El lehetne viselni, bár alváskor baromi idegesítő, csak az a baj, hogy 1 óra elteltével el kezd tőle fájni a fejem és kell vagy 2 óra távollét a lakásból, hogy elmúljon. Ja és van egy vaskos szőnyeg szinte az egész szoba területét lefedve leterítve. Nem sokat számít, az ágy nincs rajta a többi dolog ( kanapé, szék, asztal) igen, de annyira nincs különbség. Van valami ötlet, hogy mivel tudnám ezt a rezgést csökkenteni vagy teljesen eltüntetni? Olyanra gondoltam, minthogy valami vastag gumis cuccot leteríteni legalább a szék és asztal alá ahol sokat ülök. Igazándiból nem tudom milyen anyag nem vezeti ezt tovább..


Vagy lehet, hogy maga a parketta lett rosszul lerakva? Az alap fagerendákra geotextília lett rakva, majd arra vastag OSB ( vagy lehet hogy fordítva) rakva, majd XPS lapok és arra végezetül a szalagparketta..

Van bármi ötletetek mit tudnék kezdeni, hogy megfogjam valahogy ezt a konstans berregést/rezgést/rezonálását?

Nagyon köszönöm!



2021. júl. 13. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A szomszédoddal való kommunikáció?
2021. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Külföldi, melege van, használja, ennyi. Tulajjal is beszéltem, nem érdekli a dolog. Békéltető testülettel sem érnék semmit, mert ők nem köteleznek senkit semmire, csak javasolnak. Nekem kéne valahogy megoldani...


Amikor még beköltöztem volt tervben az új parketta lerakása helyett egy másik megoldás, amikor a régi alá benyomatnak valami anyagot, hogy ne recsegjen ropogjon, nem tudom az segíthet-e ezen a problémán esetleg?

2021. júl. 13. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat a lakásodban nem tudsz tenni. A tulajnak kell szólni, hogy újra építsék be a klímát rezgéscsillapítóval. Ha nem érdekli, akkor pedig a jegyzőhöz tudsz fordulni, és birtokvédelmi eljárást indítani.

Minden más "békés" megoldásra a gatyás is ráköltenéd, és legjobb esetben is csak részeredménye lenne.

2021. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ki kell fújni neki purhabbal! Utána nem fog rezonálni.
2021. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es. Mukodni fog a klimaja vagy arra celoztal,h nem fog mukodni.
2021. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A klima telepitesere is vannak eloirasok, szabvanyok, nyugodtan jelentheted a jegyzonel, majd o felszolitja a tulajt a megfelelo modositasra.
2021. júl. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os: Ilyen felvetésnél a jegyző gondolom csak úgy nem fog így eljárni, hanem előtte valamilyen módon tesztelve lesz hogy átlép-e valami határértéket vagy bármit a klíma rezgése, nem? Nem tudod, hogy zajlana egy ilyen bejelentés esetén a vizsgálat/eljárás? Megmondom őszintén én magamban ezt az utat elvetettem, és valami barkács/felújítás/átalakításban gondolkoztam saját részemről, de többen is írjátok, hogy esetleg ez az út is járható volna, szóval csak meg kéne próbálni.
2021. júl. 14. 23:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mast jelent a zaj es mast a rezges csillapitas. Mar a hangszigeteles sem egyszeru vasbeton szerkezetu hazban. Mivel nalad a falat, es azon keresztul a fodemet kozvetlenul hozza rezgesbe az a sz_r, nincs kozvetito kozeg (ldvego), ezert csak ugy tudnad megoldani a problemat, ha A: elhangolod a fodem rezonanciajat ugy, hogy a klima rezgeset ne erosise hanem kioltsa. Ez szerkezeti atalakitast igenyel, kizarva. Vagy B: a szoba legteret teszed rezges fuggetlenne a fodemhez es a falazathoz kepest. Ezt szoba a szobaban koncepciokent kepzeld el. 8 szamjegyben gondolkodj, plusz az az osszeg amit a hasznos terulet csokkenesevel es a modositassal ertekcsokken a lakas.

A jegyzo az egyszerubb, beszelj vele es okosabb leszel. Nem csak zaj, rezgesszint meres is letezik. Valoszinuleg ezen a szalon fog elindulni a tortenet.

2021. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!