Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sérült új IKEA SÄLJAN munkalap...

Sérült új IKEA SÄLJAN munkalap javítása lenolajkencével vagy körömlakkal?

Figyelt kérdés

Az asztalos mester beépítette a konyhai gépeket a bútorokba, kivágta a munkalapot majd, nem tudom hogy és miért, a munkalap egyik végét lehorzsolta. Hiányzik a felszíni réteg néhány centiméter hosszúságban.

Nekem nem szólt, úgy akarta átadni a kész konyhát. Amikor szóltam, hogy ezt így nem fogadom el, azt mondta, javítható, nem fog látszani semmi.

Mert, hogy majd bekeni lenolaj kencével és ezután nem látszik majd semmi.

Azt mondtam, hogy ezt nem hiszem el, mert szerintem a lenolaj kence fára való és ez a munkalap nem fából van.

Azt válaszolta, hogy: "De igen, erre való!"

De ha mégis nem lesz jó, kenjem be a sérülést körömlakkal!

Kérdeztem, ezt hogy gondolja? A körömlak lepörög egy idő után.

Azt mondta, erről az anyagról nem, ezen tartós lesz.

Végül megsértődött, azt mondta, még soha nem szóltak bele így a munkájába, összepakolt és itt hagyta befejezetlenül a konyhát.

Most új mestert kell, hogy keressek a félbe hagyott munkára. Nehéz lesz, mert a mesterek nem szeretnek más mester után dolgozni.

Megjegyzem, hogy nő vagyok, nem szoktam barkácsolni, ezért nem értek hozzá. A lenolaj kencéről érdeklődtem olyan boltban, ahol lehet megvenni és az eladók azt mondták, hogy nem való ilyen javításokra. A mester viszont makacsul állította, hogy neki van igaza, nem először javít ilyen hibákat. Nekem az a benyomásom, hogy megpróbálta nálam kijavítani, amikor nem láttam és nem sikerült. Ezért mondhatta a körömlakkot, hogy kenjem be azzal.


Nektek mi a véleményetek erről? Ki lehet javítani egy ilyen hibát?

Mivel a sérülés a nagyon látható munkalap sarkán van, arról gondolkodom, hogy vegyek új munkalapot és egy másik mesterrel megcsináltassam.



2022. febr. 5. 09:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
20: ja értem.... Akkor még parasztvakításból is megvan a szakképesítése.... :-D
2022. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Hát, ha a tevékenységi körében szerepel a villanyszerelés, akkor elég lehet(ett volna) az ő számlája is, ezt nyilván nem tudjuk...


Ettől függetlenül ez egy nulla tróger volt.


Nekem a burkolóm volt ilyen, HO-n itthonról dolgoztam, láttam a napi munkavégzését, pedig nem álltam felettük. Egy nap alatt felrakott 2 doboz csempét (16 darab asszem) akárhányszor arra mentem csak azt láttam, hogy nyelvét kidugva méricskél. Amikor elment, megakadt a szemem azon, hogy nincs két olyan csempe, ami egy vonalban helyezkedne el, a vízmérték csak úgy kattogott rajta. És ami még feltűnt: A legalsó sort is lerakta!!!!!! Úgy hogy padló még nem volt burkolva.

Másik: az aljzatkiegyenlítőt úgy öntöttle le, hogy 3 méteren volt vagy 1,5 centiméter (!!!!!) különbség, elakadt benne az ajtó.


Másnap jött, mondtam neki, h beszéljünk már mert ez meg az fura. Mutatom neki, kiült az arcára, hogy hát igazából ezeket ő is tudta, de most én is szembesítem vele. Mondtam neki, hogy ezt így ne folytassa, vagy csinálja normálisan vagy sehogy mert ez egy nulla így.

Az is előadta a vérig vértődést, mondván őt ennyire még nem bántották meg, és ő aranykalászos sokcsillagos (mekk)mester. Majd nagy dirrel-durral elvonult.

Vele párhuzamosan dolgozott a villanyszerelő is, aki amúgy ismerőse volt (de külön szerződtem velük) órákkal később odahívott, és mondta, hogy: "hát barátom, bevallom magunk között, hogy én is szóltam "Tibinek" (nem ez volt a neve) már az elején, hogy mit csinálsz te? Alsó sort nem rakunk le! Meg hogy billeg minden csempe, de azt mondta jó lesz nyugodjak meg."

Az aljzatkiöntésre elmondta h szintén reggel mondta neki, h "Tibi b..g ezt nagyon elb..tad", de a válasza az volt, h ő aztán fel nem töri...


Aztán 2 nappal később meg felhívott hogy akkor én ennyit meg annyit fizessek neki, mert neki mennyi munkája volt már ebben benne. És ha nem fizetek, akkor a villanyszerelő haverja beengedi majd a lakásba, és szétver ott mindent.


Mondtam h semmi gáz, jöjjön, de akkor ez az akció a rendőrségen fog végződni. Telefonban és írásban is leírtam neki, hogy megtiltom h az ingatlanomba belépjen, a villanyszerelővel pedig aláírattam, h semmilyen körülmény között nem engedheti be a lakásba, semmilyen indokkal sem.


Aztán még 2x elmondtam neki, hogy ha átlépi a küszöböt, akkor betörőnek tekintem, és aszerint járok el amit a tv. megenged.


Aztán soha többet nem láttam...



Bocs, ez kikívánkozott :D

2022. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Beszélgettem egy asztalos mesterrel, megmutattam a képeket és ő azt állítja, hogy ez az emberke, aki nálam dolgozott, nem lehet asztalos mester. Szerinte nincs ehhez végzettsége.

Nem számlázhat villanyszerelési munkákat sem, mert saját bevallása szerint "ő az áramhoz nem nyúl".

2022. febr. 7. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!